Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z1 Compact 16gb 199 ευρώ mediamarkt [ΤΕΛΟΣ]


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποια κινητά στα 200€ βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες; 

 

Ένα που μου έρχεται πρόχειρα στο μυαλό είναι το Samsung Galaxy S2 Plus.

Αλλά και από τη σειρά Lumia.

Δε μιλάω για την ανάλυση της φωτογραφίας,αλλά την ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πωωω, αθλια φωτογραφικη το compact! Κριμα και ψηνομουν από την τιμη.

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=5753&idPhone2=6538&idPhone3=5596

 

 

Next όπως ειπε ωραια χθες ο Παυλίδης.

 

Φίλε matrixx , "άθλια" ΔΕΝ την λες σε καμιά περίπτωση!

Δες εδώ και κρίνε ---> https://www.flickr.com/photos/zambet/sets/72157644637114200/

 

Μπορείς και εδώ να δεις και άλλες αμέτρητες ---> https://www.flickr.com/search/?tags=sonyxperiaz1compact

 

Δες και από αυτόν τον χρήστη μερικές καταπληκτικές!

Κοίτα και τις 8 σελίδες που έχει ποστάρει --> https://www.flickr.com/groups/sonyxperiaz1/pool/page1

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω για το αδιαβροχο θελω ... δηλαδη μπορω να βγαλω φωτογραφια / βιντεο κανονικα μεσα στην θαλασσα ? χωρις θέμα ? η ειναι ας πουμε για την παραλια οτι πρεπει αλλα μεχρι εκει ?

 

κατι ακομα βιντεο τραβαει σε καλη ποιοτητα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω για το αδιαβροχο θελω ... δηλαδη μπορω να βγαλω φωτογραφια / βιντεο κανονικα μεσα στην θαλασσα ? χωρις θέμα ? η ειναι ας πουμε για την παραλια οτι πρεπει αλλα μεχρι εκει ?

 

κατι ακομα βιντεο τραβαει σε καλη ποιοτητα ?

 

Νομίζω πως το συγκεκριμένο video απαντάει και στις δύο ερωτήσεις σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω για το αδιαβροχο θελω ... δηλαδη μπορω να βγαλω φωτογραφια / βιντεο κανονικα μεσα στην θαλασσα ? χωρις θέμα ? η ειναι ας πουμε για την παραλια οτι πρεπει αλλα μεχρι εκει ?

 

κατι ακομα βιντεο τραβαει σε καλη ποιοτητα ?

είναι φουλ αδιάβροχο, αλλά η πιστοποίησή του δεν είναι για θαλασσινό νερό, αλλά για γλυκό και μέχρι 1.5 μέτρο

εκτός αυτών των προδιαγραφών δε ξέρουμε τι γίνεται επίσημα

 

το αλάτι μπορεί να φάει τα πλαστικά, οπότε αν ποτέ το βουτήξεις σε θάλασσα μάλλον θα πρέπει να το ξεπλύνεις άμεσα με γλυκό νερό σε καμιά ντουζιέρα ξερωγω για να μη μείνουν καθόλου αλάτια..

 

επίσης δε ξέρω και τι θα γίνει με την εγγύηση σε περίπτωση που έχει θέματα στεγανότητας (από αστοχία) και μπει θαλασσινο νερό 

 

πάντως όσοι πάρετε Ζ γενικά, πάρτε και μαγνητικό φορτιστή για να μην ανοίγετε καθημερινά τα flaps, γιατί με το καθημερινό άνοιξε κλείσε για φόρτιση κάποια στιγμή θα την ακούσουν 

 

ο μαγνητικός φορτιστής είναι αρκετά βολικός στη καθημερινή χρήση έτσι κι αλλιώς, αλλά όσους σας αποτρέπει το κόστος του αυθεντικού (25€) υπάρχουν και άλλες λύσεις στο amazon πολύ πιο φθηνές

 

πάντως καλό είναι να μην ανοιγοκλείνετε τα καπάκια διαρκώς..

 

εγώ φέτος το καλοκαίρι πάντως λέω να βουτήξω το δικό μου σε θαλασσινό :P ,  έχει και τρύπα για κορδονάκι όπως οι φωτογραφικές για να μη μου φύγει από το χέρι και το χάσω τελείως οπότε θα τραβήξω κάμποσες υποθαλάσσιες , έστω και σε μικρό βάθος, άλλωστε δε το έχω με τις καταδύσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το έχω 1 χρόνο . Η κάμερα του ειναι εξαιρετική..Μου κάνουν μεγάλη εντύπωση τα reviews.

 

(δεν ξέρω αν ανεβαίνουν στο πλήρες μέγεθος τους οι εικόνες μου τις βγάζει κάτι KB μόνο οταν γίνονται upload)

post-51052-0-92790300-1428321990_thumb.jpg

post-51052-0-93987900-1428322056_thumb.jpg

post-51052-0-21511700-1428322096_thumb.jpg

post-51052-0-69818600-1428322189_thumb.jpg

post-51052-0-85896600-1428322294_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 σε οποιον δεν αρεσει ας μην το παρει ενα κηνητο δεν ειναι μονο καμερα εχω το z2 και το lumia 1020  γτ ξερω τι θελω και ξερω για τι χρηση πηρα το καθενα... το τηλεφωνο στ τιμη αυτη ειναι τελειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φίλε matrixx , "άθλια" ΔΕΝ την λες σε καμιά περίπτωση!

 

Μπορείς και εδώ να δεις και άλλες αμέτρητες ---> https://www.flickr.com/search/?tags=sonyxperiaz1compact

Πατησα στην τυχη μια απο αυτες και την κατεβασα σε πραγματικο μεγεθος (παροτι ηταν 8MP μονο)

https://www.flickr.com/photos/stratman2/16591859241/in/photolist-rRpwe9-rRrvqa-ryXeFA-rPe4FL-rRpeq9-rPe1Hw-rLYQhG-ruZsFi-rcYMaS-ruxjbV-r8HBPP-rhaBGD-rdiv9Y-qV4ngu-qV3Ymb-rbAZQy-r9p4KY-rbGoTF-qU7kNQ-rbGoin-rbxuwi-qUeyN4-rbxucF-qUeyrH-qUgoWe-qUewRD-qU7hoo-rbARME-rbARCG-qUeumD-rbAPx9-qeTBNp-qbrTbP-qMH9qw-qMSkfP-r5diJS-r5diw7-q8v6Tz-r58LiT-r2ZrBs-qMQa6B-q8uFHv-q8uFvX-r5cTqS-qMQ9iV-r58K3X-r2ZqhJ-qMJ5iy-qMGu7t-r3Zoi3/

https://www.flickr.com/photos/stratman2/16591859241/sizes/l

 

Δεν μου φαινεται καλη. Για σημερινο κινητο των 200 ευρω είναι αθλια πραγματικα. Για κινητο 5ετιας 200 ευρω θα ηταν καλη. Με ενα λουμια 520 (κατω από κατοσταρικο) βγαζω το ιδιο καλες αν όχι καλυτερες. Δεν κανω πλακα και παρακαλω μην τρολαρετε μερικοι (το λεω με αφορμή ποστ που εφυγε πριν λιγο). Ο,τι σοβαρο εχετε να πειτε για την φωτογραφικη της, πειτε το.

 

(ποσες πρεπει να τσεκαρω; ) Το να βλεπεις σε 800χ400 στο flickr φωτογραφιες των 6-10-19 MP σιγουρα δεν εχει νοημα. Ειναι σα να βλεπεις vhs κασετα σε 14αρα crt, δεν φαινονται οι ατελειες.

 

Το κινητό το έχω 1 χρόνο . Η κάμερα του ειναι εξαιρετική..Μου κάνουν μεγάλη εντύπωση τα reviews.

 

(δεν ξέρω αν ανεβαίνουν στο πλήρες μέγεθος τους οι εικόνες μου τις βγάζει κάτι KB μόνο οταν γίνονται upload)

Θα τις δω σε λιγο φιλε prof. Παντως οπως γραφω και στην πρωτη σελιδα, βλεπω το θεμα, λεω "καλη τιμη, για να δω την φωτογραφικη του στο gsmarena μηπως το χτυπησω". Μονο εκει ειδα δειγματα, δεν με επηρεασε ΚΑΝΕΝΑ review, δεν διαβασα τιποτα πουθενα, απλα ειδα τα δειγματα που εχω βαλει στην πρωτη σελιδα, βγαζει ματι. Θα δω και τις δικες σου μολις βρω χρονο.

 

Add, τις ειδα και αυτές, είναι με πολύ μικρη αναλυση (χανεται λογω του φορουμ), λιγοτερο από 1Μp, η γατα πχ ειναι 1200χ675 και μέγεθος κοντα στα 200ΚΒ, οι υπολοιπες είναι 50ΚΒ! Δεν μπορει να φανει κατι καλο ή κακο με τετοια δειγματα. Το ιδιο που γραφω και παραπανω για "μικρογραφιες" φωτογραφιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει κανονικά στα καταστήματα. Online δεν μπορείς να τα παραγγείλεις.

Μόλις παρέλαβα το λευκό από το κατάστημα Περιστερίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν εχω ιδεα απο tempered glass, μπορει καποιο παιδι να μου προτεινει καποιο απο Ελλαδα;

 

Αληθεια, αυτα κανουν δουλεια ή θα σπασει το εξτρα γυαλι και η οθονη παρεα σε καμια πτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνουν δουλειά αλλά σπάνε τα ίδια πολύ εύκολα και δεν είναι φτηνά να τα αλλάξεις και ειδικά αν σου συμβεί αρκετές φορές. Σπάνε δλδ ακόμα και αν η οθόνη δεν θα έσπαγε από την πτώση (δεν μπορείς βέβαια να το ξέρεις 100%). Είναι better safe than sorry λύσεις που στοιχίζουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...