Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όταν βάζεις το stability adjustment στο - ΑΥΞΑΝΕΙΣ το snr. αφου θέλει να το κατεβάσεις πρέπει να βάλεις +

οποτε ολα φυσιολογικά που βλέπεις να αυξανεται το snr σου.

επίσης οτι αλλαγη κάνεις την κραταει μνημη, δεν πρεπει να το ξανακάνεις μετα από κάποια αποσυνδεση.

Τελος στο ANNEX βαλε ANNEX A

Εκατσα πριν από λίγο και ασχολήθηκαν λίγο φίλε μου με αυτά που γράφεις.

Το stability adjustment ήταν στο -5 με snr κοντά στο 10 και ταχύτητα 10571.

Το έβαλα το stability adjustment στο 1 και το snr κατέβηκε 6.8 με αύξηση ταχύτητας 12318....

Πιστεύω ότι δεν αξίζει άλλο να το πειραξω και θα κάτσω να το παρακολουθησω μερικές ημέρες να δω πως θα πάει από θέμα σταθερότητας.

Περιμένω τηλ τώρα από τεχνικό της εταιρίας fornthet για να δει την γραμμή.

Από ότι γνωρίζω δεν πληρώνονται για επισκευή γραμμής εκτός αν μπουν μέσα στο σπίτι (που το αποκλειω αφού δεν υπάρχει προβλημμα με μπριζες και λοιπά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

....

Περιμένω τηλ τώρα από τεχνικό της εταιρίας fornthet για να δει την γραμμή.

Από ότι γνωρίζω δεν πληρώνονται για επισκευή γραμμής εκτός αν μπουν μέσα στο σπίτι (που το αποκλειω αφού δεν υπάρχει προβλημμα με μπριζες και λοιπά)

Α μάλιστα, μπήκες στο...τρυπάκι, έξω δεν θα βρούν σίγουρα τίποτα και καταλαβαίνεις την συνέχεια, το έχω ζήσει live το έργο, μόνο που εγώ τους ξέχεσα κανονικά και δεν πλήρωσα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κάνω ,από την προηγούμενη εβδομάδα περιμένω να έρθουν ,περνώ τηλ ξανά καινούργιο ραντεβού ξαναπερνω πάλι τηλ ξανά πάλι ραντεβού .....

Ή κουβέντα τους -σας περνούμε τηλ για να κλείσουμε ραντεβού και δεν σας βρίσκουν--

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλε τώρα που το γράφεις νομίζω ότι και το δικό μου τα ίδια κάνει.

Μου φαίνεται ότι μπουκωνη εύκολα.

Διαβάζω και σε διπλανό φόρουμ για προβλήματα με το τελευταίο firmware.

Λύθηκαν με downgrade σε προηγούμενη έκδοση.

Θα πάω και εγώ στην προηγούμενη beta που είχα και δούλευε απροβληματηστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στο καταστημα του Πειραια εχω φτασει να περιμενω 2 μηνες για το asus. Πρεπει να εχει να πεσει το δουλεμα της αρκουδας αφου τελευταια φορα που πηγα ρωτουσε ο ενας τον αλλον εαν εχουν τελικα παραγγειλει το asus. 

Κανενα καταστημα ρε παιδια εντος Αττικης που να το εχει ξερουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περασα το τελευταιο official που βγαλαν , παρατηρω οτι πολλες φορες μπουκωνει το ιντερνετ παρατηρησε κατι κανενας αλλος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασα σημερα να ρωτησω και εγω στην Wind (Ξανθη) .Ειχαν μερικα κομματια και πηρα ενα.Αυριο μεθαυριο που θα το βαλω θα σας πω εντυπωσεις.Τωρα εχω το TD5130 τς Forthnet.Αν και συγχρονιζω καλα εχω αποσυνδεσεις και καποιες φορες κανει επανεκκινησεις απο μονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον χωρις να πειραξω ρυθμισεις κερδισα 2mbit .Εγω απλα το εβαλα δεν εκανα κατι.Να το κανω hard reset ? Τι αλλο θελει ? Driver ή κατι αλλο ?

Να το κανω Restore μεσα απο το ρουτερ ?

 

Edit : πειραξα το SNR και κλειδωσα στα 15mbit απο 11 που ειχα.Μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...