Προς το περιεχόμενο

Πλήρης Οδηγός Κράτησης των Windows 10


Andrew Geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως τα Service Pack ήταν αυτα που τελειωποιουσαν (οχι απολυτα) καθε εκδοση των Windows.

 

Δεν ηθελα να το παιξω μαγκας ή κατι τετοιο, και δεν ηθελα να παω κοντρα στην οποια γνωμη σου. Ως συμβουλη προοριζοταν το "μην κρινεις κατι πριν το δοκιμασεις", εφοσον εχεις την ευκαιρια να πας πισω, γιατι οχι;

 

Και εγω ειχα δοκιμασει τα 8. Στα λιγα πραγματα που ηταν καλυτερα απ' τα 7 μονο το Store μου αρεσε. Πηγα πισω στα 7

 

~ Εντελως Off Topic ~

Αν σ' αρεσει το Sons of Anarchy δες και Breaking Bad

πιστευω οτι τα 8 εχουν μερικα καλα features,αλλα οχι αρκετα για να τα βαλω παλι στον υπολογιστη μου.

ισως δοκιμασω τα 10 στο λαπτοπ,αν και πρεπει να βγαλω τα <<αλλα>> windows και να βαλω γνησιο κλειδι.

παντα δοκιμαζω τα λειτουργικα,αλλα ειναι ψιλοσιγουρο οτι θα γυρισω στο στανταρ λειτουργικο,το οποιο εδω και καιρο ειναι τα 7.

***offtopic***

εχω δει ολο το breaking bad.δοκιμασα παντως να ξαναδω και τις 2 σειρες και απλα δε γινοταν,βαρεθηκα τερμα..

τσεκαρε αυτο το λινκ κ θα καταλαβεις γιατι δεν ξαναβλεπεται το breakin 

σταθερα βλεπω family guy/φιλαρακια/two and a half men/how i met your mother ξανα και ξανα και GOT οταν ειναι να ξεκινησει η νεα σαιζον,για να μπω παλι στο κλιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πιστευω οτι τα 8 εχουν μερικα καλα features,αλλα οχι αρκετα για να τα βαλω παλι στον υπολογιστη μου.

ισως δοκιμασω τα 10 στο λαπτοπ,αν και πρεπει να βγαλω τα <<αλλα>> windows και να βαλω γνησιο κλειδι.

παντα δοκιμαζω τα λειτουργικα,αλλα ειναι ψιλοσιγουρο οτι θα γυρισω στο στανταρ λειτουργικο,το οποιο εδω και καιρο ειναι τα 7.

***offtopic***

εχω δει ολο το breaking bad.δοκιμασα παντως να ξαναδω και τις 2 σειρες και απλα δε γινοταν,βαρεθηκα τερμα..

τσεκαρε αυτο το λινκ κ θα καταλαβεις γιατι δεν ξαναβλεπεται το breakin 

σταθερα βλεπω family guy/φιλαρακια/two and a half men/how i met your mother ξανα και ξανα και GOT οταν ειναι να ξεκινησει η νεα σαιζον,για να μπω παλι στο κλιμα.

Και το καλυτερο στα 8 ειναι σιγουρα το hybrid kernel τους.

 

~ Off Topic ~

Game Of Thrones δεν ειχα δει την αρχη και το εχω παρατησει, δεν θυμαμαι τιποτα, και συνεχεια λεω να το αρχισω.

Σκεφτομαι και το Better Call Saul αλλα αυτο το "δικηγορικο" κλιμα ειναι σπαστικο. Αν παιξει στους επομενους κυκλους ο Cranston ή ο Aaron Paul (ως Walter White και Jesse Pinkman φυσικα) εννοειται πως θα το δω.

 

Το Two and a half men το εκοψα οταν επαιζε ο Kutcher. Παντα μου την εδινε οταν αλλαζαν οι προταγωνιστες.

How I met your mother και family guy δεν τα ειχα σκεφτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να πεις ότι δεν υπάρχουν τα pm ή section για movies/tv series...

Ζητω ταπεινα συγγνωμη, παντοδυναμε

 

Τα Posts που εχουν προτασεις για ταινιες εχουν και περιεχομενο, εστω ελαχιστο, που συσχετιζεται με το Thread

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπορεις αλλα θα σου βγαζει watermark οτι ειναι πειρατικα.

Απλώς σχολιάζω, δεν νομίζω ότι θα θέλει τη χακεριά του αιώνα για να φύγει το watermark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση αφελής : μπορώ σε   pc  που έχει  εξασφαλίσει την αναβάθμιση σε 10, να προσθέσω SSD  και να βάλω εκεί τη νέα εγκατάσταση κρατώντας όλα τα παλιά προγράμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ερώτηση αφελής : μπορώ σε   pc  που έχει  εξασφαλίσει την αναβάθμιση σε 10, να προσθέσω SSD  και να βάλω εκεί τη νέα εγκατάσταση κρατώντας όλα τα παλιά προγράμματα?

Ναι , το ίδιο έκανα στο laptop από HDD σε SSD με το HD Clone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κλασική ερώτηση που ακούω συχνά είναι "αν κάνω format μετά πως ξαναπερνάω τα Windows 10 που κατέβασα δωρεάν?".

Μετά από ενημερωτικό email που έλαβα σήμερα από τη Microsoft (φαντάζομαι πήγε σε όλους όσους είχαν κάνει κράτηση) βρήκα στο FAQ τη σχετική απάντηση:

 

Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?

Yes. Once you’ve upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won’t need to purchase Windows 10 or go back to your prior version of Windows and upgrade again.

You’ll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you’ve upgraded.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Πάτησες εκεί που λέει 'ΟΚ να ειδοποιηθώ όταν θα είναι έτοιμα'? Κάνε επανεκκίνηση και ξαναψάξε για ενημερώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://prntscr.com/7yi3py

 

Προσπαθω να περασω αυτο το update και το αποτελεσμα ειναι αυτο εδω..

 

http://prntscr.com/7yi3zm

 

εκανα επανεκκινηση,τα windows ειναι πειρατικα.

καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς σχολιάζω, δεν νομίζω ότι θα θέλει τη χακεριά του αιώνα για να φύγει το watermark.

με το Universal Watermark Disabler θα γινει η δουλειά ?

[θα βαλω τα 10 σε εναν μηνα γιατι τωρα δεν εχω το πισι μου εδω , κ απλα το ψαχνω για να ξερω]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...