Προς το περιεχόμενο

Mr Robot (2015)


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Είτε φταίει το πολύ το "κύριε ελέησον" αυτή την εβδομάδα, είτε το επεισόδιο (και το προηγούμενο σε μικρότερο βαθμό μάλλον) είχαν... επίκαιρο θέμα και διαλόγους.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω δεν το πιανουν χωρις λογο το θεμα κ επειδη ειναι USA Network περιμενω ακομα πιο πολλα απο την σειρα

Καλο και το 2ο αν κ το πρωτο μου αρεσε καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου δίνεται η εντύπωση ότι ίσως τα πράγματα να μην είναι όπως φαίνονται και πολλά από αυτά που βλέπουμε να είναι μόνο στο μυαλό του Elliot;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόνο εμένα μου δίνεται η εντύπωση ότι ίσως τα πράγματα να μην είναι όπως φαίνονται και πολλά από αυτά που βλέπουμε να είναι μόνο στο μυαλό του Elliot;

Όχι, αυτό είναι το βασικό concept της σειράς. 

 

(και θα ήταν πολύ καλύτερη αν βλέπαμε τα πάντα μέσα από την οπτική γωνία του Elliot (πχ στο 2ο επεισόδιο υπάρχουν και σκηνές (μια θυμάμαι χαρακτηριστικά) που συμβαίνουν απουσία του Elliot και κάπου δείχνουν ότι κάποια πράγματα ισχύουν και δεν είναι στην φαντασία του), αν και πρακτικά αυτό μάλλον δεν δουλεύει καλά σε τηλεοπτική σειρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήγα να δω λίγο το 2ο επεισόδιο και τον βλέπω πάλι να

παίρνει ναρκωτικά

.

Δηλαδή έτσι θα πάει η σειρά;

Θα βλέπουμε τον ήρωα στα μισά λεπτά του επεισοδίου να 

παίρνει ναρκωτικά

?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήγα να δω λίγο το 2ο επεισόδιο και τον βλέπω πάλι να

παίρνει ναρκωτικά

.

Δηλαδή έτσι θα πάει η σειρά;

Θα βλέπουμε τον ήρωα στα μισά λεπτά του επεισοδίου να

παίρνει ναρκωτικά

?

Γιατί; καλό πράγμα είναι, για να το δίνουν συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο και το δεύτερο αλλά φανερά κατώτερο του πρώτου. Ελπίζω να μην χαλάσει η σειρά στην συνέχεια

 

Καλά το ψιλιάστηκα και δεν έχω δει ακόμα το 2ο.

Θα περιμένω να δω σχόλια από χρήστες του forum και μετά θα το συνεχίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

too much hype γι αυτη την σειρα για το τπτ, πραγματικα δεν καταλαβαινω τι της βρισκετε, ειδα κ το 2ο,

δεν λεει μαλλον παει για κοψιμο απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για ολους imo , ειναι ψιλοδυσκολη σειρα που φαινεται οτι θα ειναι αργη κ με αρκετους τεχνικους ορους που ειναι ζαλαδα αν δεν γνωριζεις εστω καποια βασικα

 

Το καλο οπως ειπα ειναι οτι παιζετα στο USA Network οποτε και νουμερα να μην κανει δεν μας απασχολει

Εχει ηδη ανανεωθει βεβαια  για 2η σεζον 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι για ολους imo , ειναι ψιλοδυσκολη σειρα που φαινεται οτι θα ειναι αργη κ με αρκετους τεχνικους ορους που ειναι ζαλαδα αν δεν γνωριζεις εστω καποια βασικα

 

Το καλο οπως ειπα ειναι οτι παιζετα στο USA Network οποτε και νουμερα να μην κανει δεν μας απασχολει

Εχει ηδη ανανεωθει βεβαια  για 2η σεζον 

μωρε δεν εχω θεμα με τους ορους, αλλα ειπες την λεξη κλειδι "πολυ αργη" ρε παιδια για τα δικα μου γουστα,

δεν ειναι οτι δεν εχω δει αργες σειρες, εδω ειδαμε top of the lake ας πουμε, και fly απο breaking bad κλπ,

αλλα αλλο το αντικειμενο, μπορω να δω αργη κοινωνικη σειρα ας πουμε, αυτο το πραγμα δεν μπορω να το δω,

τον βαριεμαι τον τυπο δεν ξερω, δεν καταλαβαινω ολο αυτο το χαμο και τον πανικο ξαναλεω,

με την καμια ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε δεν εχω θεμα με τους ορους, αλλα ειπες την λεξη κλειδι "πολυ αργη" ρε παιδια για τα δικα μου γουστα,

δεν ειναι οτι δεν εχω δει αργες σειρες, εδω ειδαμε top of the lake ας πουμε, και fly απο breaking bad κλπ,

αλλα αλλο το αντικειμενο, μπορω να δω αργη κοινωνικη σειρα ας πουμε, αυτο το πραγμα δεν μπορω να το δω,

τον βαριεμαι τον τυπο δεν ξερω, δεν καταλαβαινω ολο αυτο το χαμο και τον πανικο ξαναλεω,

με την καμια ομως

Τελευταία έχεις χαλάσει ρε συ. Συνήθως έχουμε ίδια γούστα και συμφωνούμε. Αλλά ούτε το better call Saul δεν σου άρεσε και τώρα ούτε το mr Robot. Ψαξτο...:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...