Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε νεότερα νέα από gameinformer:

 

* Τα levels που είναι οι εχθροί θα πηγαίνουν ανάλογα τις περιοχές. Μπορεί πχ σε μια περιοχή να υπάρχουν εχθροί levels μεταξύ 5-10, και σε άλλη 30-40. Θα τύχει να αναγκαστεί ο παίχτης να το βάλει στα πόδια από κάποια μέρη αν πάει νωρίς...

 

* Υπόσχονται καλύτερο shooting όταν κάποιος δεν χρησιμοποιεί το VATS. Πως θα μπορεί να παίξει τις μάχες σαν FPS.

 

* Οι διακλαδώσεις στο πως καταλήγουν τα quests θα είναι περισσότερες. Κάποια quests άμα δε τα πετύχεις θα καταγράφονται ως 'failed', και θα τελειώνουν εκεί.

 

* Τα critical hits δεν θα γίνονται randomly, αλλά με βάση μπάρα που θα αναπληρώνεται από μόνη της. Έτσι θα μπορείς να έχεις 'καβάτζα' να χρησιμοποιήσεις ένα critical όποτε θες.

 

* Στους NPCs που θα ζουν στα χωριά και τις πόλεις που θα φτιάξεις ο ίδιος, θα συμβαίνουν Radiant AI quests.

 

* Αν η πόλη σου μεγαλώσει, θα μπει στο χάρτη που έχει το pipboy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε νεότερα νέα από gameinformer:

 

* Τα critical hits δεν θα γίνονται randomly, αλλά με βάση μπάρα που θα αναπληρώνεται από μόνη της. Έτσι θα μπορείς να έχεις 'καβάτζα' να χρησιμοποιήσεις ένα critical όποτε θες.

 

 

WTF?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το character creation πάντως είναι πολύ καλο. Μου αρεσει πιο πολύ απο το άλλο με τα sliders.

Βεβαια δεν έδειξαν τιποτα από μαλλιά, μουσια κλπ..αλλα πιστεύω να έχει αρκετά options.

Αυτό με το critical hits bar, θα είναι κάπως όπως το adrenaline bar του Witcher.

Αλλα πως θα γεμίζει? Ανα hit? Με το χρόνο? Θα έχει perks που το κάνουν να γεμίζει πιο γρήγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το critical hits bar, θα είναι κάπως όπως το adrenaline bar του Witcher.

Αλλα πως θα γεμίζει? Ανα hit? Με το χρόνο? Θα έχει perks που το κάνουν να γεμίζει πιο γρήγορα?

 

 

Στο W δεν κρατάς καβάντζες όμως για αργότερα, ffs δηλαδή. :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.vg247.com/2015/06/19/fallout-4-graphics-dialled-back-pc-ps4-xbox-one/

 

Στο pc με λίγα λόγια θα έχουμε και το σκύλο χορτάτο και την πίτα γεμάτη.Μένει να δούμε πόση vram θα ποιάνει σε vanilla για να βάλουμε αντίστοιχα textures (λογικά 5k θα χωράνε σε 290-970) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το character creation πάντως είναι πολύ καλο. Μου αρεσει πιο πολύ απο το άλλο με τα sliders.
Βεβαια δεν έδειξαν τιποτα από μαλλιά, μουσια κλπ..αλλα πιστεύω να έχει αρκετά options.
Αυτό με το critical hits bar, θα είναι κάπως όπως το adrenaline bar του Witcher.
Αλλα πως θα γεμίζει? Ανα hit? Με το χρόνο? Θα έχει perks που το κάνουν να γεμίζει πιο γρήγορα?

 

 

Δείξαν δες το full presentation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις είδα την παρουσίαση 

δεν είμαι fun της σειράς και δεν έχω παίξει κανένα fallout 

αλλά οι άνθρωποι ξέρουν να παρουσιάζουν ένα παιχνίδι

ανατρίχιασα στο τέλος με την ημερομηνία 

αν ήμουν εκεί και είχαν προπαραγγελιες είχα πάρει την collectors στεγνά 

άντε να δούμε τι θα πρώτο παίξουμε αυτόν τον χειμώνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...