Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν αναβάθμιση στα Windows 10 για τους Windows Insiders


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι εδώ και καιρό, έχω και εγκατεστημένα από την 98χχ έκδοση τα 10 σε VirtualBox. Έχω φάει και το τρελό downvote στο subreddit των Windows10 γιατί διαφωνώ με μερικές αλλαγές που έχει κάνει η μαμά εταιρεία.

 

Εμένα σέρνονται σε VirtualBox, εσενά πάνε καλα? (Pm me εάν είναι να τα πούμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είσαι ειλικρινά ο μοναδικός που ακούω να έχει παράπονα ακόμα και σε θέματα Interface με τα Windows 10! :P Όσους έχω ακούσει/μιλήσει είναι πολύ ευχαριστημένοι και τα περιμένουν πως και πως.

Νταξ... καλό είναι ρε παιδί μου..., αλλά αυτα τα εικονίδια που χρησιμοποιούν...ππφφφ...αστεία ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι ρε παιδια το insider? μπορω να γινω και εγω για να τα παρω τσαμπε μετα?

Είναι το πρόγραμμα δοκιμής, μπορείς να τους στείλεις και σχόλια όπως κάνανε παλιότερα μόνο οι testers με πρόσκληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζω λοιπον insider preview, τα τζαμπε καλοδεχουμενα παντα :D μηπως θα επρεπε να μπει και στις προσφορες να κατεβασουν ολοι να εχουν τζαμπε win10 μετα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω, ναι. Εγώ τα έβαλα σε ένα 10" Lenovo λαπτοπάκι που είχε XP και σέρνονταν.

Και θα πάρω και αναβάθμηση τσαμπέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ειλικρινά ο μοναδικός που ακούω να έχει παράπονα ακόμα και σε θέματα Interface με τα Windows 10! :P Όσους έχω ακούσει/μιλήσει είναι πολύ ευχαριστημένοι και τα περιμένουν πως και πως.

Πλάκα κάνεις; απαίσια είναι. Στο menu μπορείς να αλλάξεις μόνο τη δεξιά πλευρά που είναι tiles, αριστερά που είναι το menu δεν μπορείς να πειράξεις τίποτα, δείχνει ότι θέλει. Η Cortana απαιτεί login στο σύστημα με Microsoft λογαριασμό (παρεμπιπτόντως το OneDrive, που ήθελε ακριβώς το ίδιο στα 8/8.1, τώρα λειτουργεί όπως το κλασσικό) αλλιώς δεν λειτουργεί και φυσικά απαιτεί και ίντερνετ. Η μισές προ εγκατεστημένες εφαρμογές είναι πλέον αποκλειστικά metro και μιλάμε ακόμα και το calculator, όχι random εφαρμογές. Επίσης οι μισές απ' αυτές δεν μπορούν να απεγκατασταθούν. Στο Store για να κάνεις το οτιδήποτε πέρα από browsing πρέπει και πάλι να κάνεις login, ούτε update τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές δεν κάνει αλλιώς. Το control panel πάει για φούντο, μόνο settings app σύντομα. Το search, ακόμα και χωρίς την Cortana, ψάχνει και στο ίντερνετ με το ζόρι και σου βγάζει και ειδήσεις που(για την ώρα) δεν κλείνουν.

 

Εγώ όταν τα πρωτοείδα νόμιζα ότι τρελάθηκαν στην Μ$. Σε μία φάση σκεφτόμουν να μείνω στα 8.1 αλλά DirectX 12 βλέπεις. Πάλι καλά ψηλό-έφτιαξαν το start menu και τώρα πια μπορείς τουλάχιστον να το κάνεις resize.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα κάνεις; απαίσια είναι. Στο menu μπορείς να αλλάξεις μόνο τη δεξιά πλευρά που είναι tiles, αριστερά που είναι το menu δεν μπορείς να πειράξεις τίποτα, δείχνει ότι θέλει. Η Cortana απαιτεί login στο σύστημα με Microsoft λογαριασμό (παρεμπιπτόντως το OneDrive, που ήθελε ακριβώς το ίδιο στα 8/8.1, τώρα λειτουργεί όπως το κλασσικό) αλλιώς δεν λειτουργεί και φυσικά απαιτεί και ίντερνετ. Η μισές προ εγκατεστημένες εφαρμογές είναι πλέον αποκλειστικά metro και μιλάμε ακόμα και το calculator, όχι random εφαρμογές. Επίσης οι μισές απ' αυτές δεν μπορούν να απεγκατασταθούν. Στο Store για να κάνεις το οτιδήποτε πέρα από browsing πρέπει και πάλι να κάνεις login, ούτε update τις προ εγκατεστημένες εφαρμογές δεν κάνει αλλιώς. Το control panel πάει για φούντο, μόνο settings app σύντομα. Το search, ακόμα και χωρίς την Cortana, ψάχνει και στο ίντερνετ με το ζόρι και σου βγάζει και ειδήσεις που(για την ώρα) δεν κλείνουν.

 

Εγώ όταν τα πρωτοείδα νόμιζα ότι τρελάθηκαν στην Μ$. Σε μία φάση σκεφτόμουν να μείνω στα 8.1 αλλά DirectX 12 βλέπεις. Πάλι καλά ψηλό-έφτιαξαν το start menu και τώρα πια μπορείς τουλάχιστον να το κάνεις resize.

Πςςςςςς.......

Μιλάμε για "προβλήματα" δηλαδή....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςςςςςς.......

Μιλάμε για "προβλήματα" δηλαδή....

 

Τι πρεπει να δει για να παραπονεθει ο ανθρωπος δηλαδη? Να μη λειτουργει κατι? Αφου θεματα χρηστικοτητας θιγει οχι λειτουργικοτητας

 

Tο search των windows απο τα 7 κιολας το ειχα παρατησει. Agent ransack ftw

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πςςςςςς.......

Μιλάμε για "προβλήματα" δηλαδή....

 

Λειτουργικά είναι πάνω κάτω τα ίδια με τα 8.1, δεν έχω να σχολιάσω κάτι σε αυτό. Εξάλλου τα έχω σε VirtualBox και είναι και technical preview, δεν πρόκειται να παραπονεθώ για τα bugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...