Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy A7 duos 308.94 ευρώ. Μόνο!!! @ [ΤΕΛΟΣ]


gabriel1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμια μεγαλη (μπορειτε να το διαβασετε και ως "σοβαρη" το "μεγαλη" στην προταση μου, αυτά πανε μαζι κανονικα) αλυσιδα δεν βγαζει προσφορα με 10, 9 ή 2 κομματια χωρις να αναφερει "ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ".  Δεν το εχω δει ποτε προσωπικα και τα παρακολουθώ ανελλιπώς χρονια τα πραγματα. Είναι αλλωστε παρανομο νομιζω συμφωνα με οσα λεει και η ΓΓτΚ.

 

Ξεχνάς μου φαίνεται τι έγινε όταν προτοάνοιξε καινούριο κατάστημα μεγάλης αλυσίδας ηλεκτρικών ειδών (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω και το όνομα) που είχε βάλει "κράχτη" σκληρό δίσκο 1ΤΒ στην μισή τιμή από ότι το πούλαγαν και τα σκρουτζομάγαζα και όχι μόνο δεν παρέδωσε αλλά σε μερικές περιπτώσεις έλεγαν ότι αφού έκανες παραγγελία πρέπει να το πληρώσεις στην κανονική τιμή. Και όχι δεν είναι παράνομο να κάνεις προσφορά. Αλίμονο ελεύθερη αγορά έχουμε δεν μπορεί κανείς να σε υποχρεώσει να πουλάς σε στάνταρ τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Τιποτα δεν ξεχνω, ξαναδιαβασε το ποστ μου.

 

Παροτι δεν θυμαμαι τετοιο περιστατικο όπως το περιγραφεις. Θυμαμαι όμως ότι ειχα παει σε εγκαινια ενός μαγαζιου αλυσιδας και ειχα παρει 3 δισκους 1ΤΒ toshiba 3.5αρηδες αν μιλαμε για τους ιδιους, ηταν σχεδόν μιση τιμη, πιθανον λες για το ιδιο. Ειχε αμέτρητους, ντανες, όχι 2 ή 3 δισκους προφανως, αφου μονο οση ωρα ημουν εκει (μισαωρο; ) εφυγαν πανω από 50 κομματια. Και δεν ειχα παει με το ανοιγμα, αλλα μαλλον την επομενη μερα, σιγουρα όμως ηταν αργα το απόγευμα ακομα και αν ηταν την πρωτη μερα, δεν το θυμαμαι αυτό.
 
 

Και όχι δεν είναι παράνομο να κάνεις προσφορά.

 

Ο κραχτης με ανυπαρκτο/ελαχιστο στοκ είναι παράνομος. Το εχουμε δει και στην πραξη πολλες φορες με προστιμα της ΓΓΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε....και? Αυτο δικαιολογεί ολους τους επομενους? οι κακες πρακτικές και οι παρανομες είναι κατακριτέες. Ξεχνας φίλε πόσα πρόστιμα έχουν πέσει για τέτοιους λόγους, όπου έχεουν ασχοληθεί σοβαρά οι πελάτες. Μόνο να σου πω για το Γερμανό και τα παιχνίδια που είχε βγάλει πριν λίγα χρόνια με 2,99 ή 3,99 και μάλιστα είχα πάρει 2-3 αφού γύρισα 4-5 καταστήματα. Πάλι το πρόστιμο είχε πέσει κανονικά. Τα μεγάλα καταστήματα (Public) όταν κάνουν τέτοια λάθη, το πληρώνουν με κουπόνι 10% σε επόμενη αγορά. Αυτό ειναι σωστή πολιτική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε... τωρα ειναι σιγουρα του καταστηματος... εμεις σοβαροι ειμαστε. Τόσα χρόνια στο forum εχουμε φαει κοροιδια απο μερικα "μαγαζακια"...

Μπράβο έβγαλε πόρισμα ο εμπειρογνωμονας. Όχι δεν είμαι του καταστήματος αλλά δουλεύω χρόνια σε ηλεκτρονικά καταστήματα και μικρά και μεγάλα και γνωρίζω κάποιες λεπτομέρειες που στο ευρύ κοινό είναι άγνωστες. Γιαυτό αποφεύγω να γράφω στα φόρουμ γιατί οι "παντογνώστες" αμέσως να σε κράξουν αν πεις κάτι διαφορετικό.

Τα μεγάλα καταστήματα (Public) όταν κάνουν τέτοια λάθη, το πληρώνουν με κουπόνι 10% σε επόμενη αγορά. Αυτό ειναι σωστή πολιτική!

Μην ξεχνάς όμως σε τι τιμές πουλάει το Public και σε τι τιμές τα σκρουτζομάγαζα. Σκέψου τι κέρδος βγάζει και έχει τη δυνατότητα να κανει και εκπτώσεις και κουπόνια και απ' ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ... χρησιμοποιείς την ίδια φρασεολογία με κάποιον άλλο σε αυτό το νήμα.... και πρώτο ποστ όχι για να γράψεις προσφορά από τα καταστήματα που ξέρεις από "μέσα" (άραγε δεν έχουν βγάλει ποτέ καμία????) αλλά για να υποστηρίξεις ένα "άσχετο κατάστημα" όπως λες. Μπράβο πάντα τέτοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ... χρησιμοποιείς την ίδια φρασεολογία με κάποιον άλλο σε αυτό το νήμα.... και πρώτο ποστ όχι για να γράψεις προσφορά από τα καταστήματα που ξέρεις από "μέσα" (άραγε δεν έχουν βγάλει ποτέ καμία????) αλλά για να υποστηρίξεις ένα "άσχετο κατάστημα" όπως λες. Μπράβο πάντα τέτοια.

Πρώτο ποστ μπορεί....αλλά για δες στο προφίλ μου από πότε είμαι χρήστης. Το ότι αποφεύγω να γράφω για να μην έρχομαι σε κόντρα με κάποιους δεν σημαίνει ότι δεν παρακολουθώ. Αποφάσισα να γράψω τώρα δεν σημαίνει αυτόματα ότι είμαι του καταστήματος. Και πόσοι από εσάς που έχετε τα χιλιάδες ποστ γνωρίζετε πώς πραγματικά λειτουργεί ένα ηλεκτρονικό κατάστημα? Και στην προκειμένη περίπτωση πόσοι απλά έκαναν παραγγελία έτσι για πλάκα ή για να έχουν αφορμή απλά να κράξουν ότι άλλο ένα μαγαζί δεν είναι αξιόπιστο? 

 

Ο κραχτης με ανυπαρκτο/ελαχιστο στοκ είναι παράνομος. Το εχουμε δει και στην πραξη πολλες φορες με προστιμα της ΓΓΚ.

Με ανύπαρκτο ναι, με μικρό όχι. Δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να στοκάρουν όπως οι αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ξέρεις ακριβώς το στοκ (και αρα εισαι του καταστήματος) δε μας λες και πόσο ήταν?

 

Να ξερεις ότι έχουμε ξεφύγει από τη συζητηση και αμα τα διαγράψει ο mod μην παραπονιέσαι....

 

Επίσης ποιο τίμιο ήταν να πεις ότι είμαι του καταστήματος και θα προσπαθησω να σας εξυπηρετήσω/βοηθήσω, ενημερώσω, παρά όλες αυτές οι κωλοτούμπες και οι φραστικές επιθέσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι δεν διαβαζεις προσεκτικα αυτά στα οποια απαντας και πρεπει να γινει σηριαλ η κουβεντα αυτη;
 

Καμια μεγαλη (μπορειτε να το διαβασετε και ως "σοβαρη" το "μεγαλη" στην προταση μου, αυτά πανε μαζι κανονικα) αλυσιδα δεν βγαζει προσφορα με 10, 9 ή 2 κομματια χωρις να αναφερει "ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ".  Δεν το εχω δει ποτε προσωπικα και τα παρακολουθώ ανελλιπώς χρονια τα πραγματα. Είναι αλλωστε παρανομο νομιζω συμφωνα με οσα λεει και η ΓΓτΚ.

 

 

Εγραφε καπου η σελιδα της προσφορας του θεματος "περιορισμένος αριθμος τεμαχίων";

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφού ξέρεις ακριβώς το στοκ (και αρα εισαι του καταστήματος) δε μας λες και πόσο ήταν?

 

Να ξερεις ότι έχουμε ξεφύγει από τη συζητηση και αμα τα διαγράψει ο mod μην παραπονιέσαι....

 

Επίσης ποιο τίμιο ήταν να πεις ότι είμαι του καταστήματος και θα προσπαθησω να σας εξυπηρετήσω/βοηθήσω, ενημερώσω, παρά όλες αυτές οι κωλοτούμπες και οι φραστικές επιθέσεις...

Που ακριβώς είπα εγώ ότι ξέρω το στοκ? Σε ποιόν επιτέθηκα? Μιλάω μόνο με δεδομένο ότι έχει γραφτεί σε αυτό το νήμα. Εδώ δεν γράφτηκε από άλλους ότι το κατάστημα τους είπε ότι υπήρχε λίγο στοκ και δεν μπορούν να καλύψουν όλες τις παραγγελίες? Δεν είπα κάτι διαφορετικό απλά πιστεύω αυτό που τους είπαν χωρίς να υποπτεύομαι κατευθείαν ότι είναι αναξιόπιστοι και ότι άλλο έχει ειπωθεί εδώ μέσα. 

Επεξ/σία από toteras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

... Δεν είπα κάτι διαφορετικό απλά πιστεύω αυτό που τους είπαν χωρίς να υποπτεύομαι κατευθείαν ότι είναι απατεώνες/αναξιόπιστοι και ότι άλλο έχει ειπωθεί εδώ μέσα. 

 

Δωσε μου συνδεσμο των ποστ που χαρακτηριζουν ως απατεωνες τους μαγαζάτορες. Αν υπαρχουν τετοια ποστς θα επρεπε/μπορουσες να εχεις κανει αναφορα. Και που ελειπα εγω δεν υπηρχε θεμα, θα το αναλαμβανε άλλος. Ελπιζω να μην ψεύδεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτό αποφεύγω να γράφω στα φόρουμ γιατί οι "παντογνώστες" αμέσως να σε κράξουν αν πεις κάτι διαφορετικό.

νομίζω επιτέθηκες σε όλους...

 

Πάντως δεν κατάλαβα πώς ξέρεις ότι έχει λίγα αλλά όχι ελάχιστα.. μέτρησες το πόσοι παρέλαβαν πανελλαδικά σε όλα τα φόρουμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω, δε κραταω αρχειο

αλλα εχω το μυαλο μου καποια καταστηματα που κανουν συγκεκριμενες απατεωνιες κατ εξακολουθηση...

 

 

Έχει καταντήσει κουραστικό με τα μαγαζάκια της σειράς.

 

 

Άκυρο και σε εμένα παιδιά. Προσπάθησαν λέει να βγούνε stock αλλά δεν τα κατάφεραν. . Επίσης σήμερα μου πρόσθεσε " κόλλησε το σύστημα και έπαιρνε παραγγελίες " προφανώς μας περνάνε για χαζούς.

 

 

Σήμερα ενημερώθηκα οτι παραλάμβανω κανονικά αυριο με κούριερ. Περαν της υπαρκτης τελικα προσφορας απο οτι φαινεται, ειναι αδικη η διαδικασια παράδοσης των λιγοστων τεμαχίων (10 απο οτι μου ειπαν, ενω υπηρχαν 50 παραγγελίες όπως μου είπε ο υπάλληλος). Και κρίμα που οι γνωστοι αγνωστοι επιτήδειοι "έμποροι" στερουν την συσκευή για 70 ευρώ κέρδος, απο κάποιον που πραγματικα την ήθελε.

Matrixxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 1ο δεν αφορά το συγκεκριμένο κατάστημα στα σίγουρα: fail.

 

To 3o δεν έχει να κανει με το κατάστημα αλλά με την ανόητη δικαιολογία που βρήκε ο/η υπάλλληλος. Είναι προσωπική εμπειρία με άτομο και δεν αναφέρεται σε εταιρία. Και εγώ το ίδιο θα έλεγα... ακου εκεί κόλλησε το σύστημα και έπαιρνε παραγγελείες...

 

Το 4ο αναφέρεται σε άτομα που το παήγγειλαν με σκοπό το κέρδος και δεν έχει να κανει με το κατάστημα. fail.

 

Το 2ο πρέπει να το δω μήπως αναφέρεται σε κάτι αλλο και το μπέρδεψες αλλά βαριέμαι να ψαχνω και το αφήνω σε άλλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Matrixxx

 

 

Καμια σχεση με αυτό που ειπες. Δεν χαρακτηρίζεται πουθενα απατεωνας κανενας. Διορθωσε για να εισαι σωστος το ποστ σου που εβαλες αυτή την λεξη. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω επιτέθηκες σε όλους...

 

Πάντως δεν κατάλαβα πώς ξέρεις ότι έχει λίγα αλλά όχι ελάχιστα.. μέτρησες το πόσοι παρέλαβαν πανελλαδικά σε όλα τα φόρουμ?

Ωραία ζητώ συγνώμη αν ήμουν προσβλητικός. 

Δεν ξέρω αν έχει λίγα η ελάχιστα ή καθόλου, Ξαναλέω μιλάω με αυτά που έγραψαν άλλοι χρήστες που επικοινώνησαν με το κατάστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...