Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 6 299 Wind [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


BrocasHelm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εκεί είχα πάρει να ρωτήσω μετά την παραγγελία, αλλά δεν έχουν σύστημα που να παρακολουθουν την εξέλιξη των παραγγελιων οπότε δεν θα ξέρουν κάτι συγκεκριμένο

Εκεί είχα πάρει να ρωτήσω μετά την παραγγελία, αλλά δεν έχουν σύστημα που να παρακολουθουν την εξέλιξη των παραγγελιων οπότε δεν θα ξέρουν κάτι συγκεκριμένο

 

 

Χαχαχαχααχ μ' αρέσει που το έγραψες δυο φορές σαν να το έκανες για να το εμπεδώσεις  :P :P (αστειεύομαι, αλλά I lol'd.)

 

 

Κάπου τα έγραψα μπερδεμένα... :) τα διορθώνω 

 

Χτύπησε το κινητό μου απο έναν αριθμό κινητού 69... , καθώς δε πρόλαβα να το σηκώσω και δεν έβγαινε γραμμή οταν προσπάθησα να καλέσω πίσω, υπέθεσα οτι είναι απο wind. Τους πήρα τηλ και μου είπαν αυτά που ανέφερα πιο πάνω "οτι θα με καλέσουν αύριο έως δευτέρα για την παραλαβή και οτι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ καθώς έχω δώσει τα στοιχεία μου και δεν έχω ενημερώθει για μη διάθεσιμότητα. Η τίμη είναι στα 300 άσχετα αν είναι Δευτέρα κλπ. " . Τελικά δεν ήταν η WIND που με κάλεσε.

 

Μετά που έψαξα τον αριθμό στο google είδα οτι είναι απο τις πωλήσεις της vodafone (άσχετο με το όλο θέμα μου, απλά σύμπτωση). 

 

Sorry για το μπέρδεμα ! ελπίζω να είναι κατανοητό τώρα. 

 

 

ΟΚ, εγώ καλά κατάλαβα :) Οπότε εσύ κάλεσες την Wind νομίζοντας πως σε είχε πάρει εκείνη (ενώ σε είχε πάρει η Vodafone στην πραγματικότητα). Οπότε όσα σου είπε η Wind ευσταθούν. Οπότε περιμένουμε! :P

 

(εντάξει, τραγική η σύμπτωση)

 

 

Να κάνω μια ερώτηση? είναι λογικό να χρειάζονται 5 μέρες για να προμηθευτούν μερικά κινητά? μήπως τα φέρνουν από το εξωτερικό? Και δεύτερον: Περίοδος εκπτώσεων - banner και φανφάρες στο site τους για %% έκπτωσης και όλα αυτά χωρίς να έχουν στόκ? αυτό δεν είναι καραμπινάτη παραβίαση του δικαίου των καταναλωτών? και μάλιστα όταν ο ανταγωνιστής της κάνει έκπτωση στο ίδιο μοντέλο και ουσιαστικά της κλέβει πελάτες γιατί τους έχει στο περίμενε και μετά τους ακυρώνει την παραγγελία? Θα τη βγάλουν λάδι δηλαδή επειδή έδωσαν 2 κινητά στα 299 ευρώ, ένα στη μάνα του παιδιού κι άλλο ένα στο παλικάρι που είχε κατασκηνώσει έξω από το κατάστημα?

 

 

Εννοείται βρε ότι έρχονται απ' το εξωτερικό. Αν διαβάσεις τα τελευταία μηνύματα στο topic της Vodafone, όσα LG G Flex2 παραλάβαμε ήταν Ρουμάνικα (βάσει Serial Number).

 

Δεν ξέρω για το δίκαιο του καταναλωτή -δεν ξέρω και αν είναι με το μέρος του καταναλωτή πού μπορεί να το βρει- αλλά το θεωρώ θεμιτό το θέμα προσφορές. Γι' αυτό το λόγο γίνονται (για ανταγωνισμό και πωλήσεις), άσχετα από το αν κακοδιαχειρίζονται τις παραγγελίες τους (και κατ' επέκταση τους πελάτες τους) οι εταιρίες.

 

Η αγορά είναι ανοιχτή, και αν δεν θέλω, δεν ξαναψωνίζω από μια επιχείρηση εφόσον δεν με ικανοποιεί. Το λεγόμενο "μαύρο". :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 918
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω μεχρι στιγμης καμια μα καμια ενημερωση και το ωραιο ηταν μολις το παραγγελνα οτι εχουν διαθεσιμο και στα 2 χρωματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μεχρι στιγμης καμια μα καμια ενημερωση και το ωραιο ηταν μολις το παραγγελνα οτι εχουν διαθεσιμο και στα 2 χρωματα.

 

και εμένα ακόμα τίποτα.. τελικά το βλέπω να το παίρνουμε στο 3ο χρώμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα κι εγώ, αλλά με ψιλογείωσαν - υπάρχει λέει αρμόδιο τμήμα και θα σας καλέσουν σήμερα... 

Σκέφτομαι να στείλω κανα email γιατί scripta manent

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τέτοια υποδειγματική αντιμετώπιση πελάτη με αφήνει άφωνο :P Μόλις τους πήρα τηλέφωνο και απαντάει μία κοπελίτσα, που απλά λέει το ποιηματάκι που της μάθανε. Ρώτησα ειδικά για την παραγγελία μου και όχι γενικά για όλο τον κόσμο και μου είπε πως δεν είναι αρμόδια, αλλά ούτε μπορεί να μου δώσει τον αρμόδιο.

Άσχετα τελικά αν δώσουν συσκευές, εγώ αυτή την εταιρία δεν πρόκειται να την εμπιστευτώ ποτέ ξανά για online παραγγελία, πόσο μάλλον για να γίνω πελάτης κινητής ή σταθερής και να έχω πάρε δώσε μαζί τους για ότι προκύψει.

 

Αποστολή από το XT910 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα τελικά αν δώσουν συσκευές, εγώ αυτή την εταιρία δεν πρόκειται να την εμπιστευτώ ποτέ ξανά για online παραγγελία, πόσο μάλλον για να γίνω πελάτης κινητής ή σταθερής και να έχω πάρε δώσε μαζί τους για ότι προκύψει.

 

Αποστολή από το XT910 με τη χρήση Insomnia App

 

Δεν μας ενδιαφέρει κύριε! Να απευθυνθείτε στο αρμόδιο τμήμα με το οποίο δεν σας συνδέουμε για να μάθετε :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...