Προς το περιεχόμενο

Editorial: Μα τι θα γίνει τέλος πάντων μ’ αυτό το επί πληρωμή περιεχόμενο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όπως επίσης δεν αγνοώ το γεγονός πως για να παίξει κανείς ένα παιχνίδι της σειράς Forza στο Xbox με όλο του το περιεχόμενο διαθέσιμο, θα ξεπεράσει το κατοστάρικο και βλέπουμε…

Τι να πει κανεις τοτε που θελει να παιξει το sims 3 με ολο το περιεχομενο; 549,81€ !!!!! Απλα επικο!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ελάτε ρε παιδιά, με κάθε Forza έχουμε τα ίδια: θες 60-70 ευρώ για το παιχνίδι και άλλα τόσα για τα υπόλοιπα αμάξια. Θα ήταν πολύ πιο ξηγημένη η Turn 10 και η Microsoft αν εξ αρχής έλεγαν "δώσε ένα 100-120άρι και πάρτα όλα: παιχνίδι τότε, τόσα έξτρα αμάξια τότε, τότε και τότε". Ντάξει, καλές οι μικροσυναλλαγές, πολλά τα έξτρα έσοδα αλλά και λίγος σεβασμός προς τον καταναλωτή δεν θα έβλαπτε. Βέβαια άπαξ και τους φέρνουν λεφτά όλα αυτά, ο σεβασμός και τα σχετικά πάνε περίπατο, οπότε να 'χαμε να λέγαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω προβλημα να πληρωσω, ασχετως που δε το κανω ποτε σε μεγαλα games :P Μονο σε indie games πληρωνω που καταννοω τον κοπο τους.

Παντως, δεν εχω προβλημα οταν πρεπει να πληρωσω πραγματα που δεν επηρεαζουν το gamplay πχ. lol skins. Απο την αλλη τωρα που αρχισα το hearthstone και χανω επειδη απλα δεν εχω τις καλυτερες καρτες, το matchmaking κατανταει τουλαχιστον αδικο εως ηλιθιο. Και γιαυτο ισως το σταματησω τελειως απο το να πληρωσω τελικα. Choices all over the place ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο καλος παιχτης τα παιχνιδια που του αρεσουν δεν τα ξεχναει :P 

 

ακομη παιζω στο mame παιχνιδια που τερματιζα με ενα δεκαρικο με την ιδια επιδεξιοτητα (και με gamepad :( , επρεπε να εχω στησει ενα arkade με joystick  )  .

 

το να αγορασει καποιος κινησεις που δεν εχουν σχεση με τις επιδοσεις του στο παιχνιδι , ειναι καλη προοπτικη , απο την στιγμη κιολας που δεν ειναι απαγορευμενες στον καλλιτεχνη παιχτη , το βρισκω αρκετα λογικο σαν τιμολογιση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέθαψα έναν δυσκολούτσικο τίτλο που είχα τερματίσει παλιά, το Heart of Darkness και το ξανατερμάτισα, αν και με λίγο παραπάνω κόπο.

Παιχνιδαρα το έχω ακόμα στην θήκη του, αν θυμάμαι καλά το είχε δώσει ένα περιοδικό δωρεάν, το κακό είναι ότι δεν το τερμάτισα αλλά πρέπει να βρω χρόνο να το ξαναπαίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα DLC μαζί με τα DRM είναι από τους βασικότερους λόγους που τα σύγχρονα video games είναι ΓΤΠ (εντάξει όχι όλα, το 99%)

Θυμάμαι τα ρεζιλίκια με το starforce κλείδωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εύκολα που τα δέχεστε όλα. Το να τους στείλετε στο διάολο και να μην παίξετε τα κωλοπαίχνιδα τους δεν σας περνάει από το μυαλό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εύκολα που τα δέχεστε όλα. Το να τους στείλετε στο διάολο και να μην παίξετε τα κωλοπαίχνιδα τους δεν σας περνάει από το μυαλό;

Εγώ προσωπικά τα φτύνω. Όπως γράψανε και οι από πάνω, retro gaming και άγιος ο Θεός.

 

Αυτόν τον καιρό κοντεύω να τερματίσω το πρώτο Descent, challenge όχι αστεία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...