Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Ικα-Βιβλιάριο Υγείας


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μαλλον 50 , θα πρεπει να εχεις μαζεψει , απο οτι μου ειπε ο λογιστης μου βγαινει ο νομος για 100 στην αρχη καθε ετους και μετα απο 2-3 μηνες βγαινει διορθωση και λεει για 50 . ετσι μου ειπε τι να πω δεν ξερω.. πολυ μπερδεμα το ικα και τα ενσημα να τα  υπολογισεις και να περασει 5 μηνες για να μπορεσεις να τα δεις , και μετα αμα εσυ αυτους 5 μηνες εισαι ανασφαλιστος τι γινεται ;. 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 21/9/2018 στις 12:44 ΜΜ, Ioannis13 είπε

Ερωτηση, για να εχουμε ασφαλεια μετα της 1/3/2019 πρεπει φετος να εχουμε 'κανει' 50 ενσημα ή 75?

Αυξάνονται σε ένα έτος από τώρα, δηλαδή από την 1η Μαρτίου 2019, από 50 που είναι σήμερα, σε 75 οι ημέρες ασφάλισης για τη χορήγηση ασφαλιστικής ικανότητας για μισθωτούς ασφαλισμένους.

το χω διαβάσει από την άνοιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

εχω απορια ημουν ανασφαλιστος και ξεκινησα να δουλευω Νοέμβριο του 2018 με ημιαπασχοληση και ως τωρα στην εφαρμογη του ΙΚΑ με δειχνει ανασφαλιστο ακομη γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εν έτη 2020 πλέον , πόσα ένσημα χρειάζονται ώστε να αποκτήσουμε βιβλιάριο υγείας ?

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/3/2019 στις 4:34 ΜΜ, johnmadgr είπε

εχω απορια ημουν ανασφαλιστος και ξεκινησα να δουλευω Νοέμβριο του 2018 με ημιαπασχοληση και ως τωρα στην εφαρμογη του ΙΚΑ με δειχνει ανασφαλιστο ακομη γιατι?

Μπορει να χρειαζεται θεωρηση το βιβλιαριο σου, αν ησουν ανασφαλιστος για πολυ καιρο πριν πιασεις δουλεια. Εμενα αυτο μου ειχε γινει πριν 2-3 χρονια.

Σε καθε περιπτωση πας στο ΙΚΑ και ρωτας

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...