Προς το περιεχόμενο

Dark Souls 3


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρεσει που ακομη ασχολουμαστε με τα min/rec specs λες και πλεον λενε την αληθεια για το τι πραγματικα χρειαζεται για να παιξει ενα παιχνιδι. Πιο πολυ ψυχολογικο εχει καταντησει το ολο θεμα, ειδικα με το ποσο μαρκετινιστικα αποδεικνυονται καποιες φορες και ποσο χαμηλα για να μην τρομαξουν τον κοσμο καποιες αλλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ελάχιστοι θα έχουν απομείνει (τουλάχιστον εδώ μέσα) που δίνουν σημασία στα reqs, παρόλα αυτά είναι λυπηρό που όντως δεν είναι δοκιμασμένα ώστε να ξέρουμε ότι με την τάδε GPU άνετα 30fps και με την τάδε και πάνω άνετα 60fps. Γιατί τα πράγματα αντί να καλυτερεύουν γίνονται χειρότερα?! Πάνε τα demo, πάνε τα benchmarks, πάνε τα έμπιστα reqs και hello season pass, DLC, 1st day patch κτλ...i raise the finger towards this shite.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ελάχιστοι θα έχουν απομείνει (τουλάχιστον εδώ μέσα) που δίνουν σημασία στα reqs, παρόλα αυτά είναι λυπηρό που όντως δεν είναι δοκιμασμένα ώστε να ξέρουμε ότι με την τάδε GPU άνετα 30fps και με την τάδε και πάνω άνετα 60fps. Γιατί τα πράγματα αντί να καλυτερεύουν γίνονται χειρότερα?! Πάνε τα demo, πάνε τα benchmarks, πάνε τα έμπιστα reqs και hello season pass, DLC, 1st day patch κτλ...i raise the finger towards this shite.

 

Παντως απο οτι εχω δει απο gameplay videos αυτα λογικα μου ακουγονται.. Σιγα μην ξερουν τι παιζει το βγαζουν το σταυρωνουν και του λενε καλο δρομο να εχεις και το ριχνουν στους beta testers (oops σορρυ στους gamers ηθελα να πω) :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ελάχιστοι θα έχουν απομείνει (τουλάχιστον εδώ μέσα) που δίνουν σημασία στα reqs, παρόλα αυτά είναι λυπηρό που όντως δεν είναι δοκιμασμένα ώστε να ξ mo, πάνε τα benchmarks, πάνε τα έμπιστα reqs και hello season pass, DLC, 1st day patch κτλ...i raise the finger towards this shite.

 

ε μάλλον οι GTX 750 και HD 7850 δεν θα ειναι για 1080p/60fps με απολύτως όλα τέρμα αλλα λογικα το 60αρι θα το έχουν με τις καταλληλες ρυθμισεις

 

εγω πάντως τις προτεινομενες απαιτήσεις GPU τις περιμενα λιγο υψηλοτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Dark Souls III – Official PC Requirements:

 

 

MINIMUM:

    • OS: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit
    • Processor: AMD® A8 3870 3,6 Ghz or Intel® Core ™ i3 2100 3.1Ghz
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce GTX 465 / ATI Radeon TM HD 6870
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 50 GB available space
    • Sound Card: DirectX 11 sound device

RECOMMENDED:

    • OS: Windows 7 SP1 64bit, Windows 8.1 64bit Windows 10 64bit
    • Processor: AMD® FX 8150 3.6 GHz or Intel® Core™ i7 2600 3.4 GHz
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX 750, ATI Radeon™ HD 7850
    • DirectX: Version 11
    • Network: Broadband Internet connection
    • Storage: 50 GB available space
    • Sound Card: DirectX 11 sound device

Καλα ρε παιδια ουτε ενας δεν το πηρε χαμπαρι οτι οι απαιτησεις ειναι copy paste με αυτες του Scholar of the first sin??

 

http://www.systemrequirementslab.com/cyri?itemId=12491

 

Επισης οταν η τιμη στις ram εχει πεσει στα 38-40ευρω,υπαρχει πλεον δικαιολογια καποιος να μην εχει 8gb ram???Οκ παλια λεγαμε για 8gb ram γιατι κοστιζανε 70+ευρω,τωρα ομως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι η τιμή Fulgore είναι ότι απλά δεν χρειάζονται απαραίτητα, δεν λέω και εγώ είδα διαφορα στο W3 από 4gb ddr2 σε 8gb ddr3 στο Novigrad και στα υπόλοιπα games λίγο καλύτερο loading, but thats it. Δεν λέω καλά τα tech leaps αλλα να το δικαιολογούν και τα graphs, ίδιο engine δεν συνεχίζει να είναι?! Κανονικά μικρότερα reqs θα έπρεπε να έχει από το 2, αλλα anyways πιος δίνει σημασία. Ας ελπίσουμε το game θα τα σπάει αν και να πω την αλήθεια άρχισα λίγο να κουράζομαι, τουλάχιστον είναι το τελευταίo και fingers crossed το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο απο 4 σε 8 και αλλο απο 8 σε 16.. Ειδικα για παιχνιδια. Αναθεμα και αν υπαρχει κατι εκει εξω που να μην ειναι modded και να θελει τοση ram.. Δεν ειναι θεμα τιμης, ειναι θεμα του οτι ειναι overkill τα 16Gb για αυτα που υπαρχουν στην αγορα τωρα.

Και εγω 16 εχω αλλα αν δω 16Gb recommended ψιλογελαω ειναι η αληθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Souls 2 system requirements

recommended i3 και 4gb ram

http://www.systemrequirementslab.com/cyri?gameName=dark-souls-ii&itemId=12005&p=r

 

και Scholar of the first sin ξαφνικα οι απαιτησεις ανεβαινουν στο Θεο

http://www.systemrequirementslab.com/cyri?itemId=12491

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...