Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το πρώτο DS ήταν σκέτη καταστροφή στο PC.

 

Στο δεύτερο όμως δεν θυμάμαι να είχα κάποιο πρόβλημα day one... Ούτε drops ούτε crashes ούτε τίποτα. Όλα τα settings δούλευαν μια χαρά. Και όλα αυτά βέβαια πριν απο το Scholar.

 

Εσύ τι πρόβλημα είχες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μια χαρα θα ναι το port,μια φορα την καναν την πατατα,εφαγαν το κραξιμο του αιωνα και μετα εστρωσαν κατα πολυ.

 

Πως κανω fast forward στις 12 απριλιου? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετοίμαζε τις δραχμές :P , το έκανες Pre- Order ; To steam πάντως δεν έχει τιμή ακόμα http://store.steampowered.com/app/374320/μας το φυλάνε για τσουχτερή έκπληξη ;

Μέχρι να βγει δες και το Bloodborne , γιατί με όλα τα mechanics όπως τα βλέπω πιο πολύ φέρνει σε Bloodborne 2 πάρα σε DS3.

To Ds2 μου είχε βγάλει κάτι απίστευτα από game braking bugs μέχρι save corruption στο πρώτο DLC και μαζεμένα στα καλά καθούμενα. Αν ήταν σε κονσόλα θα είχε φύγει από το παράθυρο . H scholar edition και η prepare to die μονταρισμένη με τα high def textures δεν μου έχει κάνει πρόβλημα .

Επεξ/σία από dimyok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μια χαρα θα ναι το port,μια φορα την καναν την πατατα,εφαγαν το κραξιμο του αιωνα και μετα εστρωσαν κατα πολυ.

 

Πως κανω fast forward στις 12 απριλιου? :P

 

Το θεωρώ λίγο "κάπως" αυτό. Το παιχνίδι δεν ήταν ποτέ να κυκλοφορήσει στο PC. Τους φάγαμε τα αυτιά να το φέρουν στο PC και όταν τελικά το έφεραν τους κράξανε γιατί δεν ήταν PC worthy...ε εντάξει, πιο κακομαθημένα πεθαίνεις. Δεν φτάνει που οι άνθρωποι μας άκουσαν (και που άνοιξαν και την κερκόπορτα για μετέπειτα japan παιχνίδια στο PC με τη σέσουλα, ευτυχώς!) αλλά μας έδωσαν και ένα τέλειο port του παιχνιδιού, σταθερότατο, χωρίς προβλήματα και εμείς χαλιόμασταν που δεν ήταν PC worthy...OK...

 

Μιλάμε για ένα από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) παιχνίδι όλων των εποχών στο σύνολο και εμείς (το εμείς το λέω πολύ χαλαρά) είχαμε το "θράσος" να τους την πούμε κιόλας (που εμείς τους παρακαλέσαμε) που μας άκουσαν. Πραγματικά κακομαθημένα. Αν το παιχνίδι είχε θέματα θα το δεχόμουν αλλά πήραμε perfect port και ακόμα καλύτερο αφού δεν υπήρχαν framedrops και έτρεχε "νερό" καρφί στα 30FPS παντού και με πολύ ταχύτερο Loading ΚΑΙ πρώτοι και δωρεάν το DLC.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga το port στο pc ηταν σα να βλέπεις 360 οποτε ηταν άθλιο. Μόλις βγήκε το mod για 60 fps και καλογυαλισμενα γραφικά ηταν έπος. Εδειξα σε φιλο το παιχνιδι με το mod και χωρίς το mod και έπαθε μεγάλη πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ ότι το παιχνίδι δείχνει έπος με τα καλύτερα γραφικά, το Point ήταν αλλού. Το παιχνίδι που πήραμε στα χέρια μας ήταν κατά πολύ καλύτερο με όλες τις βελτιώσεις και πρόσθετα και δεν είχαν κανέναν λόγο να μας το κάνουν. Το παιχνίδι επίσης είχε φτιαχτεί για κονσόλες με το μοντέλο των animation να είναι στα 30 FPS και για αυτό το παιχνίδι δεν λειτουργεί σωστά στα 60FPS (γι αυτό και μπορείς να αλλάζεις on the fly μεταξύ 30-60 FPS στο mod). 

 

Θέλω να πω ότι δεν υπήρχε λόγος κραξίματος. Πήραμε κάτι καλύτερο και πληρέστερο σε χαμηλότερη τιμή από ότι πήρανε όλοι οι άλλοι και πάλι "εμείς" κλαιγόμασταν για την ανάλυση και το framerate. Πάλι καλά που δεν έκανε η PC community δεύτερη ψηφοφορία για να μπουκοτάρει το παιχνίδι που η ίδια παρακάλεσε να φέρουν στα PC.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα και δεν μας τρολαρει ο ika βάλτου screenshots να δει τη διάφορα από το " perfect" port στο modded port  :-D Gaming system έχει μη μας πει ότι τρέχει σε 1024Χ768 γιατι πιο πάνω έχει μεγάλο framedrop.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα και δεν μας τρολαρει ο ika βάλτου screenshots να δει τη διάφορα από το " perfect" port στο modded port  :-D Gaming system έχει μη μας πει ότι τρέχει σε 1024Χ768 γιατι πιο πάνω έχει μεγάλο framedrop.    

 

Ρε συ dim λιανά το έχω κάνει, είναι perfect port η original έκδοση. Οτι assets είχε στις κονσόλες τα μετέφεραν αυτούσια στο PC. Μάλιστα το έπαιζα για αρκετό καιρό στην αρχική μορφή του και μετά στο mod άλλαξα (εννοείται) στα καλύτερα γραφικά. Το framerate όμως το τρέχω στα 30. 

 

Ακόμα και στην αρχική μορφή του όμως το παιχνίδι το παίζω άνετα. Σε κάθε περίπτωση είναι απλά ανώτερο από τις άλλες εκδόσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ikaruga το port στο pc ηταν σα να βλέπεις 360 οποτε ηταν άθλιο. Μόλις βγήκε το mod για 60 fps και καλογυαλισμενα γραφικά ηταν έπος. Εδειξα σε φιλο το παιχνιδι με το mod και χωρίς το mod και έπαθε μεγάλη πλάκα.

 

πράγματι http://www.insomnia.gr/topic/198748-pc-games-screenshots-thread/?p=54272460

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε όσο έχουμε Durante δεν έχουμε να φοβόμαστε τίποτα.

 

Στο 2ο πάντως ούτε εγώ θυμάμαι κάτι, μου έτρεχε απροβλημάτιστα day one.

 

Όποιος γουστάρει πάντως preorder, 33.00 ευρώ στο instant-gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη τιμη απο instant δεδομενου οτι κουτατο εχει τιμη ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ https://www.skroutz.gr/c/93/pc_games.html?from=catspan&keyphrase=dark+souls+3

 

Υπομονη απο μενα για την COmple edition οπως και στο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ dim λιανά το έχω κάνει, είναι perfect port η original έκδοση. Οτι assets είχε στις κονσόλες τα μετέφεραν αυτούσια στο PC. Μάλιστα το έπαιζα για αρκετό καιρό στην αρχική μορφή του και μετά στο mod άλλαξα (εννοείται) στα καλύτερα γραφικά. Το framerate όμως το τρέχω στα 30. 

 

Ακόμα και στην αρχική μορφή του όμως το παιχνίδι το παίζω άνετα. Σε κάθε περίπτωση είναι απλά ανώτερο από τις άλλες εκδόσεις. 

Καταρχάς το παιχνίδι αυτό δεν παίζεται με ποντίκι πληκτρολόγιο.

Προσωπικά, παρόλο που έχω κοντρόλερ για τον υπολογιστή, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Και ακόμα και με τα mods, δεν έχω καταφέρει να κάνω το ποντίκι να λειτουργεί όπως θα ήθελα.

Και για αυτό τον λόγο κιόλας έχω παρατήσει το παιχνίδι στην άκρη 2 φόρες και τώρα είναι η τρίτη απόπειρα μου να το παίξω.

Αυτό δεν θα το ονόμαζα τέλειο πόρτ.

 

 

Ποιο μοδ είναι αυτό?

Έχω βάλει τa "Dark Souls HD Texture Pack", "DSfix", "Mouse fix".

 

(βέβαια έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο οφφ-τοπικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς το παιχνίδι αυτό δεν παίζεται με ποντίκι πληκτρολόγιο.

Προσωπικά, παρόλο που έχω κοντρόλερ για τον υπολογιστή, δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω.

Και ακόμα και με τα mods, δεν έχω καταφέρει να κάνω το ποντίκι να λειτουργεί όπως θα ήθελα.

Και για αυτό τον λόγο κιόλας έχω παρατήσει το παιχνίδι στην άκρη 2 φόρες και τώρα είναι η τρίτη απόπειρα μου να το παίξω.

Αυτό δεν θα το ονόμαζα τέλειο πόρτ.

 

Καταρχάς είσαι λάθος. Το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο για keyboard + mouse όπως και άπειρα ακόμα παιχνίδια ακριβώς όπως υπάρχουν παιχνίδια που δεν παίζονται με controller. Το γεγονός ότι το παιχνίδι δεν παίζεται με αυτά δεν είναι πρόβλημα του παιχνιδιού όπως και το ότι δεν μπορείς να κάνεις το controller σου να δουλέψει με αυτό. Πάρε ένα σοβαρό controller και θα σου δουλέψει απευθείας. 

 

https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...