Προς το περιεχόμενο

Mr Robot (2015)


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Με το 4ο επεισόδιο είμαι πλέον σίγουρος ότι αυτό συμβαίνει 100%. Οι σεναριογράφοι προσπάθησαν να μας παραπλανήσουν δυο τρεις φορές που τελικά γινόταν το mindfucking στου Έλιοτ αλλά αν το καλοπροσέξετε σε όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής ο Mr Robot δεν αλληλεπιδρά με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας χάκερ αφού ούτε κι αυτοί αλληλεπιδρούν μαζί του. Θυμηθείτε και τη σκηνή στο μπαρ στο 3ο επεισόδιο, δεν έστεκε λογικά με τις αντιδράσεις του μπάρμαν στην παραγγελία του Έλλιοτ να αλληλεπιδρούσε με τον Mr Robot. ;-)

 

 

Η σειρα με μαγνητισε γιατι απο το πρωτο 5λεπτο μου θυμισε την ταινια που πρεπει να εχω δει τουλαχιστον 7 φορες,Fight Club. Aπογοητευτηκα γιατι απο την πρωτη στιγμη που βλεπει τον Mr Robot  στο τρενο , σκεφτηκα "εχει πλακα να βλεπω σε σειρα το FC!" . Kαι οντως ετσι ειναι, ειμαι σιγουρος χωρις καν να το ψαξω, ειναι παρα πολλα τα σημαδια. Μου χαλασε λιγο την ατμοσφαιρα, το γεγονος οτι ηταν αμεσα αντιληπτο, ισως θα μπορουσαν να το καλυψουν καλυτερα, αλλα παρολα αυτα ειναι μια ωραια σειρα με καλη ατμοσφαιρα και ηθοποιια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 798
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

δεν ξερω αν αναφερθηκε πιο πριν , δεν διαβαζω τα spoiler tags συχνα, αλλα για αυτους που τα διαβαζουν , υπαρχει περιπτωση ο mr robot να ειναι ο ιδιος ο πρωταγωνιστης μας και να παρακολουθουμε καποια σειρα τυπου fight club? (με οτι αυτο συνεπαγεται)

 

 

 

 

Με το 4ο επεισόδιο είμαι πλέον σίγουρος ότι αυτό συμβαίνει 100%. Οι σεναριογράφοι προσπάθησαν να μας παραπλανήσουν δυο τρεις φορές που τελικά γινόταν το mindfucking στου Έλιοτ αλλά αν το καλοπροσέξετε σε όλα τα επεισόδια μέχρι στιγμής ο Mr Robot δεν αλληλεπιδρά με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας χάκερ αφού ούτε κι αυτοί αλληλεπιδρούν μαζί του. Θυμηθείτε και τη σκηνή στο μπαρ στο 3ο επεισόδιο, δεν έστεκε λογικά με τις αντιδράσεις του μπάρμαν στην παραγγελία του Έλλιοτ να αλληλεπιδρούσε με τον Mr Robot. ;-)

 

 

Έτσι πρέπει να είναι αν και αρχικά δεν το παρατήρησα. Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι πως όλοι οι "χάκερς" έχουν ψευδώνυμο. Ο Έλλιοτ όχι. Η σειρά λέγεται Mr Robot. Άρα πιθανώς ο Ελιοτ να είναι ο Mr Robot.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα σπάει κ ο Malek είναι παλιός μου γνώριμος ως ένας από τους πιο αστείους μη στερεοτυπικούς γκέι χαρακτήρες έβερ από το The War At Home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έτσι πρέπει να είναι αν και αρχικά δεν το παρατήρησα. Αυτό όμως που μου έκανε εντύπωση είναι πως όλοι οι "χάκερς" έχουν ψευδώνυμο. Ο Έλλιοτ όχι. Η σειρά λέγεται Mr Robot. Άρα πιθανώς ο Ελιοτ να είναι ο Mr Robot.

 

 

 

μου πέρναγε από το μυαλό εξ αρχης αλλά έλεγα μπααα....οταν όμως είδα τον mr. robot να κάθεται ανενόχλητος σε ενα τερματικό σε μια εταιρεία ασφαλείας οκ το θεωρώ μάλλον σίγουρο πλέον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μου πέρναγε από το μυαλό εξ αρχης αλλά έλεγα μπααα....οταν όμως είδα τον mr. robot να κάθεται ανενόχλητος σε ενα τερματικό σε μια εταιρεία ασφαλείας οκ το θεωρώ μάλλον σίγουρο πλέον

 

 

 

Και εγω εκει το "σιγουρεψα", οπως και στο δωματιο του ξενοδοχειου.

Το πραγματικο mindfuck με οσα εχουμε δει θα ηταν ο Mr robot να υπαρχει πραγματικα. xD

Αλλα για την ωρα ολα δειχνουν πως ειναι φανταστικο πρόσωπο και δεν νομιζω πως προσπαθουν καν να το κρυψουν,και μαλλον το ξερει και ο ιδιος ο ελλιοτ. Αλλωστε ο τιτλος της σειρας ταιριάζει γαντι στον πρωταγωνιστή. 

Το αλλο ερωτημα ειναι τι παιζει με τους τυπους με τα κουστουμια που τον παρακολουθουν, Πιστευω πως αυτοι ειναι πραγματικοι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το 5ο αρκετά καλό μου φάνηκε... 

 

 

Είδα όμως πως σε κάποιο σημείο ο MrRobot αλληλεπιδρούσε κανονικά με την τύπισα που έχουν στην ομάδα...μήπως δεν είναι όπως νομίζουμε;; :/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα το 5ο αρκετά καλό μου φάνηκε... 

 

 

Είδα όμως πως σε κάποιο σημείο ο MrRobot αλληλεπιδρούσε κανονικά με την τύπισα που έχουν στην ομάδα...μήπως δεν είναι όπως νομίζουμε;; :/

 

 

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη φορά που το δείχνει αυτό, αλλά αν προσέξεις στη συγκεκριμένη σκηνή όσο αλληλεπιδρούν με τον Mr Robot ο Elliot είναι χωμένος σε μια γωνία, και στη συνέχεια γίνεται το αντίστροφο, άρα πολύ πιθανόν να θέλουν να δείξουν τις δύο προσωπικότητες... Άλλωστε μην ξεχνάς ότι και στο Fight Club πχ έδειχνε πολλές φορές τον Tyler να αλληλεπιδρά με κόσμο. Το μόνο giveaway ότι είναι και οι δυο πραγματικοί θα ήταν αν κάποιος τρίτος χαρακτήρας αλληλεπιδρούσε με Mr Robot και Elliot ταυτόχρονα.

 

Πάντως είναι τόσο οφθαλμοφανές ότι θέλουν να περάσουν ότι πρόκειται για μη πραγματικό χαρακτήρα που πιθανώς να το κάνουν σκόπιμα για reverse ανατροπή τελικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν κάνω λάθος είναι η πρώτη φορά που το δείχνει αυτό, αλλά αν προσέξεις στη συγκεκριμένη σκηνή όσο αλληλεπιδρούν με τον Mr Robot ο Elliot είναι χωμένος σε μια γωνία, και στη συνέχεια γίνεται το αντίστροφο, άρα πολύ πιθανόν να θέλουν να δείξουν τις δύο προσωπικότητες... Άλλωστε μην ξεχνάς ότι και στο Fight Club πχ έδειχνε πολλές φορές τον Tyler να αλληλεπιδρά με κόσμο. Το μόνο giveaway ότι είναι και οι δυο πραγματικοί θα ήταν αν κάποιος τρίτος χαρακτήρας αλληλεπιδρούσε με Mr Robot και Elliot ταυτόχρονα.

 

Πάντως είναι τόσο οφθαλμοφανές ότι θέλουν να περάσουν ότι πρόκειται για μη πραγματικό χαρακτήρα που πιθανώς να το κάνουν σκόπιμα για reverse ανατροπή τελικά.

 

 

Αυτό θα έλεγα κι εγώ, η σκηνή στο αυτοκίνητο παραήταν κραυγαλέα που για να την εξισορροπήσουν επινόησαν μετά την ανταλλαγή ρόλων ακριβώς σε στυλ Τάιλερ. Θα δείξει στη συνέχεια τι ισχύει τελικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...