Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lenovo S60 5'' dual sim 4G LTE 4core 2gb ram 179€@mediamarkt


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ειμαι αναμεσα στο s60 kai to galaxy s3 neo i9301.

Ξερω το δευτερο δεν ειναι δικαρτο αλλα δεν με απασχολει αυτο.

Ειναι στην ιδια τιμη και τα δυο.

Το πρωτο εχει λιγο καλυτερη ram και το δευτερο λιγο καλυτερο επεξεργαστη.

Πιο λετε θα δουλευει καλυτερα ?

 

Σκεφτομαι απλα οτι το samsung εχει καλυτερη ποιοτητα κατασκευης ( ? ) και οτι θα εχει μεγαλυτερη μεταπωλητικη αξια.

Ποιο λετε να παρω ?

Πανε για το s3.

Κατοχος 2 s3,και lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 400
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά πηρα το lenovo. Πριν είχα το galaxy s3 . Εχοντας το τώρα στα χέρια μου βλέπω οτι έχει δυνατότητες αλλα υστερεί σε λειτουργίες έναντι του samsung. To samsung είχε τόσες πολλές που δεν τις χρησιμοποιουσα καν.

Ειμαι περίεργος να δω τι αντοχές στον χρονο θα έχει το lenovo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω σημερα μετα απο 1,5 χρονο που εκανα το αγροτικο μου στα λενοβο με το s650. :-D  Aρκετα ομορφο θα ελεγα,το περιμενα πιο λεπτο βεβαια και με χαλασε λιγο το οτι δεν ειναι φωτιζομενα τα "πληκτρα".Γενικα φαινεται πιο στιβαρο απο το 650,οθονη και καμερα πολυ καλυτερες.

 

Μερικες αποριες τωρα,το ανοιξα και εχει 40% μπαταρια,να το αφησω να ξεφορτισει ή το βαζω κατευθειαν για φορτιση?Και οι πρωτες φορτισεις για ποση ωρα?

 

Επισης ειδα οτι εχει την 5.0.2 κανω αναβαθμιση ή το αφηνω οπως εχει?Τελος θα ηθελα να παρω και μια καρτουλα γιατι ειναι πολυ λιγος ο αποθηκευτικος χωρος τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και εγω σημερα μετα απο 1,5 χρονο που εκανα το αγροτικο μου στα λενοβο με το s650. :-D  Aρκετα ομορφο θα ελεγα,το περιμενα πιο λεπτο βεβαια και με χαλασε λιγο το οτι δεν ειναι φωτιζομενα τα "πληκτρα".Γενικα φαινεται πιο στιβαρο απο το 650,οθονη και καμερα πολυ καλυτερες.

 

Μερικες αποριες τωρα,το ανοιξα και εχει 40% μπαταρια,να το αφησω να ξεφορτισει ή το βαζω κατευθειαν για φορτιση?Και οι πρωτες φορτισεις για ποση ωρα?

 

Επισης ειδα οτι εχει την 5.0.2 κανω αναβαθμιση ή το αφηνω οπως εχει?Τελος θα ηθελα να παρω και μια καρτουλα γιατι ειναι πολυ λιγος ο αποθηκευτικος χωρος τι προτεινετε?

και εγω απο το s650 πηρα το s60.

και τα δυο ειναι πολυ ωραια για την τιμη τους !

για την μπαταρια , μην το αφησεις ποτε να ξεφορτιζει .

ποτε μην το αφηνεις κατω απο το 20%.

οσο ποιο πολλες και μικρες φορτισεις το κανεις τοσο περρισοτερο θα αντεξει η μπαταρια του.

δηλαδη εισαι στο 40% φορτισε το εως το 80-90%.

οχι οτι πρεπει να εχεις συνεχεια το μυαλο σου να μην το ξεπερασει.

δεν ειναι και τοσο κακο να το πας εως 100% ,απλα για συντηρηση ,οταν σου δινεται η δυνατοτητα να του κανεις μικρες φορτισεις.

αν δεν εχεις διαθεσιμο χρονο να σχολησε με την φορτιση του κινητου .λογω δουλεις λογου χαρη,εννοειται θα το φορτιζεις εως 100% να μην ψαχνεσαι.

 

για την καρτα μνημης παρε μια 64Gb και ας λεει 32.

64αρα ειχα στο s650 μου και την ιδια εβαλα και στο s60.

ανεξαρτητου μαρκας.

απλα οταν την αγορασεις περασε την στο κινητο κατευθειαν και κανε φορματ απο το κινητο οχι απο τα windows.

αν θελεις .και να μην το κανεις ειναι ηδη φορμαρισμενη η μνημη,οπως ολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα προτιμούσατε το lenovo του θέματος ή το Golden Warrior A8 A806?

χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, στο Warrior δεν υποστηριζεται το 4g του στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Α806 υποστηρίζεται, είναι η international έκδοση. Γενικά δεν έχουν τεράστιες διαφορές σε εμπειρία χρήσης, όποτε είναι αισθητικό το θεμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...