Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Dark Souls δεν το παίζεις για τα γραφικά αλλά για την ατμόσφαιρα και την μαυρίλα /κατάθλιψη που αποπνέει! Και 8bit να ήταν πάλι θα το τιμούσα. Εάν θέλετε γραφικούρες και να εντυπωσιάζετε τους κολλητούς σας τότε πάτε σε άλλο παιχνίδι.

 

Βλάσφημοι! :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ αλλα όχι για τον φωτισμό, λόγο της ατμόσφαιρας όπως αναφέρεις ο φωτισμός της E3 στο DS2 ήταν απίθανος και το σκοτάδι απόλυτο, το final ήταν μια flat παπαριά. Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ με DS ξανά μετά το BB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όντως το downgrade στον φωτισμό χάλασε όλη την ατμόσφαιρα στην κυριολεξία..Τέτοια παιχνίδια που είναι έτσι σκοτεινά με φωτιές σε κλειστούς χώρους κλπ, ο φωτισμός παίζει μεγάλο ρόλο και ας λένε μερικοί τα δικά τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όντως το downgrade στον φωτισμό χάλασε όλη την ατμόσφαιρα στην κυριολεξία..Τέτοια παιχνίδια που είναι έτσι σκοτεινά με φωτιές σε κλειστούς χώρους κλπ, ο φωτισμός παίζει μεγάλο ρόλο και ας λένε μερικοί τα δικά τους.

 

To DS2 δεν ήταν τόσο τέλειο σαν το DS1 διότι είχε χάσει -λίγο-την μαγεία του πρώτου μέρους, για λόγους που αρκετοί γνωρίζουμε. Όμως ο φωτισμός δεν με εμπόδισε να το λιώσω για 7 συνεχόμενες φορές και συνεχίζω να το τιμώ. Κανένας φωτισμός δεν αφαίρεσε πόντους από το τελικό αποτέλεσμα και ας λένε μερικοί τα δικά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όντως το downgrade στον φωτισμό χάλασε όλη την ατμόσφαιρα στην κυριολεξία..Τέτοια παιχνίδια που είναι έτσι σκοτεινά με φωτιές σε κλειστούς χώρους κλπ, ο φωτισμός παίζει μεγάλο ρόλο και ας λένε μερικοί τα δικά τους.

Καλα εσυ δεν ελεγες οτι δεν σου αρεσουν/σε τραβανε τα παιχνιδια Souls ή το Bloodborne και στο αντιστοιχο του θεμα?

 

Εγινε κανενα θαυμα και τα βλεπεις τωρα με διαφορετικο ματι? :P

Συμφωνώ αλλα όχι για τον φωτισμό, λόγο της ατμόσφαιρας όπως αναφέρεις ο φωτισμός της E3 στο DS2 ήταν απίθανος και το σκοτάδι απόλυτο, το final ήταν μια flat παπαριά. Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ με DS ξανά μετά το BB.

Αν εχεις δει gameplay παντως το συστημα μαχης ειναι πιο κοντα πλεον σε αυτο του BB.Μην το μπερδευουμε οπως εχουν πει και αλλοι με το DS2 που ηταν ενα σουβλακι λιγο απο ολα γιαυτο και δεν πετυχε(εκτως των αλλων).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά άμα είσαι εντελώς πωρωμένος με ένα παιχνίδι, όπως είπες και σε 8bit να το έβγαζαν θα το έπαιζες.

 

Graphic whore σε ένα παιχνίδι με την θεματολογία που έχει το Dark Souls δεν θα είμαι ποτέ. Υπάρχουν άλλα τόσα παιχνίδια να μου "βγάλουν" τα μάτια. Ας κοιτάμε και λίγο το gameplay / mechanics / atmosphere και σε ένα παιχνίδι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε συμφωνούμε απόλυτα dude (αν και τα graphs από 2 και μετά ήταν more than enough) απλά ok ο φωτισμός στην Ε3 έδινε άλλο ύφος στο game, σίγουρα όχι σημαντικό overall αλλα αναφισβήτητα καλύτερο από το υπάρχον. Προσωπικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου με DS είναι η έλλειψη gore και finishers :(

 

Άμα υπήρχαν και οι δυο εκδόσεις πια θα έπαιζες?! :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ένα παιχνίδι σε κάνει να ασχολείσαι μόνο με το gameplay  και να παραμεριζεις τα γραφικά τότε σημαίνει ότι το gameplay είναι άψογο. Το θέμα είναι οτι σε ένα τέτοιο παιχνίδι τα γραφικά βοηθάνε αρκετά στο να φτιαχτεί μια ατμόσφαιρα που αρμόζει στο παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα χειρότερα "trends" το τελευταίο καιρό στο gaming το false advertising, σου δείχνουν κάτι τέτοιο οποτε μετά θέλοντας και μη ξενερώνεις, ποσο απλό δηλαδή να δείχνουν το αληθινό gameplay, κανένας δεν θα ήξερε κανένας δεν θα είχε πρόβλημα...anyways sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν του κατάλαβα ποτε τους Ιάπωνες, τέρμα αίμα και ούτε ένα φιλέτο, μονο κάτι ουρές έκοβες άμα θυμάμαι καλά. Σαν UK που στο TV ήταν ok τα dicks αλλα όχι τα pussies :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν του κατάλαβα ποτε τους Ιάπωνες, τέρμα αίμα και ούτε ένα φιλέτο, μονο κάτι ουρές έκοβες άμα θυμάμαι καλά. Σαν UK που στο TV ήταν ok τα dicks αλλα όχι τα pussies :D

Ε τον τρελό LOL

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε συμφωνούμε απόλυτα dude (αν και τα graphs από 2 και μετά ήταν more than enough) απλά ok ο φωτισμός στην Ε3 έδινε άλλο ύφος στο game, σίγουρα όχι σημαντικό overall αλλα αναφισβήτητα καλύτερο από το υπάρχον. Προσωπικά το μεγαλύτερο πρόβλημα μου με DS είναι η έλλειψη gore και finishers :(

 

Άμα υπήρχαν και οι δυο εκδόσεις πια θα έπαιζες?! :P

 

 

Kαι τις δύο! Αλλά ναι θα το ήθελα περισσότερο αιματηρό αλλά όχι gore σε στυλ Mortal Kombat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά θα πώ το εξής. Αν και δεν μου έκατσε καλά ένα από την σειρά που δοκίμασα, το cinematic του 3 είναι από τα καλύτερα που έχω δεί σε παιχνίδι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...