Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο X1 εχει τυρακι το dark souls 1 μαζι :P  . Φυσικα και στο pc θα ειναι καλυτερο και θα εχει και mods αμα γινει καμια στραβη  .Με το Χ1 η το 360 controller χρειαζεται κατι στοιβαρο που να αντεχει πεταγματα στον τοιχο   :-D .

Δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει η ασπιδα οταν σε λιωνουν με 2 χτυπηματα - στα video φαινεται να πεφτει το ξυλο της αρκουδας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ανεβαζω τωρα(θα το βαλω και στο topic των κονσολων)και ο καθενας με δικο του ρισκο για Spoilers ή οχι το ανοιγει.

 

Τα πρωτα σχεδον 14λεπτα του DS3 σημερινο ανεβασμα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το ανεβαζω τωρα(θα το βαλω και στο topic των κονσολων)και ο καθενας με δικο του ρισκο για Spoilers ή οχι το ανοιγει.

 

Τα πρωτα σχεδον 14λεπτα του DS3 σημερινο ανεβασμα

 

 

Αρνούμαι να το δω...αλλά το είδα! Πόσο τέλειο είναι ρε γαμώτο όταν αντικρίζεις το φως...από την μαυρίλα του νεκροταφείου! Δώσε πόνο!!!! Και λίγα λόγια για τον Solaire of Astora σε παρακαλώ :P 

 

Επίσης πάρα πολύ καλό mod από Skyrim 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Looks great :) Παρόλα αυτά δεν με πείθει πια το DS και οι μάχες όπως αυτή με τον frost frog μου φαίνονται γελοίες.

Προφανως αν κρινουμε και το ποσες ψυχες εδωσε σε σχεση με τα αλλα αδυναμα mobs.Εκτως αν ειναι νεα εκδοση του μικρου lizard με το πετραδι στην πλατη.

 

Την εντυπωση που μου δινει παντως ειναι οτι προσπαθουν να συνδυασουν απο ολα τα παιχνιδια στοιχεια μιας και ειναι το τελευταιο της σειρας Souls. Για να δουμε. Λογικα καλες 24περιπου του μηνα σιγουρα θα δουμε και κανενα stream στο twitch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New Screenshots

 

Starting Classes

 

Starting Gifts

 

 

Απο σημερα και επειτα θα βγαινουν στην επιφανεια πληροφοριες απτο press conference με νεα gameplay videos.Η τελευταια φαση του hype ξεκινα για τα καλα

 

 

EDIT:

 

50 λεπτα gameplay.Εμφανως βελτιωμενα και τα γραφικα,αλλα και ο χειρισμος σε σχεση με το build του Οκτωβρη...

 

 

Μόλις είδα τον

Siegward of Catarina στο 41'

χέστηκα απ'την χαρά μου. Μόνο αγάπη αυτό το game

(Hmm Mmmmmm -πάντα χρειαζόμαστε έναν onion bro around)

.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως αν κρινουμε και το ποσες ψυχες εδωσε σε σχεση με τα αλλα αδυναμα mobs.Εκτως αν ειναι νεα εκδοση του μικρου lizard με το πετραδι στην πλατη.

 

Την εντυπωση που μου δινει παντως ειναι οτι προσπαθουν να συνδυασουν απο ολα τα παιχνιδια στοιχεια μιας και ειναι το τελευταιο της σειρας Souls. Για να δουμε. Λογικα καλες 24περιπου του μηνα σιγουρα θα δουμε και κανενα stream στο twitch.

 

Μάλλον κατάλαβες εύκολες buddy, ναι αλλα βασικά εννοούσα χαζές που απλά κάθεσαι από κάτω και βαράς η απλά βαράς τα πόδια του και πεθαίνει...anyways προφανώς επειδή έπαιξα πρόσφατα το Dragon's Dogma και δεν ξέρω άμα μπορώ ακόμα ένα DS. Καταλαβαίνω ότι αυτό είναι στο style του game αλλα χωρίς interactive boss battles η κάποιο είδους fatality έστω pre-rendered, και αυτό το roll με full armor μου κάθεται στο λαιμό πια. So it kinda sux γιατί δεν έχει σχεδόν καθόλου evolution το game, imho as always.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κατάλαβες εύκολες buddy, ναι αλλα βασικά εννοούσα χαζές που απλά κάθεσαι από κάτω και βαράς η απλά βαράς τα πόδια του και πεθαίνει...anyways προφανώς επειδή έπαιξα πρόσφατα το Dragon's Dogma και δεν ξέρω άμα μπορώ ακόμα ένα DS. Καταλαβαίνω ότι αυτό είναι στο style του game αλλα χωρίς interactive boss battles η κάποιο είδους fatality έστω pre-rendered, και αυτό το roll με full armor μου κάθεται στο λαιμό πια. So it kinda sux γιατί δεν έχει σχεδόν καθόλου evolution το game, imho as always.

Βασικα στο θεμα evolution νομιζω οτι θα διαφωνησω αν το παμε σε σχεση με αλλες σειρες και αυτο γιατι ειναι ο τροπος που ειναι δομημενο το παιχνιδι.Για να το πω πιο απλα ειναι λες και οι οποιες προσθηκες γινονται στο παιχνιδι ειναι τοσες οσες θελουν οι οπαδοι ενα πραγμα.Καταλαβαινω παρολα αυτα τι εννοεις αν και δεν μπορω να πω οτι η συγκριση με το Dragons ειναι και η πιο πετυχημενη(ισως το αγορασω το Dragon τελη αυτου ή του αλλου μηνα να δω τι λεει).

 

Παντως για το παραπανω που γραφεις εγω παλι εχω ορεξη(και μεγαλη μαλιστα μετα απο αυτα που ειδα απο το gameplay πιο πανω)αλλα οχι για full price παιχνιδι και να πληρωνω και τα Dlc μετα.Παιξιμο πρωτα απο θειο ή ενοικιαση στο ps4 αν ειναι κλειδωμενο και day one αγορα οταν βγει η complete αλα Dark souls 2 εκδοση στο pc.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά περιμένω εντυπώσεις από άτομα που παίξαν το πρώτο που θεωρείτε από πολλούς το καλύτερο, εγώ δυστυχώς είναι το μοναδικό που δεν έχω παίξει οποτε αν όντως back to roots τότε ίσως αξίζει παρόλο την δυσαρέσκεια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά περιμένω εντυπώσεις από άτομα που παίξαν το πρώτο που θεωρείτε από πολλούς το καλύτερο, εγώ δυστυχώς είναι το μοναδικό που δεν έχω παίξει οποτε αν όντως back to roots τότε ίσως αξίζει παρόλο την δυσαρέσκεια μου.

 

Ιεροσυλια! Προλαβαινεις σε 1 μηνα μεχρι το release του DS3 ανετα,ξεκινα  :P

 

 

Παντως ειπαμε,το DS3 φαινεται να ναι ενα μιξ απο ολα τα προηγουμενα games....Για μενα η επιτυχια του θα εξαρτηθει επι το πλειστον απτο level design.Αν θυμιζει DS1 που ηταν και μεγαλος ο χαρτης αλλα και απολαυστικος να τον εξερευνεις,τοτε εχει πετυχει ηδη τον σκοπο του

 

Απο κει και περα σε δευτερευουσα φαση,αλλα σημαντικη επισης,ρολο θα παιξουν τα καινουρια covenants και πως δρουν μεσα στον κοσμο του παιχνιδιου.Αν τα covenants φτιαχτουν σωστα θα βοηθησουν τοσο στο endgame του PvE οσο και PvP,πραγμα σημαντικο για παιχνιδια τυπου Dark Souls.

 

Το combat απ'οτι εχουμε δει ειναι αναμειξη Bloodborne και Dark Souls,οποτε δεν εκφερω καμια ανησυχια,ενω οσον αφορα το build variety θεωρω πως θα ναι τουλαχιστον οσο μεγαλο ηταν στο DS2.

 

 

Γενικα σωστη επιλογη να παρουν τα καλυτερα κομματια του καθε παιχνιδιου του franchise και να τα βαλουν σε ενα,αν εφαρμοστει το πλανο του Miyazaki σωστα πιστευω θα να χουμε το κορυφαιο της σειρας.

 

 

Η μεγαλυτερη μου ανησυχια ηταν η ποικιλια των environments,δεν θα'θελα στα Dark Souls μονο μια εννιαια πολη τυπου Bloodborne και απτα trailer βλεπαμε σχεδον μονο High Wall of Lothric....εντελει  θεωρω πως εσκεμμενα το κανει αυτο ο Miyazaki για να μας πιασει αδιαβαστους οπως δεν ειχε δειξει καθολου απο δευτερο μισο του Bloodborne στα αντιστοιχα trailer

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στο θεμα evolution νομιζω οτι θα διαφωνησω αν το παμε σε σχεση με αλλες σειρες και αυτο γιατι ειναι ο τροπος που ειναι δομημενο το παιχνιδι.Για να το πω πιο απλα ειναι λες και οι οποιες προσθηκες γινονται στο παιχνιδι ειναι τοσες οσες θελουν οι οπαδοι ενα πραγμα.

 

Πλάκα κάνεις πάνω σε αυτό, έτσι; Οι προσθήκες και οι αλλαγές είναι αυτές (καλώς ή κακώς, κακώς για μένα) που θέλει η from και ο μιγιαζάκι και ειδικά τους οπαδούς τους γράφουνε στα π....άρια τους.

Τόσα χρόνια η Souls κοινότητα προσπαθεί να τους κάνει τουλάχιστον να ακούσουν τα όποια παράπονα ή σκέψεις κλπ έχουν χωρίς αντίκρισμα. Το λένε στα ίσα και καμπόσα άτομα που έχουν βρεθεί κοντά και έχουν δουλέψει με την εταιρεία, πχ epicnamebro και german spy κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...