Προς το περιεχόμενο

Περιστέρια στο μπαλκόνι


Barbara1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε να φτιάξεις μια κουκουβάγια από χαρτόνι/εφημερίδες, βάψε την μαύρη, κόλλησε και δυο ανοιχτόχρωμα κουμπιά για μάτια και είσαι έτοιμη.

 

Το δοκίμασε φίλος και δεν πλησίαζαν. θα πρέπει να της αλλάζεις συχνά θέση.

Επιβεβαιώνω. Είχαμε πρόβλημα σπίτι της κοπέλας με περιστέρια που την είχαν δει χέστρα. Από τότε που βάλαμε μια μικρή κούκλα στο μπαλκόνι δεν πλησιάζουν. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ειχε το ιδιο προβλημα φιλος πηρε την γατα ενος αλλου φιλου για ενα μηνα και τελος τα περιστερια, 1 μαλιστα το επιασε και το εφαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ειχε το ιδιο προβλημα φιλος πηρε την γατα ενος αλλου φιλου για ενα μηνα και τελος τα περιστερια, 1 μαλιστα το επιασε και το εφαγε.

δεν με ενοχλούν αντιθέτως τα γουστάρω στην μονοκατοικία μου αλλα ο ένας ο γάτος μου τα είχε ξεκληρίσει, , μέχρι και μια κουκουβάγια σκότωσε(μεγάλη) (dont ask me how) και είχαμε μείνει μαλάκες, αλλα απο τότε που χτύπησε τα πίσω του πόδια δεν ανέβηκε σε δέντρο ξανά γιατι του έχει μείνει κουσούρι(αν και περπατάει οκ) , μάλλον πήδηξε απο το δέντρο στο αέρα να πιάσει κάτι αλλα δεν υπολόγισε οτι δεν είχε φτερά  ............  karma is a bitch xD

μιλάμε για 10 χρονών αλανιάρη γάτο btw

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω. Είχαμε πρόβλημα σπίτι της κοπέλας με περιστέρια που την είχαν δει χέστρα. Από τότε που βάλαμε μια μικρή κούκλα στο μπαλκόνι δεν πλησιάζουν. :D

Καλησπέρα,

για να μην αρχίσω τις χειροτεχνίες, να δοκιμάσω με οποιαδήποτε κούκλα;

Ραντάρ έχουν και δεν τις βλέπουν; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην αρχίσω τις χειροτεχνίες, να δοκιμάσω με οποιαδήποτε κούκλα;

 

Για βαλε τον Τσακυ για αρχη 

 

http://vignette1.wikia.nocookie.net/chuckychildsplay/images/d/dc/The-Killer-Chucky-Doll-Photo.jpg/revision/latest?cb=20140121205042

 

:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα cd πότε επιτέλους θα καταλάβετε πως δεν έχει καμία απολύτως επιτυχία, πέρα από το να στραβώνει τους απέναντι γείτονες???

Εγω παντως που ειχα περιστερια με αυτο τον τροπο εφυγαν....οταν πηγαιναν να προσγειωθουν στο μπαλκονι τα τυφλωνε το σιντι η κατι τετοιο.Ετσι ησυχασα αν και λενε οτι ειναι γουρι να γεννανε περιστερια στο μπαλκονι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ειχα περιστερια με αυτο τον τροπο εφυγαν....οταν πηγαιναν να προσγειωθουν στο μπαλκονι τα τυφλωνε το σιντι η κατι τετοιο.Ετσι ησυχασα αν και λενε οτι ειναι γουρι να γεννανε περιστερια στο μπαλκονι σου.

Μήπως τα CD ήταν Παντελίδης ? ούτε αυτά δεν τον αντέχουν, φεύγουν :)
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε μια επιγραφη Β' ΔΟΥ / ΤΑΜΕΙΟ / Τμήμα Εσόδων ...ή κατι τετοιο.

 

Ουτε αυτα δε θα πλησιαζουν εκει σε λιγο καιρο !! :ph34r:

Και όμως...

 

avgWO6O_460s.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λυση ειναι να βρεις τον εξυπνακια που τριβει φρατζολες ψωμι και πετα τα ψυχουλα σε καποια κοντινη πλατεια η στο πεζοδρομιο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ννναι. Και ;

Να του πει τι ; "Μη κοβεις ψωμια εσυ στην πλατεία γιατί έρχονται σε εμένα σε εκεινη τη πολυκατοικια στο στενο , στον 5ο όροφο και με λερωνουν; "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι και εγώ θύμα των αδίστακτων περιστεριών , 5ος όροφος ρετιρέ και έχουν πιάσει τα πλάγια του μπαλκονιού. Τον χειμώνα πάει στο διάολο το ανέχτηκα , τώρα που καλοκαιριάζει όμως και θέλω να βγαίνω να αράζω στο μπαλκόνι υπάρχει θέμα . Έχω δοκιμάσει διάφορους οικονομικούς τρόπους αλλά για την ώρα δεν είδα σοβαρό αποτέλεσμα..

Θα κάνω μία ακόμα προσπάθεια - μάλλον - με δίχτυ ...αν αποτύχει και αυτό θα μάθω στα κωλοπούλια απότομη προσγείωση  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος πρεπει να κανει αναζήτησή μεσα στα τρολοποστ μπας και βρει καμια σοβαρή λυση.

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω. 4 λύσεις.

1. Ανεμόμυλοι. Πουλάει φτηνούς το jumbo ξύλινους δεστους με tire up περιμετρικά στο μπαλκόνι σου. Οταν φυσάει φοβουνται απο την κίνηση. Το μονο κανει θορυβο στον πολυ αερα και ισως ενοχλήσει καποιο κοντινό μπαλκονι.

2. Παλι για αερα ισως και καλυτερα απο το 1. Παρε σακούλες νάιλον σούπερ μάρκετ και κοφτές λωρίδες με ψαλίδι. Δες τα στα κάγκελα του μπαλκονιού. Τα τρομάζει η κίνηση.

3. Και αρκετα καλη λυση. Παρε μια πλαστική μαύρη καρακάξα. Λειτουργεί πραγματικά σαν σκιάχτρο και κανει 20-25 ευρω μην τσιγκουνεύτης. Το πουλάνε μαγαζιά με μπογιές σιδερικά βίδες κτλ...ρωτα και θα βρεις.

4. Πλαστικά Tire up στην κορυφη του μπαλκονιού σαν καρφιά, οποτε δεν μπορουν να περπατήσουν στο σίδερο πια. Δεν βαζεις κόλλα μονο τα δένεις οποτε δεν κανουν ζημια και βγαινουν ευκολα αν αλλαξεις γνωμη. Αυτα, απέφυγε λύσεις με ήχο εχω κακες εμπειρίες, άκουγα και γω !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου στο σπίτι του χωριού έχει κουτάκια τζίγκινα(κοκά κόλας) με πετραδάκια που βροντάνε(τίποτα ιδιαίτερο από άποψη φασαρίας,δεν ενοχλεί)όταν φυσάει σε διάφορα σημεία(του τεράστιου) μπαλκονιού-βεράντας της μονοκατοικίας. 

Είναι αρκετά αποτελεσματικό από ότι ξέρω,τουλάχιστον για τις δεκαοχτούρες του χωριού που δεν έχουν συνηθίσει τόσο τον θόρυβο.

 

Αυτό με το "σκιάχτρο"-αρπαχτικό ίσως δουλέψει επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...