Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Επέκταση δικτύων VDSL/4G, συνδυαστικά πακέτα και OTE TV Hybrid για το 2015


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ναι ναι! Εντάξει ΟΤΕ μας έπεισες! Ρε άντε τραβάτε να φτιάξετε τα ήδη υπάρχοντα δίκτυα που ο περισσότερος κόσμος σας πληρώνει για να έχει τουλάχιστον 24άρα ταχύτητα και στην καλύτερη πιάνει 6-8. Φτάνει πια αυτή η κοροϊδία σε αυτή την χώρα. Να το βάλω το VDSL να πιάνω πόσο δηλαδή? 10-12? Και γιατί να βάλω πλέον VDSL αφού έχουν περάσει ήδη τα δίκτυα των οπτικών ινών? Για να σας πληρώνω το ωραίο μου 40€ ή 50€ χωρίς να έχω το προϊόν  που υποτίθεται ΘΑ δουλεύει πιο γρήγορα? Αναπτύξτε τις οπτικές ίνες να τελειώνουμε. Έτσι κι αλλιώς την εποχή του VDSL την χάσαμε. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ψάχνουν για μ@λ@#$$ δεν εξηγείται αλλιώς. Όσοι είναι κοντά σε αστικά κέντρα ΟΚ αλλά οι υπόλοιποι ξεχάστε το. Πεταμένα φράγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να το κανεις οταν ολοκληρες περιοχες στο κεντρο της Αθηνας με το ζορι πιανουν 8-10Mbps απο τα 24Mbps?

Ολοκληρο Μοσχατο κ δεν εχει ενα κεντρο ΟΤΕ με το πιο κοντινο να ειναι 2κμ+ ! Ασε μας ρε ΟΤΕ!

Αρα, ας βαλουνε ενα αστικο κεντρο ADSL στην περιοχη σου αντι για μια καμπινα VDSL.

WTF;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

375.000 συνδρομητές ΟΤΕ ΤV, απίστευτο! Και εγώ που νόμιζα πως δεν κοιτά ποια κανείς τηλεόραση...

 

κι ομως λεω σε κοσμο οτι δεν εχω εδω και χρονια κεραια στην tv κ δε με πιστευει. Κανεις επιδειξη στον κοσμο του τι μπορεις να κανεις με pc-tv και δεν συγκινειται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα, ας βαλουνε ενα αστικο κεντρο ADSL στην περιοχη σου αντι για μια καμπινα VDSL.

WTF;

Άστους να κράζουν... αν δούνε στις προηγούμενες σελίδες εξηγείται ότι δεν χρειάζεται το adsl να το φτιάξουν -.- adsl είναι μόνο από αστικό κέντρο άρα αυτοί θέλουν και από ένα σε κάθε 3 τετράγωνα αντί για μία ωραία καμπινούλα που μπορεί να πάει μέχρι 200mbps θέλουν adsl 8 mbits αχαχαχαχα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι ναι! Εντάξει ΟΤΕ μας έπεισες! Ρε άντε τραβάτε να φτιάξετε τα ήδη υπάρχοντα δίκτυα που ο περισσότερος κόσμος σας πληρώνει για να έχει τουλάχιστον 24άρα ταχύτητα και στην καλύτερη πιάνει 6-8. Φτάνει πια αυτή η κοροϊδία σε αυτή την χώρα. Να το βάλω το VDSL να πιάνω πόσο δηλαδή? 10-12? Και γιατί να βάλω πλέον VDSL αφού έχουν περάσει ήδη τα δίκτυα των οπτικών ινών? Για να σας πληρώνω το ωραίο μου 40€ ή 50€ χωρίς να έχω το προϊόν  που υποτίθεται ΘΑ δουλεύει πιο γρήγορα? Αναπτύξτε τις οπτικές ίνες να τελειώνουμε. Έτσι κι αλλιώς την εποχή του VDSL την χάσαμε. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ψάχνουν για μ@λ@#$$ δεν εξηγείται αλλιώς. Όσοι είναι κοντά σε αστικά κέντρα ΟΚ αλλά οι υπόλοιποι ξεχάστε το. Πεταμένα φράγκα.

 

Κι ενα εκατομμυριο φορες να σας το γραψουν, εσεις παλι θα κραζετε απλα και μονο για να κραξετε.

Το υπαρχον δικτυο δεν φτιαχνει πιο πολυ, αυτη ειναι η τεχνολογια, ως εκει παει. Και δεκα τρις ευτω να επενδυσει καποιος σε ADSL το πολυ να σου αυξηθει 1-2 mbit η ταχυτητα.

Αντιθετα, αν φτιαξουν το δικτυο VDSL εσυ που εχει ADSL θα παιρνεις πλεον απο αυτο το δικτυο ADSL (και οχι VDSL, οπως νομιζεις οτι θα σε αναγκασουν να κανεις), θα παιρνεις απο μια αποσταση ελαχιστη (σπιτι σου - ΚΑΦΑΟ), και η ταχυτητα σου μπορει να φτασει και το peak των 24. 

 

Καταλαβες λοιπον οτι στην ουσια, αυτο που κραζεις "φτιαξτε τα υπαρχοντα δικτυα", ειναι τελικα, αυτο που φτιαχνεται, με τον ερχομο του ADSL...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενα εκατομμυριο φορες να σας το γραψουν, εσεις παλι θα κραζετε απλα και μονο για να κραξετε.

Το υπαρχον δικτυο δεν φτιαχνει πιο πολυ, αυτη ειναι η τεχνολογια, ως εκει παει. Και δεκα τρις ευτω να επενδυσει καποιος σε ADSL το πολυ να σου αυξηθει 1-2 mbit η ταχυτητα.

Αντιθετα, αν φτιαξουν το δικτυο VDSL εσυ που εχει ADSL θα παιρνεις πλεον απο αυτο το δικτυο ADSL (και οχι VDSL, οπως νομιζεις οτι θα σε αναγκασουν να κανεις), θα παιρνεις απο μια αποσταση ελαχιστη (σπιτι σου - ΚΑΦΑΟ), και η ταχυτητα σου μπορει να φτασει και το peak των 24. 

 

Καταλαβες λοιπον οτι στην ουσια, αυτο που κραζεις "φτιαξτε τα υπαρχοντα δικτυα", ειναι τελικα, αυτο που φτιαχνεται, με τον ερχομο του ADSL...

Αυτήν την ελπίδα είχα και εγώ, αλλά δεν ίσχυε μεχρι τότε. Το vdsl στην περιοχή μου παρόλο που ήταν διαθέσιμο, ποτέ η ταχύτητα του ADSL δεν αναβαθμίστηκε, έμεινε σταθερά στο 5.5 με 6. Τους είχα πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσω, και μου λένε όχι, ότι δεν πρόκειται να αναβαθμιστεί. (ΟΤΕ)

 

Πλέον δεν ξέρω τι ισχύει, έχω πάει σε hcn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως λεω σε κοσμο οτι δεν εχω εδω και χρονια κεραια στην tv κ δε με πιστευει. Κανεις επιδειξη στον κοσμο του τι μπορεις να κανεις με pc-tv και δεν συγκινειται. 

εγω εβαλα πριν 2 βδομαδες κεραια για να δω γυροβυζιον με τη παρεα

αλλιως τη τηλεοραση την εχω μονο για ταινιες HD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας λέει τον πόνο του. Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι ο λόγος που δεν γίνονται τα σκαψιματα για να περάσουν οι ίνες είναι επειδή ζητάνε τρελα ποσα οι δήμαρχοι? Η δικαιολογία δεν υπάρχει χώρος στα πεζοδρόμια είναι τζάμπα και βερεσέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι αλλά θα το κάνω. Σπουδάζω στη Ρουμανία και μάλιστα όχι στο Βουκουρέστι και έχω σύνδεση 500mbps (καθαρά όχι βλακείες έως 500) και πληρώνω 20 ευρώ μαζί με τηλέφωνο και καλωδιακή τηλεόραση (όλα τα κανάλια).. ΠΟΥ όλα αυτά στη Ρουμανία!?!?! και στην Ελλάδα παλεύουν για τα 50mbps που για να τα πιάσεις πρέπει να μένεις στον ΟΤΕ. 

ΥΓ: Έχω επιλογή και για 1000mbps αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί και τα 500 πολλά μου είναι .

ΥΓ2: Για τους δύσπιστους: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι αλλά θα το κάνω. Σπουδάζω στη Ρουμανία και μάλιστα όχι στο Βουκουρέστι και έχω σύνδεση 500mbps (καθαρά όχι βλακείες έως 500) και πληρώνω 20 ευρώ μαζί με τηλέφωνο και καλωδιακή τηλεόραση (όλα τα κανάλια).. ΠΟΥ όλα αυτά στη Ρουμανία!?!?! και στην Ελλάδα παλεύουν για τα 50mbps που για να τα πιάσεις πρέπει να μένεις στον ΟΤΕ.

ΥΓ: Έχω επιλογή και για 1000mbps αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί και τα 500 πολλά μου είναι .

ΥΓ2: Για τους δύσπιστους: http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

Καλα η Ρουμανία είναι άνετα η πρώτη χώρα σε πειρατεία και όντως έχει τρελές ταχύτητες. Το πιο σημαντικό είναι η τιμη που εδώ πουλάνε χαμηλες ταχύτητες για ένα σωρό χρήματα ενώ σε άλλες χώρες με καλύτερο βασικό μισθό δίνουν υπηρεσίες πολύ φθηνές και απείρως καλύτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερη αύξηση τιμών τα τελευταία χρόνια και που είσαι ακόμα

 

Με μια άυξηση 3€/μήνα, μηνιαίος επιπλέον τζίρος 1,1εκ €. Έτσι απλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...