Προς το περιεχόμενο

Hawkers γυαλια


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 750
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης, στο site του Hondos λέει: *Βρείτε τα Hawkers σε επιλεγμένα καταστήματα Hondos Center στη Μύκονο, Σπάτα, Χαλκίδα, Αγία Παρασκευή, Πειραιά, Χαλάνδρι, Ομόνοια, Γλυφάδα, Λευκάδα, Θεσσαλονίκη και Βόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/4/2019 στις 10:36 ΠΜ, chrisxkar είπε

εγω παντως εχω δυο φιλους που δουλευουν σε οπτικα και οι δυο μου εχουν πει οτι με τα κινεζικα πας καρφι για τυφλωση(παντα με την υπερβολη εννοωντας οτι τα κρυσταλλα ειναι για τα αναθεμα) αν θελεις τοσο πολυ να τα παρεις και να γλυτωσεις χρηματα παρτα και αλλαξε τους φακους με οτι πιο φθηνο μπορεις να βρεις απο καταστημα.

Απλα μεταφερω αυτα που εχω ακουσει.

την διαφορα την αποροφητικοτητα ή αντανακλαση των ακτινων πως την ειδες?Γιατι το μονο τεστ που μπορεις να κανεις ειναι να τα φορεσεις πχ σε οδηγηση 2-3 ωρες με ηλιο και να δεις αν κουραστηκαν τα ματια σου.Αλλα εγω δεν θα επαιζα και παλι με τα ματια μου

Άρα για τα Hawkers, έχεις κάποιον που τα έχει ελέγξει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το στιλ wayfarer, τα Hawkers συγκριτικά με άλλα όπως τα Oakley Frogskins ή τα Incredible, πως είναι; Δηλαδή, κάποιες διαφορές στο σχήμα;

Επίσης, είχα ξαναρωτήσει εδώ, σχετικά με την ποιότητα των συγκεκριμένων γυαλιών, ωστόσο από ότι βλέπω, κρίνετε ότι είναι καλά; Ποια τα πλεονεκτήματα μίας ακριβότερης μάρκας και ειδικά στο στιλ wayfarer σε polarised, ποιά άλλη θα προτείνατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Hawkers Polarized γυαλια με μεγαλο σκελετο που να εχει παρει καποιος και να αξιζουν;;;;

Μου αρεσουν τα παρακατω αλλα ειναι εξαντλημενα...

https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-polarizadas-black-dark-faster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
22 ώρες πριν, kots21 είπε

Τριτη εβδομαδα και δεν φαίνονται καν στην Γενικη Ταχυδρομικη που εχω tracking απο την πρωτη μερα.

Καλα πα,ε

Ειχα παραγγειλει και γω πριν εναμιση χρονο. Παιζει να πηρε κανα μηνα η παραγγελια μου να ερθει. Τους εστελνα μαιλς και με καιγανε δεν πηρα ποτε απαντησεις. Παντος τα παρελαβα. Αν εχεις παραγγειλει σιγουρα απο το επισημο ειναι legit. Dont worry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2018 στις 4:24 ΜΜ, gousias είπε

Έχω την εξής απορία και υποθέτω κι άλλοι.

Τι ποιότητα και ασφάλεια για την υγεία επιτρέπουν τα γυαλιά ηλίου Hawkers;

Πιο πολύ μου μοιάζουν για «ψεύτικα» όπως διάφορα που πωλούνται στους δρόμους. Σίγουρα αυτή είναι μια πρώτη εντύπωση γιατί μπορεί να κάνω και λάθος. Ωστόσο η διαφορά τιμής με άλλων σε καταστήματα οπτικών, με κάνει να απορώ αν αξίζουν ή όχι;

Αν είναι καταρχήν ασφαλή για τα μάτια και γενικότερα για την υγεία, σίγουρα χρήζουν προσοχής μόνο και μόνο λόγω τιμής.

Απο την άλλη επειδή έχω συνηθίσει σε πολωτικούς φακούς δεν είμαι σίγουρος για την γκάμα τους και την ποικιλία τους.

Εν κατακλείδι, έχετε βρει πηγές ή κάποιον οπτικό που να τα αξιολογεί; Τα εμπιστεύεστε; Σε ακριβότερες μάρκες, είναι όντως ποιοτικότερα τα γυαλιά και άρα καλύτερα;

Εμενα παλι αυτα που πηρα δεν μου φαινονται χειροτερα ή φθηνοτερα σε κατι απο αντιστοιχα carrera,boss, rayban που ειδα.

Mιλαω για τα πρεμιουμ κοκαλινα https://www.hawkersco.com/products/gafas-de-sol-black-dark-one-x

Τα ειχα παρει απο εδω https://grandoptical.gr/stores/

Ο οπτικος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα ποιοτητας στον φακο. Ολα ιδιο φακο εχουν. Και οτιδηποτε μπαινει στο καταστημα ειναι 100% εγγυημενο και ελεγμενο

Επισης σκεφτειτε οτι πχ οταν πηγαινετε να αλλαξετε φακο κοστιζει το πολυ 20 ευρω και μαλιστα επωνυμο (πχ carl zeiss).

Οποτε και 300 ευρω γυαλι να παρετε την ιδια προστασια εχετε με τα 20 ευρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2020 στις 1:10 ΜΜ, tsakitsan95 είπε

Ειχα παραγγειλει και γω πριν εναμιση χρονο. Παιζει να πηρε κανα μηνα η παραγγελια μου να ερθει. Τους εστελνα μαιλς και με καιγανε δεν πηρα ποτε απαντησεις. Παντος τα παρελαβα. Αν εχεις παραγγειλει σιγουρα απο το επισημο ειναι legit. Dont worry.

Ηρθαν τελικα σημερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

παραγγειλα 2 ζευγαρια και το ένα δεν μου ταιριάζει, ειναι μεγάλο μεγεθος και το χρώμα κιτρινο δεν μου πάει τελικά.

υπάρχει τρόπος να αλλάξω το 1 ζευγαρι;;; τι κόστος έχει;;;

ξέρει κανείς;;;;

δεν βρισκω την πολιτικη της εταιρείας στο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντός 14 ημερών απο την ημερομηνία που έλαβες μπορείς να κάνεις επιστροφή https://www.hawkersco.com/pages/refunds και σε αυτό το url  https://www.hawkersco.com/pages/contact μπορείς να επικοινωνήσεις. 

Επεξ/σία από maarinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει 2-3 φορές hakwers, αυτό που με ξενέρωσε είναι ότι ένα μοντέλο που είχα και το έσπασα, τώρα που το ξαναπήρα δεν ήταν polarized ο φακός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...