Προς το περιεχόμενο

Περιστέρια στο μπαλκόνι


Barbara1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυ

γλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυγλου γλουυυ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, orck είπε

Οποιος και να κανει  γλου γλουυυυ ειναι ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ.

Και το γλου γλου δεν παλεύεται και το φτερούγισμα τους πήγαινε έλα επίσης και γενικά οι ήχοι που βγάζουν. Εγώ είμαι σε ισόγειο που βλέπει ακάλυπτο. Εκεί να δεις τι γίνεται. Μπορεί να είναι ένα μαλακισμένο και να βολτάρει από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11. Τον έχουμε σενιάρει λίγο τον ακάλυπτο αλλά μιλάμε για ανοιχτό χώρο οπότε τα καρφιά δεν βοηθάνε. Κάτι άλλο που θα μπορούσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εχω στήσει turret και δεν μένει πούπουλο.  :D

Έχω δει κατασκευή όπου φτιάξανε με αεροβόλο airsoft και ένα raspberry το οποίο με κάμερα βλέπει κίνηση και κάνει βολες. Όλος ο μηχανισμός έχει δυνατότητα κίνησης για να στοχεύει.

Λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/3/2018 στις 1:58 ΠΜ, patras7 είπε

Συμφωνω.ριξε νερακι 2-3 φορες και δεν θα σε ξαναεπισκεφθουν.

Εγώ θα έλεγα να αυτό μην το κάνεις σε καμία περίπτωση.

Εγώ σε μία φάση που είχα πρόβλημα και το είχα δοκιμάσει, και μετά από 15-20 φορές δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Ίσως και να την είχαν καταβρεί με τις ζέστες να δροσίζονται, δεν εξηγείται αλλιώς τέτοιο fail.

Επεξ/σία από GothicCrusader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, -WISE- είπε

Και το γλου γλου δεν παλεύεται και το φτερούγισμα τους πήγαινε έλα επίσης και γενικά οι ήχοι που βγάζουν. Εγώ είμαι σε ισόγειο που βλέπει ακάλυπτο. Εκεί να δεις τι γίνεται. Μπορεί να είναι ένα μαλακισμένο και να βολτάρει από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11. Τον έχουμε σενιάρει λίγο τον ακάλυπτο αλλά μιλάμε για ανοιχτό χώρο οπότε τα καρφιά δεν βοηθάνε. Κάτι άλλο που θα μπορούσα;

Βαλε φωτογραφια να σου πω. Μπαλκονια δεν εχετε; Φτιαξτε τα μπαλκονια σας για αρχη.

υπαρχει και ενα διχτυ αλλα το βαζει ιδιωτης με αμοιβη. Ολα αυτα εξοδα πολυκατοικιας, οχι δικα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διπλανο κτηριο, δοκιμασανε οτι υπαρχει στο εμποριο κυριολεκτικα. Μονο μηχανημα που να πεταει λειζερ δεν ειχανε βαλει. Τελικως, αυτο και που τους ελυσε το προβλημα, ειναι διχτυ που κλεινει τον ακαλυπτο. Δεν μπορεσαν να ξαναπανε εκει και ησυχασαν. Και μιλαμε για προηγουμενος βουνο απο κουτσουλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Βαλε φωτογραφια να σου πω. Μπαλκονια δεν εχετε; Φτιαξτε τα μπαλκονια σας για αρχη.

υπαρχει και ενα διχτυ αλλα το βαζει ιδιωτης με αμοιβη. Ολα αυτα εξοδα πολυκατοικιας, οχι δικα σου

Μιλάμε για πολυκατοικία με 40+ διαμερίσματα. Οι μισοί Φιλιππινέζοι, οι άλλοι μισοί ζώα. Άλλοι λείπουν και τα έχουν ξενοίκαστα. Πιο πιθανόν είναι να αρχίσω εγώ να κάνω γλου γλου με τα περιστέρια παρά να κάτσουμε όλοι μαζί να βρούμε λύση, δυστυχώς. Φυσικά δεν βλέπουν όλα τα μπαλκόνια στον ακάλυπτο αλλά βλέπει το δικό μου δυστυχώς.
Θα βγάλω φωτό και θα την ανεβάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βαλε, το διχτυ θελει 2-4 χιλιαρικα...Μακαρι να βρεις καποιον πιο φτηνο, αλλα να μην κανει μαλακιες. 

Πρεπει να το θεσεις στη γενικη συνελευση, αφου πρωτα εχεις παρει προσφορα. 

Πολλες φωτο θελω.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, fuz10n είπε

εγω ετσι απαλλαχτηκα παντως μετα απο προταση συναδελφου.

image.jpg

Τι ακριβώς παίζει με αυτή την πατέντα? Είναι απλά ένας κάδος ή περιέχει κάτι μέσα? 

Επεξ/σία από raptorx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα μια πετονια στο καγκελο που καθοντουσαν. μετα απο δυο εβδομαδες απλα δεν υπηρχε κανενα.

τωρα για σενα σε ρετιρε ισως πρεπει να αυτοσχεδιασεις λιγο, αλλα αν ασχοληθεις και τα εμποδισεις να καθονται με πετονια απλα δε θα ξαναρθουν θα πανε αλλου.

ενδιαφερουσα η καρακαξα/κουκουβαγια παντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή φάση το κόλπο με την πετονιά. Εύκολο διακριτικό και αποτελεσματικό άμα το ζήτημα εντοπίζεται στο κάγκελο.

Εμένα καθόντουσαν πάνω σε ένα φωτιστικό που έχει το μπαλκόνι, και το είχαν κάνει ασήκωτο από τις κουτσουλιές. Μιλάμε για βουνό. Μέχρι που έβαλα στο σημείο αυτό αυτά τα απωθητικά με τα καρφιά και ξένοιασα. Μια δυο φορές όμως ένα γαμημένο προσπαθούσε επί κανα μισάωρο να βολευτεί πάνω στα καρφιά και έκανε θόρυβο, οπότε βγήκα και το έδιωξα για να μην τα χαλάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...