Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δηλαδή (αν καταλαβαίνω σωστά) εσύ λες ότι θα είναι σταθερό κονσόλα (αφού θα έχει gamepad χωρίς οθόνη) με nvidia τσιπάκι?

Ναι. Δεν θα είναι καν υβριδικό σύστημα και θα φοράει nVidia τσιπάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν θα είναι καν υβριδικό σύστημα και θα φοράει nVidia τσιπάκι.

Κάποια φορητότητα θα έχει σίγουρα. Αλλιώς η pokemon company δε θα έκανε τέτοιες δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά - θα είναι η Home NX console - το portable θα βγει πιο μετά. Τα specs θα αποκαλυφθούν την άλλη εβδομάδα. Προς το παρόν κάπως θα κάνουμε "interact" με τα games του στον δρόμο - προφανώς μέσω smartphone (DeNA).

 

​4 TF INCOMING!!! - mark my words

 

 

​Πάω neogaf να δω το meltdown!!! χαχαχα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Πάω neogaf να δω το meltdown!!! χαχαχα!

 

Το σχετικό thread εκεί έχει φτάσει ήδη τις 104 σελίδες (! 5.160 posts) σε λίγες ώρες.

Πανζουρλισμός !!!

Πολύς (μα πάρα πολύς) κόσμος περιμένει κάτι καλό απο την Ninty, θα είναι επικό το letdown αν δεν σταθεί επιτέλους στο ύψος τής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πολλοί λένε για nVidia..

 

Προσωπικά δε νομίζω να μας πούνε σήμερα ποιά εταιρία έχει δώσει το SoC.

Μακάρι να κάνω λάθος! :D

 

υγ : λέτε να δούμε και το RDR2 στην ανακοίνωση; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3145352-8185978161-CvLA6WWXEAAo7QY.jpg%3


Το σχετικό thread εκεί έχει φτάσει ήδη τις 104 σελίδες (! 5.160 posts) σε λίγες ώρες.

Πανζουρλισμός !!!

Πολύς (μα πάρα πολύς) κόσμος περιμένει κάτι καλό απο την Ninty, θα είναι επικό το letdown αν δεν σταθεί επιτέλους στο ύψος τής.

 

3145353-3140665-7777786301-giphy.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι πολλοί λένε για nVidia..

 

Προσωπικά δε νομίζω να μας πούνε σήμερα ποιά εταιρία έχει δώσει το SoC.

Μακάρι να κάνω λάθος! :D :P

Δε νομίζω να ονομάσουν εταιρία στο preview. Ίσως όμως βγει η ίδια η εταιρία αργότερα και το παραδεχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θεωρω σιγουρη την επιλογη σε Amd λογω χαμηλοτερου κοστους.Τα ιδια εγιναν και απο Sony μερια που εριξε ακυρο στην Nvidia λογω υψηλοτερου κοστους.

 

Τωρα αν η Nvidia θελησε να κανει καμια καλυτερη τιμη στην Nintendo για να χωθει και αυτη στο παιχνιδι των κονσολων αυτο δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το NGC με AMD/ATi έχει συνεργασίες. Κι εμένα μου φαίνεται αδύνατο να έχει nVidia.

Εξάλλου η nVidia τρόλλαρε την AMD για τις κονσόλες. Βέβαια λεφτά είναι αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόνο η NVidia έχει soc για handheld και home console  με κάπως λογικά watt. Πχ pascal gpu για την Home Console - tegra για το Portable προς το ​παρόν.​Μακάρι να κάνω λάθος άλλωστε ξέρετε πόσο bitch ήταν η Nvidia στο παρελθόν με τους κατασκευαστές κόνσολών. Πάντως αν η τιμές των 299$ και 399$ bundle είχαν μια δόση αλήθειας - σίγουρα δεν μπορεί να είναι handheld ή home console με τιμή κοντά στο ps4pro και να είναι πιο αδύναμη ακόμα και από το απλό ps4. Πιστεύω κάτι ανάμεσα σε ps4 και ps4pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...