Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Android M με υποστήριξη Android Pay, αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, USB Type-C και όχι μόνο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελάει ο κόσμος... Μιλάμε για changelog τύπου iOS και, μάλιστα, μιλάμε για λεπτομέρειες που απλά έρχονται να καλύψουν πράγματα που υπήρχαν ήδη στο Android αλλά άλλαξαν λίγο τον τρόπο που γίνονται!

 

Δυστυχώς, επιβεβαιώνεται ότι το Android έχει πέσει σε ένα τεράστιο λήθαργο από τοτε που ανέλαβε ο Sundar Pichai. Αλλαγές με το σταγονόμετρο, προβληματικές συμπεριφορές, περισσότερες κλειστές υπηρεσίες και από πραγματική παραγωγικότητα και βελτιώσεις... μηδέν. Συζητιέται εδώ και 2 χρόνια να μπει Multi Window και δεν έρχεται ούτε τώρα. Σε λίγο, μέχρι και το iOS θα το έχει και στο Android θα συζητάμε ακόμα με δεδομένα του 2012.

 

Αυτή τη στιγμή, η Microsoft παλεύει να εξελίξει και να εξελιχθεί στο mobile τομέα, η Apple απλά πουλάει προϊόντα και βγάζει τρελό χρήμα και η Google κάθεται με σταυρωμένα τα χέρια και απλά "ρετουσάρει" τις εφαρμογές της με το Material Design.

ξερεις παντα ετσι γινετε. ο τελευταιος που "πειναει" κάνει οτι μπορει για να φτασει τους αλλους. αν πουλας καλα αρχιζεις το "ξυσιμο". σε ολα ετσι γινετε, στην τεχνολογια γιατι να ειναι διαφορετικα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράγματα...

 

Βγαλανε το fingerprint API, αλλά που θα πειραματιστούν οι developers; Στο proprietary API της Samsung που υπάρχει στα Galaxy; Η θα πρέπει να περιμένουν να πάρει την Μ;

 

Ελπίζω να έχουν κάποια ανακοίνωση συσκευής πιο μετά, αλλιώς θα είναι κουλό.

 

 

Γελάει ο κόσμος... Μιλάμε για changelog τύπου iOS και, μάλιστα, μιλάμε για λεπτομέρειες που απλά έρχονται να καλύψουν πράγματα που υπήρχαν ήδη στο Android αλλά άλλαξαν λίγο τον τρόπο που γίνονται!

 

Αν ισχύουν αυτά που λένε για διόρθωση bugs και polish, καλύτερα. Έχουμε καταλήξει να έχουμε τα πάντα και τίποτα στο κινητό ταυτόχρονα, επειδή κάθε φορά που ανοίγεις κάτι δεν ξέρεις αν θα δουλέψει σωστά. Αν δεν ισχύουν, τότε συμφωνώ μαζί σου.

 

Για να είμαι ξεκάθαρός, μάλλον δεν θα ισχύουν και θα συμφωνήσω μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει την μετάβαση απο 4.3 σε 4.4. στην ουσία η ίδια έκδοση αλλά με διόρθωση των bugs και βελτιστοποιηση των δυνατοτητων της συγκεκριμένης rom.

 

Eνα πράγμα σαν από 8 σε 8.1 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ανυπομονώ να δώσω στην Google το δακτυλικό μου αποτύπωμα, πληροφορίες της πιστωτικής μου και τον αριθμό λογαριασμού μου ώστε να τα συνδυάσει με το υπόλοιπο info που αντλεί για διαφημίσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξαφνικά αισθάνομαι αρκετά μοναδικός. Ναι, είμαι ένας από αυτούς!. Θα τυπώσω και μπλούζα!

 

4000 μοντέλα, όχι αριθμό συσκευών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ήξερα ότι όταν διορθώνεις κάποια bug δεν ανακοινώνεις νέα έκδοση αλλά προσθέτεις ένα δεκαδικό στην έκδοση που ήδη έχεις δηλαδή στην περίπτωση μας 5.1, 5.2, 5.3 κλπ.

Είδες τι κάνει ο ανταγωνισμός.

Όσο για το όνομα είπα Αμερικάνοι είναι οπότε "Marshmallow".

Επεξ/σία από Regulus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσοι το πήρατε γραμμή,  αλλά είχε και αναφορά στην Ελλάδα το φετινό keynote.

Η γυναίκα που έκανε την παρουσία εκείνη τη στγμή είπε πως η λέξη "spanakotiropita" είναι δύσκολο να την προφέρει

 

http://prntscr.com/7akpev

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πέρσι

CGHl_EAMU0_AAozg_M.png

 

Φέτος (δεν υπάρχει ανάπτυξη από έτος σε έτος για το android)

CGHl_EQWUIAA4t_FH.jpg

 

Όσον αφορά το Apple Pay Wannabe με την πρωτότυπη ονομασία και τον πρωτότυπο τρόπο λειτουργίας με το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι κρίμα που η Google δεν έχει χρήστες με χρήματα για να τα ξοδέψουν "σε αυτήν".... είναι κρίμα που το 75% των εσόδων της Google από τις mobile διαφημίσεις προέρχονται από χρήστες με συσκευές iOS. Και για να μην ξεχνιόμαστε ορίστε ο απώτερος σκοπός της Google: Google also hopes mobile payments in stores will help it gather more information about users’ purchases, which may show the effectiveness of Google ads. 

 

Πέρσι είχαμε πολλά στατιστικά για το Android... φέτος άκρα του τάφου σιωπή. Δεν μας είπαν και πόσα ρολόγια πούλησαν.

CGHYOGKU0AAR6BT.png

 

Το moto για τη νέα έκδοση του Android είναι.....είναι.... είναι..... wait for it........ Καλύτερη Αυτονομία :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήξερα ότι όταν διορθώνεις κάποια bug δεν ανακοινώνεις νέα έκδοση αλλά προσθέτεις ένα δεκαδικό στην έκδοση που ήδη έχεις δηλαδή στην περίπτωση μας 5.1, 5.2, 5.3 κλπ.

Είδες τις κάνει ο ανταγωνισμός.

 

4.3 Jelly Bean 4.4 KitKat

5.1 Lollipop 5.2 Milkshake

γιατί σου φαίνεται περίεργο, κανένας δεν μίλησε για Android 6, το νούμερο δεν έχει αναφερθεί ακόμη μόνο το Μ.

 

 

εν συντομία

 

The 12 most important announcements from Google I/O 2015

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...