Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ούτε τα αρχικά Fallout είχαν τα γραφικά όταν βγήκαν.

Μπέρδεψες την απάντηση.

Πάντως το New Vegas πολύ άνετα συγκρίνεται με τα αρχικά, σε κάθε τομέα, και εάν το 4 είναι σαν το NV θα είναι επικό παιχνίδι άξιο του ονόματος.

 

Μάλλον εσύ μπέρδεψες εντελώς αυτό που ενοούσα. Η σύγκριση με τα παλιά ήταν καθαρά σε θέμα ατμόσφαιρας-gameplay. Top isometric παιχνίδια ήταν. Εννοείται ότι δεν είχαν συνταρακτικό τεχνικό τομέα ακόμα και στην εποχή τους.

 

Ο μοναδικός και κύριος λόγος φίλε μου που το New Vegas ξεχωρίζει είναι επειδή o director και ο writer της Obsidian ήταν πρώην μέλη της Interplay και ήξεραν τι να κάνουν με το υλικό. Οι άνθρωποι ξέρουν από rpg και το δείχνουν και με το PoE. Οι ζωέμπορες της Bethesda από την άλλη ξέρουν πολύ καλά από marketing hype αλλά όχι και πολλά από rpg.

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε εαν και κατά πόσο συμμετέχει η Obsidian στο project. Μάλλον καθόλου όπως το κόβω και θα καταλήξουμε με κλώνο Skyrim ο οποίος ήταν κλώνος του Oblivion, που ήταν κλώνος του Morrowind και πάει λέγοντας.

 

 

Μακάρι να βγω λάθος και να έχουμε ένα φοβερό παιχνίδι και όχι κουκλοθέατρο πάλι αλλά εγώ δεν τους έχω (Bethesda) καμία εμπιστοσύνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ειχα παιξει οταν βγηκαν και για την εποχη τους τα γραφικα ηταν καλα. Αλλα τωρα ειμαστε στο 2015 με pc που μπορουν να αποδωσουν γραφικα σχεδον σαν αληθινα. Γι αυτο λοιπον εχουμε καθε δικαιωμα να απαιτουμε απο την εταιρια να μας δωσει καλα γραφικα.

 

Το 97 έπαιζες εσύ fallout?! Άντε καλά... :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον ξερουμε οτι τα γραφικα μονο να βελτιωθουν μπορουν,προτιμω να μου δειξουν αυτο σαν gameplay trailer παρα κατι αλλο που ουδεμια σχεση θα χε με την πραγματικοτητα...

 

Απο κει και περα οποιος παιζει Fallout για τα γραφικα(οχι μονο της Bethesda τα Fallout,αλλα και τα πρωτα) κατι κανει λαθος

 

...that being said,σε ενα τετοιο παιχνιδι το κατι εξτρα στον οπτικο τομεα θα απογειωνε για πλακα το immersion που χρειαζεται σε ενα post-apocalyptic setting

 

ειναι νωρις για να κανουμε με σιγουρια σχολια ως προς το ποιον του παιχνιδιου,θα μπορεσουμε να μιλησουμε με σιγουρια στη παρουσιαση του στην Ε3 οπου φημολογειται οτι θα υπαρχει 20-30 λεπτα gameplay ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τοτε πηρα το πρωτο μου pc ενα 486 στα 100 mhz με 24 mb ram. Ηταν απο τα πρωτα παιχνδιια που επαιξα.

Δηλαδή είσαι από 28 περίπου ετών και πάνω ρε νίντζα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

isometric fallout τα μόνα καλά fallout. τα μεταγενέστερα, meh. αλλά όλα τα καλά ευπρόσδεκτα. Τώρα για γραφικά, αρχίζει να γράφει το κοντέρ πάλι, θα το τερματίσουμε μέχρι το release.

 

Ρε Οροκουπάλευτε, πού είναι το game με τα tmnt που είχες υποσχεθεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ μπέρδεψες εντελώς αυτό που ενοούσα. Η σύγκριση με τα παλιά ήταν καθαρά σε θέμα ατμόσφαιρας-gameplay. Top isometric παιχνίδια ήταν. Εννοείται ότι δεν είχαν συνταρακτικό τεχνικό τομέα ακόμα και στην εποχή τους.

 

Ο μοναδικός και κύριος λόγος φίλε μου που το New Vegas ξεχωρίζει είναι επειδή o director και ο writer της Obsidian ήταν πρώην μέλη της Interplay και ήξεραν τι να κάνουν με το υλικό. Οι άνθρωποι ξέρουν από rpg και το δείχνουν και με το PoE. Οι ζωέμπορες της Bethesda από την άλλη ξέρουν πολύ καλά από marketing hype αλλά όχι και πολλά από rpg.

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρουμε εαν και κατά πόσο συμμετέχει η Obsidian στο project. Μάλλον καθόλου όπως το κόβω και θα καταλήξουμε με κλώνο Skyrim ο οποίος ήταν κλώνος του Oblivion, που ήταν κλώνος του Morrowind και πάει λέγοντας.

 

 

Μακάρι να βγω λάθος και να έχουμε ένα φοβερό παιχνίδι και όχι κουκλοθέατρο πάλι αλλά εγώ δεν τους έχω (Bethesda) καμία εμπιστοσύνη.

Γουατ; Το Oblivion/Skyrim κλώνος του Morrowind;

Έχεις παίξει τα παραπάνω παιχνίδια καθόλου;Ιδίως το Morrowind έχει τελείως διαφορετικό αίσθημα και combat rules από τα 2 άλλα και η επιτυχία/αίσθημα του Skyrim είναι κάτι που εύχονται όλοι να είχαν για το παιχνίδι τους...

 

Το PoE είναι μια απογοητευτική και βαρετή ισομετρική νιανια με κάποια καλά σημεία,ιδίως εάν το συγκρίσεις με το rpg/dialect...ή κάθε κομμάτι του NV.

Εάν το κάνουν σαν το pillars το χέσαμε το θέμα και καλύτερα να πάμε για Witcher 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη κι όλας αλλά τα Baldur's Gate's, Icewind Dale's, Neverwinter Nights's, Fallout's & Planescape Torment δεν πρόκειται να ξεπεραστούν ποτέ. Αυτό δεν πρέπει να μειώνει τα σύγχρονα παιχνίδια που βγαίνουν. Αξιοπρεπέστατη προσπάθεια της Obsidian με το Pillars of Eternity αλλά μέχρι εκεί. Δυστυχής η Obsidian δεν είναι ούτε Black Isle ούτε Interplay κι ας έχει κάποια μέλη τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη κι όλας αλλά τα Baldur's Gate's, Icewind Dale's, Neverwinter Nights's, Fallout's & Planescape Torment δεν πρόκειται να ξεπεραστούν ποτέ. Αυτό δεν πρέπει να μειώνει τα σύγχρονα παιχνίδια που βγαίνουν. Αξιοπρεπέστατη προσπάθεια της Obsidian με το Pillars of Eternity αλλά μέχρι εκεί. Δυστυχής η Obsidian δεν είναι ούτε Black Isle ούτε Interplay κι ας έχει κάποια μέλη τους.

εχουν ξεπεραστει εδω και καιρο,  βαλέ σε εναν τυπο 18 χρονων να παιξει το torment και βαλτον μετα να παιξει witcher 3 ποιο θα σου πει ειναι καλυτερο? το witcher 3 θα σου πει και οχι μονο για τα γραφικα αλλα και το gameplay... αν τα επαιζες τοτε μικρος και εχεις αναμνησεις αυτο ειναι αλλο θεμα δεν σημαινει πως τα καινουργια games ειναι χειροτερα.. ειναι πολυ καλυτερα απο θεμα gameplay και φυσικα γραφικων..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...