Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A7 duos 308.94 ευρώ. Μόνο!!! @ [ΤΕΛΟΣ]


gabriel1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ενδιαφέρουσα προσσέγγιση. Υπ' αυτήν την έννοια δεν υφίσταται ποτέ προσφορά,αφού όποια τιμή υπερβαίνει το 10% δεν είναι "λογική". Κάτσε να δω τι μου θυμίζει αυτό.

Ααα καρτέλ...

 

Μάλλον δεν διάβασες καν τι έγραψα.
Εγώ αγόραζα από 2 εταιρίες το 90% (Infoquest και Oktabit).
Όταν μου πουλούσαν για παράδειγμα κάτι που είχε 100euro με το φπα και για τον X Y λόγο ανέβαινε στα 95 στο e-shop και το αγόραζε κάποιος το 5% το έβαζα από την τσέπη μου.
Αν για κάποιο λόγο ανέβαινε 50euro (δηλαδή 50% έκπτωση) e λογικό δεν είναι να μην το δώσω τόσο? Που κολλάει το ΚΑΡΤΕΛ? Συνοικιακό μαγαζί είχα . διάβασε τι γράφω και μετά κράξε! Αλλο γραφω σε κατι αλλο απαντας!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα τι εγινε επικοινωνησε το καταστημα με κανεναν απο αυτους που προχωρησαν σε παραγγελια;

Σε μένα τίποτα. Βέβαια δεν μου ήρθε και κάποιο επιβεβαιωτικό email της παραγγελίας, δεν θα πρεπε? ούτε μπορώ να τσεκάρω την εξέλιξη από το site μέσω του κινητού αν και έχω κανει sign up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μάλλον δεν διάβασες καν τι έγραψα.
Εγώ αγόραζα από 2 εταιρίες το 90% (Infoquest και Oktabit).
Όταν μου πουλούσαν για παράδειγμα κάτι που είχε 100euro με το φπα και για τον X Y λόγο ανέβαινε στα 95 στο e-shop και το αγόραζε κάποιος το 5% το έβαζα από την τσέπη μου.
Αν για κάποιο λόγο ανέβαινε 50euro (δηλαδή 50% έκπτωση) e λογικό δεν είναι να μην το δώσω τόσο? Που κολλάει το ΚΑΡΤΕΛ? Συνοικιακό μαγαζί είχα . διάβασε τι γράφω και μετά κράξε! Αλλο γραφω σε κατι αλλο απαντας!

 

Λογικό είναι και συμφωνούμε, γιατί έκανες 1 ανθρώπινο λάθος. Εδώ όμως τίθενται δυο ερωτήματα:

 

1. Είναι νόμιμο?

2. Είναι ηθικό, κάποιος να επικαλείται το "ανθρώπινο λάθος" για να ανεβάζει διαρκώς τέτοιες "προσφορές" και να ανεβάζει την επισκεψιμότητα? Και ως εκ τούτου, μήπως εύλογα γίνονται οι καταγγελίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε ποινολογιο ουτε τπτ χρειαζεται 

 

απλα οταν ανεβαινει προσφορα με ανηκουστη τιμη ειτε τσεκαρεις τηλεφωνικα ειτε παραγγελνεις εχοντας στο νου σου την μεγαλη πιθανοτητα ακυρωσης

 

ps λεμε για τα μαγαζια που οντως πολλα ειναι απαραδεκτα αλλα κ ορισμενοι χρηστες αγοραστες δεν πανε πισω

 

τελικα εχουμε οτι μας αξιζει σε πολλα επιπεδα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ξανακανει, πχ αυτο το καταστημα, το ιδιο πραγμα;

 

δε ξερω, δε κραταω αρχειο

αλλα εχω το μυαλο μου καποια καταστηματα που κανουν συγκεκριμενες απατεωνιες κατ εξακολουθηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν τηλ μολις οτι δεν επαρκεί το στοκ και δεν θα μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν.

Δεν καιγομουν οποτε δεν τους ζορισα και το εκλεισα ευγενικά.

Δεν ξερω αν θα παραλάβουν εστω λιγοι η αν η επάρκεια του στοκ ειναι απλα δικαιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηραν τηλ μολις οτι δεν επαρκεί το στοκ και δεν θα μπορέσουν να με εξυπηρετήσουν.

Δεν καιγομουν οποτε δεν τους ζορισα και το εκλεισα ευγενικά.

Δεν ξερω αν θα παραλάβουν εστω λιγοι η αν η επάρκεια του στοκ ειναι απλα δικαιολογία.

+1 

Τα ίδια και από εδώ. Είπε ότι έχει μόνο λίγα κομάτια σε αυτή την τιμή και κράτησε αυστηρή σειρά προτεραιότητας.

Τώρα εγώ γιατί δεν τον πιστεύω?  :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα είπε σημερα το πρωι οτι θα προχωρήσει κανονικα η παραγγελία μου και θα παραδωθεί σε τρεις εργάσιμες. Το μονο που ρώτησα ηταν για την εγγύηση, και μου απάντησε 2 χρόνια μέσω του καταστήματος. Ας ελπίζουμε οτι θα κρατήσει τον λόγο του και θα παραδώσει κανονικά. Σε περίπτωση που παραλάβουν και άλλοι, μάλλον κακώς κάποιοι ήταν δύσπιστοι και θα επρόκειτο για μια πολύ καλή προσφορά περιορισμένων προφανώς τεμαχίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...