Προς το περιεχόμενο

[tablet]MLS Atlas IPS 8 GB 34€+3.99€αποστολή @kotsovolos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Χμμμμ, διαβαζα πριν μια βδομαδα (με αφορμή το εδώ θεμα καθως εψαχνα πληροφοριες και αποψεις για τα mls), για παρομοιο αν όχι το ιδιο πρόβλημα σε άλλο ταμπλετ της εταιριας. Σε θεμα πριν ένα χρονο ανοιγμενο.

Ακομα δεν το εχουν φτιαξει...; (ρητορικη η ερωτηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχουν βγαλει νεα εκδοση στη rom V1.3, καπου στα 500 MB το αρχειο. Απο το MLS updater μπορει να γινει το update.

 

Για screen protector εγω παρηγγειλα αυτο και θα πεσουν χειροτεχνιες με κοπιδι γιατι δεν ειναι ιδιες οι διαστασεις (και για την καμερα).

 

http://www.ebay.com/itm/4PCS-7-Universal-Screen-Protective-Protector-Film-Fits-For-Android-Tablet-PC-MID-/141374797126?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20ea983546

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο υπαλληλος στο service μου ειπε οτι ειναι γνωστο προβλημα του συγκεκριμενου μοντελου και οτι θα βγει καποια ενημερωση απο την MLS που θα το διορθωσει.

 

 

Εχουν βγαλει νεα εκδοση στη rom V1.3, καπου στα 500 MB το αρχειο. Απο το MLS updater μπορει να γινει το update.

Γνωρίζεις ότι το 1.3 που λες, λυνει το συγκεκριμενο πρόβλημα; Επειδή ο υπάλληλος αν δεις, ειπε στον συμφορουμιτη ότι ΘΑ βγει στο μελλον λυση με αναβαθμιση. Φανταζομαι πως ο,τι αναβαθμίσεις υπαρχαν μεσω του mls updater τις εχουμε κανει ολοι. Jpep δεν τις ειχες κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γνωρίζεις ότι το 1.3 που λες, λυνει το συγκεκριμενο πρόβλημα; Επειδή ο υπάλληλος αν δεις, ειπε στον συμφορουμιτη ότι ΘΑ βγει στο μελλον λυση με αναβαθμιση. Φανταζομαι πως ο,τι αναβαθμίσεις υπαρχαν μεσω του mls updater τις εχουμε κανει ολοι. Jpep δεν τις ειχες κανει;

 

Να σου πω την αληθεια, οχι. Απλα επειδη ετυχε να δω την αναβαθμιση προχθες, λεω μηπως εχει καποια σχεση. Στην αρχη μου εβγαλε μονο τις αναβαθμισεις καποιων mls εφαρμογων. Δεν ξερω αν ηθελε τον χρονο του για να μου βγαλει και το update στη rom ή αν βγηκε τωρα προσφατα.

 

Στο ρυθμισεις-->σχετικα με το tablet θα μπορει να δει καποιος τον αριθμο της εκδοσης (οποιος δεν το εχει κανει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1.2 νομιζω εχει. Πιθανον την εβγαλαν πολύ προσφατα αυτή που λες. Ειχα κανει ολες τις διαθέσιμες, δεν ειχε τιποτα άλλο και μετα 2-3 μερες που το τσεκαρα (μεσοβδόμαδα). Δεν είμαι κοντα στο ταμπλετ τωρα για να δω αν υπαρχει η ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα, αρα θα σου το βγαλει και σε εσενα καποια στιγμη. Παντως το MLS updater απο οτι παρατηρησα δεν λειτουργει παντα οπως πρεπει. Δεν ξερω αν κοβουν συνδεσεις για μεγαλα update αναλογα με την κινηση που δεχονται (μου εμφανιζε καποιες ειδοποιησεις οτι η συνδεση απετυχε), γιατι ενω μου ειχε βγαλει αρχικα το update, στην πορεια (αλλη μερα) δεν το εβλεπα και το ξαναειδα μετα απο καποιες ωρες-προσπαθειες για ανανεωση.


Στην εκδοση Kernel παντως μου λεει 19 Μαιου 2015 ενω πρωτα ελεγε 9 Δεκεμβριου 2014, με τον ιδιο αριθμο εκδοσης Kernel βεβαια (3.4.67).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Γνωρίζεις ότι το 1.3 που λες, λυνει το συγκεκριμενο πρόβλημα; Επειδή ο υπάλληλος αν δεις, ειπε στον συμφορουμιτη ότι ΘΑ βγει στο μελλον λυση με αναβαθμιση. Φανταζομαι πως ο,τι αναβαθμίσεις υπαρχαν μεσω του mls updater τις εχουμε κανει ολοι. Jpep δεν τις ειχες κανει;

Τις ειχα κανει. Το tablet ήταν πλήρως ενημερωμένο μέχρι και χθες το μεσημέρι που κράσαρε.

Είχα κάνει έλεγχο για ενημερώσεις λίγο πριν συμβει το παρολίγον μοιραίο.

Το είπα μάλιστα και στον υπάλληλο του σέρβις οτι ειχα κανει ολα τα update και μου είπε ότι θα διορθωθει με επόμενο update μεσα στο καλοκαιρι.

Μπήκα στην MLS αλλα δεν υπαρχει φορουμ ή κάτι άλλο για να βρω πληροφοριες.

Θα παω καλου κακου και απο την MLS να ρωτησω και θα ενημερωσω.

 

Edit: Η εκδοση που φοραει το δικο μου ειναι η 1.3 με ημ/νια 28.04.2015

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εσυ Βασιλη περασες το 1.3 δηλαδή; Ειδες καμια βελτιωση ή "ζημια";

Ένα από τα αρνητικα του λογισμικού που εχω δει απο την Δευτερα (μιας και ηρθε η κουβεντα ας ρωτησω μπας και διορθωθηκε με το 1.3 να το τσεκαρεις), είναι που στο mls Live στα βενζινάδικα, τιμες εχει σε ελαχιστα και είναι περσινες για να μην πω προ 3ετιας πιθανον, μονο Live δεν είναι δηλαδη. :lol:  Μαλιστα περα από τις λαθος τιμες, βενζιναδικο που είναι εδώ και (2-3) χρονια aegean το λεει ακομα Shell που ηταν παλιοτερα! Ετσι κοιταζω σε άλλες συσκευες και εφαρμογες που είναι πραγματι "Live" τα data, είναι αχρηστη για μενα η συγκεκριμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ειχα κανει. Το tablet ήταν πλήρως ενημερωμένο μέχρι και χθες το μεσημέρι που κράσαρε.

Είχα κάνει έλεγχο για ενημερώσεις λίγο πριν συμβει το παρολίγον μοιραίο.

 

Θυμασαι αν ειχε κανει και το μεγαλο update των 500 MB; Γιατι οπως γραφω παραπανω, το αν δεν σου εμφανιζε κανενα αλλο update, δεν σημαινε οτι δεν υπηρχε κιολας και οτι ηταν πληρως ενημερωμενο.

 

Εσυ Βασιλη περασες το 1.3 δηλαδή; Ειδες καμια βελτιωση ή "ζημια";

 

Ένα από τα αρνητικα του λογισμικού που εχω δει απο την Δευτερα (μιας και ηρθε η κουβεντα ας ρωτησω μπας και διορθωθηκε με το 1.3 να το τσεκαρεις), είναι που στο mls Live στα βενζινάδικα, τιμες εχει σε ελαχιστα και είναι περσινες για να μην πω προ 3ετιας πιθανον, μονο Live δεν είναι δηλαδη. :lol:  Μαλιστα περα από τις λαθος τιμες, βενζιναδικο που είναι εδώ και (2-3) χρονια aegean το λεει ακομα Shell που ηταν παλιοτερα! Ετσι κοιταζω σε άλλες συσκευες και εφαρμογες που είναι πραγματι "Live" τα data, είναι αχρηστη για μενα η συγκεκριμενη.

 

Ναι Γιαννη το εκανα χθες αλλα επειδη δεν ειναι και δικο μου, δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα και ετσι δεν εχω παρατηρησει αν βελτιωθηκε καπου ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμασαι αν ειχε κανει και το μεγαλο update των 500 MB; Γιατι οπως γραφω παραπανω, το αν δεν σου εμφανιζε κανενα αλλο update, δεν σημαινε οτι δεν υπηρχε κιολας και οτι ηταν πληρως ενημερωμενο.

Δεν θυμαμαι ακριβως. Νομιζω ειχε ενα μεγαλο, ναι, και πρεπει να ηταν το 1.3.

Δεν ειχα δει τι εκδοση ειχε πριν, μολις το ανοιξα εκανα τις ενημερωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Η εκδοση που φοραει το δικο μου ειναι η 1.3 με ημ/νια 28.04.2015

 

Ναι η τελευταια ειναι, η προηγουμενη ηταν η 1.2 με ημερομηνια 13/11/2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλια wifi, ελπίζω να στρώσει με το update (τζάμπα ελπιζω). Κλασική κινεζιά, δεν περίμενα κάτι παραπάνω. Εντυπωσιάστηκα με το software της mls. Αν βρω άκρη με το wifi, θα είναι μια vfm αγορά. Μέχρι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σουπερ ευκαιρια για δωρο το ταμπλετακι!

εστω και σαν gps/media center για το αυτοκινητο!!!

Για gps το πηρα εξαρχης, αλλα δεν είναι τοσο καλο, δεν μου κανει σχεδόν καθολου το δικο του πρόγραμμα/-τα για να είμαι πιο συγκεκριμένος. Επισης η βαση είναι λιγο αδυναμη, χορευει συνεχως το ταμπλετακι μαζι με τον βραχιονα - φοβάμαι μην κανει ότι φευγει κατω σε καποια δυσκολη (ή απλα τυχαια) στιγμη. Για 34 είναι μια χαρα βεβαια, δεν το συζηταω. Μαλλον δεν θα παει για gps αλλα ως προχειρο ταμπλετακι για χρηση χωρις αγχος σπασιματος ζημιας κλπ. (η οθονη του είναι πολύ καλη για 34 ευρω!)

Αυτό που μου αρεσε πολυ (για να λεμε και τα καλα), είναι το λογισμικο που αφορα μεταφραση και mail writer από φωνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια με το wifi δεν εχω κανενα θεμα. Μαλιστα μου κανει εντυπωση που πιανει με τοσους τοιχους αναμεσα. Ασε που πιανει και 3 οροφους κατω αλλα σηματα. Μπορει να παιζει ρολο και το router. Εχω ενα 585 v7. Για την αναβαθμιση το σκεφτομαι να την κανω η οχι. υπαρχει καπου να δουμε τι διορθωνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...