Προς το περιεχόμενο

[tablet]Archos 70C Titanium 8GB ,19.90 € +3,99€ μετ.@kotsovolos [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρελαβα και εγω και ευχαριστώ και για άλλη μια φορά το dobro.. προς το παρον εκανα τη λαλακια και το αφησα να εγκαταστησει τις εφαρμογες στην αρχή οποτε δεν εχω εντυπωσεις... βγαίνουν αυτές οι μπουρδες τώρα;

 

βρηκα ομως ενα σημειο που μπορει να αποτελει το νήμα στο θέμα του wifi, σε λιγο θα ποσταρω φωτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 460
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απεγκαθίστανται κανονικά.

 

Για πες για το Wifi. Αν λύσουμε αυτό είναι μεγάλο βήμα. Τώρα δεν μου έρχονται ούτε τα notifications του fb... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmm, Μισό... το θέμα ειναι οτι κλεινει το wifi στην αναμονή ή ότι δεν κλεινει ποτε;

 

επισης ποιο gps software ειχε χρησιμοποιήσει ο γιαννης; (αν και δε θα εχει λεμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι κλείνει στην αναμονή ότι και να διαλέξεις στο Wifi>[τις τρεις τελείτσες πάνω δεξιά]>Advanced>Keep Wifi on during sleep...

 

Για το gps δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-109616-0-67910400-1434130376_thumb.jpg

 

το παραπανω το βγαζει στην αρχη και με παραξενεψε, δηλαδη ακομα και να κλεισεις το γουιφι αυτο θα ψαχνει;; wtf? (θυμομουν οτι το προβλημα ήταν οτι δεν εκλεινε-μάλλον αναποδα θυμομουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι...

 

κατα τα αλλα:

-αναμενόμενα αργό, καλό για απολύτως βασική χρήση (κάποτε ειχε αναφερθεί ο όρος ταμπλετ τουαλέτας-θα ήταν δοκιμος εδώ)

-δεν εχει οντως GPS-βρισκει απλα τη θεση μεσω Wifi

-το wifi του μου φάνηκε σχετικά καλό αλλα θα δοκιμαστεί στο πεδίο με fpv wifi camera για την αποτελεσματικότητα του

-η αφή του συμπαθητική, την οθονη θα την ηθελα πιο φωτεινή (το λενόβο μου εχει στο 1/3 την ιδια φωτεινότητα που εχει αυτό στο πληρες εύρος)

-τα κουμπιά του ψιλοάβολα

-η καμερα επισης αναμενόμενη, για σκαιπ ομως ειναι καλή πιστεύω...

 

Overall, για 24€ (αντικαταβολή) είναι σούπερ! Θα φυγει μάλλον οπως ειναι για δώρο στη μανα...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι κλείνει στην αναμονή ότι και να διαλέξεις στο Wifi>[τις τρεις τελείτσες πάνω δεξιά]>Advanced>Keep Wifi on during sleep...

 

Γιατί μας πειράζει αυτό? Καλύτερα, κάνει οικονομία και στην μπαταρία. Για ενδεχόμενο downloading?

 

επισης ποιο gps software ειχε χρησιμοποιήσει ο γιαννης; (αν και δε θα εχει λεμε τώρα)

 

Εγώ έβαλα το gps essentials και διαπίστωσα με σιγουριά πως δεν έχει gps.

Επίσης το test gps δεν εμφανιζόταν καν στο google play.

-το wifi του μου φάνηκε σχετικά καλό αλλα θα δοκιμαστεί στο πεδίο με fpv wifi camera για την αποτελεσματικότητα του

 

μάπα είναι το wifi από πλευράς εμβέλειας. Στο σαλόνι που απέχει 2 τοίχους απ το router δεν πιάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι...

 

κατα τα αλλα:

-αναμενόμενα αργό, καλό για απολύτως βασική χρήση (κάποτε ειχε αναφερθεί ο όρος ταμπλετ τουαλέτας-θα ήταν δοκιμος εδώ)

-δεν εχει οντως GPS-βρισκει απλα τη θεση μεσω Wifi

-το wifi του μου φάνηκε σχετικά καλό αλλα θα δοκιμαστεί στο πεδίο με fpv wifi camera για την αποτελεσματικότητα του

-η αφή του συμπαθητική, την οθονη θα την ηθελα πιο φωτεινή (το λενόβο μου εχει στο 1/3 την ιδια φωτεινότητα που εχει αυτό στο πληρες εύρος)

-τα κουμπιά του ψιλοάβολα

-η καμερα επισης αναμενόμενη, για σκαιπ ομως ειναι καλή πιστεύω...

 

Overall, για 24€ (αντικαταβολή) είναι σούπερ! Θα φυγει μάλλον οπως ειναι για δώρο στη μανα...!

 

Είσαι ο πρώτος που επιβεβαιώνει ότι δεν είμαι ψείρας :P

 

Τα volume keys δεν περίμενες να είναι αντίθετα;

 

Γιατί μας πειράζει αυτό? Καλύτερα, κάνει οικονομία και στην μπαταρία. Για ενδεχόμενο downloading?

 

Αμ, δεν κάνει  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ο πρώτος που επιβεβαιώνει ότι δεν είμαι ψείρας :P

 

Τα volume keys δεν περίμενες να είναι αντίθετα;

 

 

Αμ, δεν κάνει  :lol:

Τα κουμπια φωνης και εγω τα περιμενα αντιθετα. Δεν ξερω με ποιο σκεπτικο το καναν ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για μενα το μεγαλύτερο πρόβλημα (εντάξει, περιμέναμε ότι θα είναι αργό και ότι η μπαταρία θα έχει θεματάκι) είναι ο ήχος...για μενα σοβαρό πρόβλημα...βάζεις ένα παραμύθι για το παιδί και μετά βίας διακρίνεις την αφηγήτρια, ενώ είναι στο τέρμα η ένταση...τα ίδια και σε youtube...(α, και μέχρις στιγμής θυμιζόμουν για την ακοή μου...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ο πρώτος που επιβεβαιώνει ότι δεν είμαι ψείρας :P

 

Τα volume keys δεν περίμενες να είναι αντίθετα;

 

 

ή είμαι κ εγω ψείρας! :P

 

οντως αλλιώς το περίμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ χθες! Προσωπικά μου φαίνεται άθλιο! Ακόμα και για browsing ειναι κουραστικό. Η μπαταρία του μικρή αλλα την 1μιση ώρα τη βγάζει πάνω κάτω! Η οθόνη του καλή για αυτά τα χρήματα. Αλλα αυτο το lag του οπουδήποτε και με οτιδήποτε ειναι εκνευρίστηκοτατο. Έπεσα και σε περίπτωση που κάτω δεξιά στην οθόνη σε ένα σημείο δεν πιάνει καλά η αφή και πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και μου είπαν να το τρέχω στα Βριλήσσια για αλλαγη. Δεν θα μπω καν στο κόπο περισσότερα θα χαλάσω σε βενζίνη παρά η αξία του η ίδια...Αν ενδιαφερεται κάποιος να ερθει και να το πάρει στη τιμή αγοράς απο Καλλιθεα που ειμαι και να πάει να το αλλάξει η να το κρατήσει ετσι ας στείλει pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως για μενα το μεγαλύτερο πρόβλημα (εντάξει, περιμέναμε ότι θα είναι αργό και ότι η μπαταρία θα έχει θεματάκι) είναι ο ήχος...για μενα σοβαρό πρόβλημα...βάζεις ένα παραμύθι για το παιδί και μετά βίας διακρίνεις την αφηγήτρια, ενώ είναι στο τέρμα η ένταση...τα ίδια και σε youtube...(α, και μέχρις στιγμής θυμιζόμουν για την ακοή μου...)

 

Πραγματι ο ηχος του είναι όπως εχουμε πει από την αρχη πολύ κακος. Εχω και μια επιπλέον πληροφορια όμως, γι αυτό κανω και αυτό το ποστ. Προχθες εκανα συγκριση με το άλλο φτηνο κινεζικο που σας εχω πει , το 703 (χαλια οθονη, μην το "δειτε" ως ταμπλετ αναφορας).

 

Ο ηχος του θεματος λοιπον, περα από χαμηλος, είναι και απαλλαγμενος από χαμηλες/μεσοχαμηλες συχνότητες. Και αυτό δεν είναι από το προφανες θεμα του μεγαφωνου του, αλλα σκοπιμα από τα κυκλώματα dsp του ηχου. Τον ιδιο ακριβως χαλια χαρακτήρα εχει και με ακουστικα! Ηχος αδειος, ακομα και σε συγκριση με το άλλο φτηνιαρικο, εκεινο πχ σε ταινια με ακουστικα είναι καταπληκτικο στον ηχο, του θεματος είναι λες και ακους από "τρανζιστορακι" 10χ4χ1cm :P

 

Για τα πληκτρα, ναι φυσικα και είναι αντίθετα από την λογικη (ή τελος παντων από ό,τι εχουμε συνηθίσει από τα επωνυμα - καλα ταμπλετς) και με μπερδευουν και μενα, κατι που νομιζω ότι συμβαινει σε όλα τα φτηνα. Και στο 703, και στο mls itab που πηραμε τις προαλλες, το ιδιο είναι.

Ισως η "λογικη" τους είναι ότι εχεις τα πληκτρα στην δεξια πλευρα (στο δεξι χερι ασχετα portrait-lanscape), εκει η λογικη τους είναι πλεον σωστη, το πανω ανεβαζει, το κατω κατεβαζει την ενταση του ηχου. (ή "το δεξι ανεβαζει - το αριστερο κατεβαζει" σε landscape)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...