Προς το περιεχόμενο

Έρχονται νέοι Google Maps με offline πλοήγηση και φωνητικές οδηγίες turn-by-turn


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το google maps δουλευει εξαιρετικά αρκει να "ξερεις" να το χρησιμοποιεις και οχι να ακολουθεις οτι σου λεει σαν ζομπι.

 

Yποτιθεται γι'αυτο ειναι οι χαρτες. Για να τους ακολουθεις τυφλα οταν δεν εχεις ιδεα που πηγαινεις, οχι να μαντευεις παραλληλα. Αν ειναι να κανεις την μιση δουλεια εσυ, αν σε βγαλουν σε τοιχο η σε λαθος κατευθυνση δεν φταις εσυ αλλα αυτοι.

 

Παντως εγω που τους ειχα χρησιμοποιησει στα Κυθηρα ειχαν μεχρι και τον τελευταιο κατσικοδρομο που μετα βιας παει αυτοκινητο και σωστο navigation. Μου εκανε εντυπωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, ούτε Google maps, ούτε Here maps.

Έχω στραφεί εδώ και λίγους μήνες στους open source Openstreetmap με το επίσης open source πρόγραμμα Osmand και δε βλέπω το λόγο να γυρίσω πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ούτε Openstreetmap και με τίποτα Google maps.

Έχω στραφεί εδώ και 4 χρονια στους Here Maps και δεν βλέπω λόγο να δοκιμάσω ξανά τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Navigon κατά την γνώμη μου είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης. Οι χάρτες μόνο δεν φτάνουν.

Σωστός φίλε μου και εγώ μόνο Navigon έχω τα τελευταία 6 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ειναι που υπερεχει το καθενα, π.χ. igo & here οδους εκτος πολης αρκετες, sygic & navigon οδους εντος πολης σε πανε καρφι, maps σε παει οπου ζητησης πχ jumpo πειραιως, εχω και τα 5 για σιγουρα, γιατι εχω παει αλλου νταλλου οταν ειχα μονο 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το here maps της νοκια έχει απίστευτο γρήγορο positioning.... Απλά χιλιετίες μπροστά από το google maps. Το χρησιμοποιω 6 μήνες και τα σπάει! Ήμουν με google maps 3 χρονια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιλογές του here είναι απλα τραγικές , επίσης δεν κανει reroute την διαδρομή κ ντε κ καλά σε παει να πας απο κει που διαλεξες. Πχ απο περιστέρι κεντρο μου είχε σε όλες τις επιλογές να πάω απο εθνική όταν το maps έβγαλε την πιο κοντινή που είναι απο Λένορμαν ...ε ακόμα κ εκεί το here ήθελε να γυρίσω εθνική, γενικα σε κανει κύκλους για πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιλογές του here είναι απλα τραγικές , επίσης δεν κανει reroute την διαδρομή κ ντε κ καλά σε παει να πας απο κει που διαλεξες. Πχ απο περιστέρι κεντρο μου είχε σε όλες τις επιλογές να πάω απο εθνική όταν το maps έβγαλε την πιο κοντινή που είναι απο Λένορμαν ...ε ακόμα κ εκεί το here ήθελε να γυρίσω εθνική, γενικα σε κανει κύκλους για πλάκα

 

Θα συμφωνήσω δυστυχώς, πρέπει να το βελτιώσουν οπωσδήποτε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...