Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα το πραγματικό Fallout 3 ήταν το New Vegas. Αυτό το βδέλυγμα που έφτιαξε η Bethesda και είχε το θράσος να το ονομάσει Fallout 3 το έχω σβήσει εντελώς από τη μνήμη μου. Απορω πως πέρασα μαζί του 80 ώρες... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το πραγματικό Fallout 3 ήταν το New Vegas. Αυτό το βδέλυγμα που έφτιαξε η Bethesda και είχε το θράσος να το ονομάσει Fallout 3 το έχω σβήσει εντελώς από τη μνήμη μου. Απορω πως πέρασα μαζί του 80 ώρες... 

Χειρότερο ναι,βδέλυγμα με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οκ, ήμουν λίγο αδέκαστος :)

Μου άρεσε πολύ το UI και η άποψη του κόσμου, στα οποία πάτησε η Obsidian και έβγαλε την παιχνιδάρα. 

Κατα τ άλλα, το F3 τα έκανε όλα λάθος, δεν ξέρω από που να αρχίσω. 

Επεξ/σία από Elven_King
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη κι όλας αλλά τα Baldur's Gate's, Icewind Dale's, Neverwinter Nights's, Fallout's & Planescape Torment δεν πρόκειται να ξεπεραστούν ποτέ. Αυτό δεν πρέπει να μειώνει τα σύγχρονα παιχνίδια που βγαίνουν. Αξιοπρεπέστατη προσπάθεια της Obsidian με το Pillars of Eternity αλλά μέχρι εκεί.

 

καλα αυτο μου θυμιζει τώρα αυτους που πριν 17 χρονια παιζαν Diablo II και τώρα γκρινιάζουν για το Diablo III :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια μην τρελαινεστε. Καποια παιχνίδια είναι κλασσικά. Και τα witcher κλασσικά είναι πλέον. Και τα γραφικα δεν παιζουν τοσο μεγαλο. Αν επαιζαν τα indie θα πηγαιναν άπατο. Όσο αφορά το Fallout εκτός απροόπτου και με βάση ένα δίλεπτο trailer δεν βγάζω συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

εχουν ξεπεραστει εδω και καιρο,  βαλέ σε εναν τυπο 18 χρονων να παιξει το torment και βαλτον μετα να παιξει witcher 3 ποιο θα σου πει ειναι καλυτερο? το witcher 3 θα σου πει και οχι μονο για τα γραφικα αλλα και το gameplay... αν τα επαιζες τοτε μικρος και εχεις αναμνησεις αυτο ειναι αλλο θεμα δεν σημαινει πως τα καινουργια games ειναι χειροτερα.. ειναι πολυ καλυτερα απο θεμα gameplay και φυσικα γραφικων..

 

Κοίτα, τώρα υπάρχει ένα θέμα. Μετά το witcher 3 τα στάνταρ για rpg έχουν πάει θεό. Πολύ φοβάμαι πως οτιδήποτε και να βάλεις τώρα μπροστά μου, θα τρώει σύγκριση με το κιλό (και θα χάνει). 

 

edit: και φαντάσου πως δεν μου άρεσει και ιδιαίτερα ο κόσμος του witcher μέχρι το τελευταίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τοτε πηρα το πρωτο μου pc ενα 486 στα 100 mhz με 24 mb ram. Ηταν απο τα πρωτα παιχνδιια που επαιξα.

 

486 αν έτη 1997; Που τον βρήκες; Αυτοί είχαν εξαφανιστεί στην λήθη της ανυπαρξίας μετα το 1994.

 

--------------------------------

 

α) Για όσους κατακρίνουν το Fallout 3, ή και γενικώς τα Fallout 3 και NV, έχω να πω μόνο

 

Οι αφοριστικές δηλώσεις συγκρίνωντας μήλα και πορτοκάλια, είναι οξύμωρες.

Ο τίτλος είναι ίδιος, το παιχνίδι και το στυλ του παιχνιδιού τελείως διαφορετικό, με διαφορετικό target audience.

 

 

Είναι σαν να συγκρίνει κάποιος το NeverWinter 2 με το Skyrim.

 

 

β) Βλέπω αρκετούς κατακρίνουν την Bethesda, αλλά στην άλλη συζήτηση του Skyrim, γράφουν δυθυραμβικούς. (οι ίδιοι).

Ή γενικώς κατακρίνουν τα πάντα από όλους.  Τους καλό να πάνε να γράψουν το δικό τους παιχνίδι, και να δούμε πόσοι θα αγοράσουν.

 

Οι εταιρίες αυτές δεν είναι charities. Είναι εκεί για να βγάλουν λεφτά. Και αφού αυτό θέλει η αγορά, αυτό θα φτιάξουν να πουλήσουν.

εξ ού και οι 100 εκδόσεις του COD.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως για τον 486,αρχές '98 πήρα τον Pentium MMX@ 233MHz και μου έλεγαν οι άλλοι ότι έπρεπε να περιμένω για τον PII που θα έφτανε σύντομα στην Ελλάδα(aka στα μαγαζιά της πόλης)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τώρα υπάρχει ένα θέμα. Μετά το witcher 3 τα στάνταρ για rpg έχουν πάει θεό. Πολύ φοβάμαι πως οτιδήποτε και να βάλεις τώρα μπροστά μου, θα τρώει σύγκριση με το κιλό (και θα χάνει). 

 

edit: και φαντάσου πως δεν μου άρεσει και ιδιαίτερα ο κόσμος του witcher μέχρι το τελευταίο. 

Ναι έχουν πάει στον θεό.Αλλά όχι για τα γραφικά που σκούζουν εδώ μέσα.Και μην ότι εν έτη 2008,το fallout 3 είχε πραγματική radiant ai ,που εκτός του NV δεν έχω ξαναδεί σε game.'Εβρισκες περιοχές πρώτη φορά και ήδη υπήρχαν πεθαμένα super mutants και στo Witcher 3 δεν έχουν κάνει spawn ούτε τα npc στο 1 μέτρο.

Περιμένετε να βγεί και μετά συγκρίνετέ τα.Εγώ προσωπικά πιστεύω θα είναι game of the year.Το dickriding για το witcher 3 είναι απίστευτο.(το witcher 3,είναι το μόνο game που έχω αγοράσει με pre-order.Αλλά την αίσθηση από όταν έπαιξα το fallout 3(το πρώτο μου fallout) δεν την έχω ξαναζήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ή κακώς το Witcher 3 είναι το κριτήριο για τα open world από εδώ και πέρα, και αυτό όχι λόγω γραφικών (που μοιραία θα ξεπεραστούν) αλλά λόγω του τρόπου που συνδυάζει αφηγηματική συνοχή main/ side quests με open world gameplay. Παίζεις σε ανοιχτό κόσμο και δεν αποκόπτεσαι.

 

Αυτό που μου έχει μείνει από το Radiant AI της Bethesda επίσης (και δε θα πάω πολύ πίσω) είναι κάποιες ωραίες τυχαίες φάσεις στο Skyrim και το να έχω κάνει μπάχαλο όλη την πόλη (ειδικά τη Markarth που την είχα παίξει όπως ήθελα και όχι όπως έλεγε το script) αλλά κανείς δεν είχε πάρει χαμπάρι τίποτα. Είχα λύσει το κεντρικό quest της περιοχής και ακόμα ανησυχούσαν για την επανάσταση. Ας φτιάξουν τα flags τους πρώτα ώστε το αποτέλεσμα (και όχι οι προθέσεις) να μην είναι 20 χρόνια πίσω και τα υπόλοιπα τα συζητάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά την αίσθηση από όταν έπαιξα το fallout 3(το πρώτο μου fallout) δεν την έχω ξαναζήσει)

 

H ατμόσφαιρα του Fallout 3 είναι όντως τρομερή, και αν το πάρει κάποιος για αυτό που είναι, Open World πρώτου προσώπου RPG πραγματικά κορυφαίο.

 

Το NV δεν μου άφησε την ίδια αίσθηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

486 αν έτη 1997; Που τον βρήκες; Αυτοί είχαν εξαφανιστεί στην λήθη της ανυπαρξίας μετα το 1994.

 

--------------------------------

 

α) Για όσους κατακρίνουν το Fallout 3, ή και γενικώς τα Fallout 3 και NV, έχω να πω μόνο

 

Οι αφοριστικές δηλώσεις συγκρίνωντας μήλα και πορτοκάλια, είναι οξύμωρες.

Ο τίτλος είναι ίδιος, το παιχνίδι και το στυλ του παιχνιδιού τελείως διαφορετικό, με διαφορετικό target audience.

 

 

Είναι σαν να συγκρίνει κάποιος το NeverWinter 2 με το Skyrim.

 

 

β) Βλέπω αρκετούς κατακρίνουν την Bethesda, αλλά στην άλλη συζήτηση του Skyrim, γράφουν δυθυραμβικούς. (οι ίδιοι).

Ή γενικώς κατακρίνουν τα πάντα από όλους.  Τους καλό να πάνε να γράψουν το δικό τους παιχνίδι, και να δούμε πόσοι θα αγοράσουν.

 

Οι εταιρίες αυτές δεν είναι charities. Είναι εκεί για να βγάλουν λεφτά. Και αφού αυτό θέλει η αγορά, αυτό θα φτιάξουν να πουλήσουν.

εξ ού και οι 100 εκδόσεις του COD.

 

 

to '98 που κυκλοφόρησε το Unreal είχα τον ΜΜΧ166, λογικά, το '97 είχα 486. Dont be an unbeliever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...