Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

guerilla παιχνίδι, που σημαίνει καλά γραφικά αλλα ουσία μηδέν, κατα την άποψή μου, οι άνθρωποι δεν μπορούν να φτιάξουν "fun" παιχνίδι.
Πραγματικά απορώ το οτι εχει ενθουσιαστεί κοσμος με το συγκεκριμένο μετα απο δεκάδες "κούφια" open world παιχνιδια και την κούραση που εχει προέλθει απο αυτά  τα τελευταία χρόνια και συγκεκριμένα, αυτα της ubisoft οπου ειναι ο ορισμός του "παραφουσκωμένου αλλα κατα τα αλλα ρηχού" ανοιχτού τύπου gameplay.

 

Χλιαρό απο όλες τις αποψεις απ'οτι δείχνει, και art-ιστικά (περα απο το design των mech), και gameplay (κλασσικό "(παρα)φούσκωμα" με ατελείωτο χάρτη φάση ubisoft οπου αντι για τους πύργους για να αποκαλύψεις μέρη του χάρτη σκαρφαλώνεις τα tallnecks), comple' με τραγικό voice acting μεταξύ άλλων.

 

Διαβάζοντας απόψεις του στυλ "εχω κουραστεί απο τα open world παιχνίδια λόγω υπερκορεσμού" (λογικότατο) και το οτι ακόμα και καλά - κατα τα άλλα παιχνίδια - οπως MGS5 υπέφεραν λόγω αυτού ειναι άξιο απορίας πως αλλος ενας τίτλος αυτου του στυλ μπορεί να προκαλέσει ενδιαφέρον, exclusive βεβαια με καλά γραφικά οπότε...

 

Τη Sony την παραδέχομαι γιατι περα απο κάποια "σιγουράκια" αποκλειστικότητες (God of war/GT/Uncharted) τολμάει πολλές φορές και παιρνει ρίσκο με τιτλους που δεν ειναι καθαρά της "μόδας", βλέπε : yakuza σειρά/τα παιχνίδια του David cage/until dawn/abzu/journey/the order/Nioh/Fumito Ueda τίτλους κτλπ κτλπ, την guerilla ομως τόσα χρόνια που την εχει ταΐσει η Sony με εκατομμυριάκια για να παράγει αυτή με τη σειρά της απο τους πιο χλιαρούς και άγευστους τίτλους στο gaming...δε ξέρω...Στις μηχανές γραφικών ειναι καλοί υποθέτω...

 

Μια απο τα ίδια απ'οτι δείχνει (open-world) απλά με πολύ γυαλιστερά γραφικά, και λαμβάνοντας υπόψιν την ιστορία της guerilla ως προς την γενική ποιότητα των τιτλων της και το πόσο "διασκεδαστικοί" είναι αυτοί...

 

Λεφτά και χρόνο να έχεις βεβαια, οι τελευταίοι μήνες ηταν και θα συνεχίσουν να είναι καταπληκτικοί : Υakuza 0, resident evil 7, gravity rush 2, Nioh, Nier Automata, Detroid, Ace Combat 7, Red dead redemption 2 (αμα βγει φέτος :D ), Persona 5, Tekken 7 κτλπ κτλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

guerilla παιχνίδι, που σημαίνει καλά γραφικά αλλα ουσία μηδέν, κατα την άποψή μου, οι άνθρωποι δεν μπορούν να φτιάξουν "fun" παιχνίδι.

Πραγματικά απορώ το οτι εχει ενθουσιαστεί κοσμος με το συγκεκριμένο μετα απο δεκάδες "κούφια" open world παιχνιδια και την κούραση που εχει προέλθει απο αυτά  τα τελευταία χρόνια και συγκεκριμένα, αυτα της ubisoft οπου ειναι ο ορισμός του "παραφουσκωμένου αλλα κατα τα αλλα ρηχού" ανοιχτού τύπου gameplay.

 

Χλιαρό απο όλες τις αποψεις απ'οτι δείχνει, και art-ιστικά (περα απο το design των mech), και gameplay (κλασσικό "(παρα)φούσκωμα" με ατελείωτο χάρτη φάση ubisoft οπου αντι για τους πύργους για να αποκαλύψεις μέρη του χάρτη σκαρφαλώνεις τα tallnecks), comple' με τραγικό voice acting μεταξύ άλλων.

 

Διαβάζοντας απόψεις του στυλ "εχω κουραστεί απο τα open world παιχνίδια λόγω υπερκορεσμού" (λογικότατο) και το οτι ακόμα και καλά - κατα τα άλλα παιχνίδια - οπως MGS5 υπέφεραν λόγω αυτού ειναι άξιο απορίας πως αλλος ενας τίτλος αυτου του στυλ μπορεί να προκαλέσει ενδιαφέρον, exclusive βεβαια με καλά γραφικά οπότε...

 

Τη Sony την παραδέχομαι γιατι περα απο κάποια "σιγουράκια" αποκλειστικότητες (God of war/GT/Uncharted) τολμάει πολλές φορές και παιρνει ρίσκο με τιτλους που δεν ειναι καθαρά της "μόδας", βλέπε : yakuza σειρά/τα παιχνίδια του David cage/until dawn/abzu/journey/the order/Nioh/Fumito Ueda τίτλους κτλπ κτλπ, την guerilla ομως τόσα χρόνια που την εχει ταΐσει η Sony με εκατομμυριάκια για να παράγει αυτή με τη σειρά της απο τους πιο χλιαρούς και άγευστους τίτλους στο gaming...δε ξέρω...Στις μηχανές γραφικών ειναι καλοί υποθέτω...

 

Μια απο τα ίδια απ'οτι δείχνει (open-world) απλά με πολύ γυαλιστερά γραφικά, και λαμβάνοντας υπόψιν την ιστορία της guerilla ως προς την γενική ποιότητα των τιτλων της και το πόσο "διασκεδαστικοί" είναι αυτοί...

 

Λεφτά και χρόνο να έχεις βεβαια, οι τελευταίοι μήνες ηταν και θα συνεχίσουν να είναι καταπληκτικοί : Υakuza 0, resident evil 7, gravity rush 2, Nioh, Nier Automata, Detroid, Ace Combat 7, Red dead redemption 2 (αμα βγει φέτος :D ), Persona 5, Tekken 7 κτλπ κτλπ...

Γνωμη σου. Γιατι δεν μπορω να καταλαβω πως προκυπτει αποψη για νεο Ip πριν καν κυκλοφορησει.

 

Γιατι εγω τα Killzone 2 και 3 τα βρηκα παρα πολυ καλα(το 2 μαρεσε κλασσικα περισσοτερο απο πλευρας ιστοριας).

 

Οκ δεν ηταν το Halo killer που ηθελε ο κοσμος αλλα σιγουρα σε καμια περιπτωση δεν θεωρουνται μετρια παιχνιδια. Το Multiplayer τους παρα πολυ αξιολογο και σιγουρα δυσκολοτερο απο τα περισσοτερα που εχουμε μαθει ως τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guerilla παιχνίδι, που σημαίνει καλά γραφικά αλλα ουσία μηδέν, κατα την άποψή μου, οι άνθρωποι δεν μπορούν να φτιάξουν "fun" παιχνίδι.

Πραγματικά απορώ το οτι εχει ενθουσιαστεί κοσμος με το συγκεκριμένο μετα απο δεκάδες "κούφια" open world παιχνιδια και την κούραση που εχει προέλθει απο αυτά  τα τελευταία χρόνια και συγκεκριμένα, αυτα της ubisoft οπου ειναι ο ορισμός του "παραφουσκωμένου αλλα κατα τα αλλα ρηχού" ανοιχτού τύπου gameplay.

 

Χλιαρό απο όλες τις αποψεις απ'οτι δείχνει, και art-ιστικά (περα απο το design των mech), και gameplay (κλασσικό "(παρα)φούσκωμα" με ατελείωτο χάρτη φάση ubisoft οπου αντι για τους πύργους για να αποκαλύψεις μέρη του χάρτη σκαρφαλώνεις τα tallnecks), comple' με τραγικό voice acting μεταξύ άλλων.

 

Διαβάζοντας απόψεις του στυλ "εχω κουραστεί απο τα open world παιχνίδια λόγω υπερκορεσμού" (λογικότατο) και το οτι ακόμα και καλά - κατα τα άλλα παιχνίδια - οπως MGS5 υπέφεραν λόγω αυτού ειναι άξιο απορίας πως αλλος ενας τίτλος αυτου του στυλ μπορεί να προκαλέσει ενδιαφέρον, exclusive βεβαια με καλά γραφικά οπότε...

 

Τη Sony την παραδέχομαι γιατι περα απο κάποια "σιγουράκια" αποκλειστικότητες (God of war/GT/Uncharted) τολμάει πολλές φορές και παιρνει ρίσκο με τιτλους που δεν ειναι καθαρά της "μόδας", βλέπε : yakuza σειρά/τα παιχνίδια του David cage/until dawn/abzu/journey/the order/Nioh/Fumito Ueda τίτλους κτλπ κτλπ, την guerilla ομως τόσα χρόνια που την εχει ταΐσει η Sony με εκατομμυριάκια για να παράγει αυτή με τη σειρά της απο τους πιο χλιαρούς και άγευστους τίτλους στο gaming...δε ξέρω...Στις μηχανές γραφικών ειναι καλοί υποθέτω...

 

Μια απο τα ίδια απ'οτι δείχνει (open-world) απλά με πολύ γυαλιστερά γραφικά, και λαμβάνοντας υπόψιν την ιστορία της guerilla ως προς την γενική ποιότητα των τιτλων της και το πόσο "διασκεδαστικοί" είναι αυτοί...

 

Λεφτά και χρόνο να έχεις βεβαια, οι τελευταίοι μήνες ηταν και θα συνεχίσουν να είναι καταπληκτικοί : Υakuza 0, resident evil 7, gravity rush 2, Nioh, Nier Automata, Detroid, Ace Combat 7, Red dead redemption 2 (αμα βγει φέτος :D ), Persona 5, Tekken 7 κτλπ κτλπ...

πολυ hate για ενα παιχνιδι που δεν εχει καν κυκλοφορησει.

 

Επισης δεν χρειαζεται ολα τα παιχνιδια να ειναι του 9 και του 10/10 για να τα ευχαριστηθει ο κοσμος. Το τελευταιο Killzone Shadowfall μπορει να ειχε οντως χλιαρο single player,αλλα το multiplayer του ηταν πολυ αξιολογο,το ιδιο και για τα προηγουμενα killzone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον red έχουμε συμφωνήσει πολλές φορές σε απόψεις του ενός ή του άλλου. Τώρα δεν κατάλαβα προς τι όλο αυτό man. Οκ, μπορεί να μην είναι παιχνίδι του 8 ή του 9, αλλά μπορεί και να αρέσει σε αρκετό κόσμο.

 

Δεν ήμαστε με τίποτα όμως ευχαριστημένοι. Δεν βγάζει πχ exclusives η Sony,έστω του 7, θα γκρινιαζαμε. Τώρα βγάζει αρκετά games imo του 7 παλι γκρινιάζουμε. Θα έβγαζε μόνο 3 με 5 Games του 9 κάθε 3 χρόνια εκεί να δεις τι θα λέγαμε..

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει όλη η φάση στο game, όσο μου εχουν παρουσιάσει τουλάχιστον, ακόμα και αν θα είναι ένας συνδυασμός πολλών games μαζί, Batman, AC, Tomb Raider κτλ, δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να το βλέπεις τόσο αρνητικά mate;

 

Μπορεί και να τους πετύχει όλο αυτο. Εσένα και σε αυτά που ζητάς μπορεί και πάλι να μην σε καλύπτει.

 

Δεν έχει βγει ακόμα όμως, ας το κρίνουμε αυστηρώς μετά. 15 μέρες έμειναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω την αισθηση οτι το παιχνιδι θα ειναι πολυ καλο(βοηθαει  σε αυτο κιολας οτι την επομενη εβδομαδα σπαει και το εμπαργκο με τις βαθμολογιες του παιχνιδιου. Νωρις νωρις κιολας.Για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον red έχουμε συμφωνήσει πολλές φορές σε απόψεις του ενός ή του άλλου. Τώρα δεν κατάλαβα προς τι όλο αυτό man. Οκ, μπορεί να μην είναι παιχνίδι του 8 ή του 9, αλλά μπορεί και να αρέσει σε αρκετό κόσμο.

 

Δεν ήμαστε με τίποτα όμως ευχαριστημένοι. Δεν βγάζει πχ exclusives η Sony,έστω του 7, θα γκρινιαζαμε. Τώρα βγάζει αρκετά games imo του 7 παλι γκρινιάζουμε. Θα έβγαζε μόνο 3 με 5 Games του 9 κάθε 3 χρόνια εκεί να δεις τι θα λέγαμε..

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσει όλη η φάση στο game, όσο μου εχουν παρουσιάσει τουλάχιστον, ακόμα και αν θα είναι ένας συνδυασμός πολλών games μαζί, Batman, AC, Tomb Raider κτλ, δεν καταλαβαίνω πως μπορείς να το βλέπεις τόσο αρνητικά mate;

 

Μπορεί και να τους πετύχει όλο αυτο. Εσένα και σε αυτά που ζητάς μπορεί και πάλι να μην σε καλύπτει.

 

Δεν έχει βγει ακόμα όμως, ας το κρίνουμε αυστηρώς μετά. 15 μέρες έμειναν.

 

Aλέξανδρε, με παρεξήγησες:

 

Καταρχάς, ουδείς ανέφερε τα περι 9ριών (ή το αντίθετο), αυτό το ανέφερε ο φίλτατος Fulgore γιατί..."λόγοι", χρόνια τώρα εδω μέσα, τον μάθαμε και τον συνηθίσαμε :D , πρέπει να υπάρξει υπερ-δραματοποιηση απόψεων και γεγονότων αλλιώς δε γίνεται, δεν πειράζει και πάμε παρακάτω...

Κατα 2ον, κανείς δεν γκρίνιαξε - τουλάχιστον οχι εγώ - για το αν εχει ή δεν έχει παιχνίδια αυτό τον καιρό, τα παιχνίδια που παρέθεσα στη τελευταία παράγραφο τα είδες ? οπότε φίλε...Πορτοφόλι και χρόνος χρειάζεται.

Τσίμπησα (τελικά) nioh καθώς δεν άντεξα, θέλω Yakuza 0 και σε 10 μερες σκάει και το Nier Automata - έχοντας τερματίσει τον τελευταίο μήνα ήδη κάτι resident 7 και Rise of the Τοmb raider, κατευχαριστημένος ειμαι προσωπικά, τώρα, το γιατι πρεπει να το αναφέρω αυτο, δε ξέρω, μάλλον ομως πρεπει να δικαιολογούμαστε διαρκώς εδω μεσα για να κατευνάζουμε το νεύρα ορισμένων γιατι ως γνωστόν, τα video games ειναι σοβαρότατη υπόθεση :-D ...

 

θα το ξαναπώ, δεν ανέφερα καν το αν θα ειναι παιχνίδι του 7/8/9, δεν με ενδιαφέρει και μου είναι αδιάφορο πραγματικά, ομως, μην εφαρμόζουμε το "2 μέτρα και 2 σταθμά" με τη καραμέλα οτι "δεν χρειάζονται ολα να ειναι του 9/10" γιατί...τα παιχνίδια του 5-6-7/10 πολλοί εδω μέσα θα ειναι οι πρώτοι που θα τα κράξουνε, οι αναφορές σε "junk" και στο metacritic θα πανε σύννεφο, προσωπικά, τα παιχνιδια του 5 και του 6 και του 7 τα γουστάρω καθώς δεν ειναι το "σιγουράκι" των ΑΑΑ τιτλων οπου ξερεις τι να περιμένεις απο την αρχή (με budget/επένδυση εκατομμυρίων, πρέπει να απευθυνθείς σε ολους για να πουλήσει και να βγάλεις τα χρήματά σου πίσω απο την "επένδυση").

Μου αρέσουν στη τελική οι μικρότεροι σε κλίμακα/budget τιτλοι γιατι πολλές φορές, εχουν και ψυχούλα σε σχέση με τους ΑΑΑ, δες κατι Killer 7, Viewtiful Joe, Ico, Demon souls, Yakuza, gravity rush κτλπ κτλπ.Βεβαια, οπως εχει ξαναειπωθεί εδω μέσα, αμα εχεις το θράσος και δε γουστάρεις τα ΑΑΑ αποκλειστικά και μονο εισαι 'hipster", μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα κοινώς, θα σε κατακρινουνε για οτι και να πεις.

 

Το μονο που ειπα, ειναι οτι - για μενα - η Guerilla δεν έχει φτιάξει ποτέ τιτλο που να ειναι fun, οι τιτλοι της ηταν ολοι χλιαρότατοι και εστιάζει στα γραφικά πρωτίστως (βλέπε επίσης : Crytek - με την εξαίρεσή του 1ου Crysis) καθώς και το οτι δεν δειχνει να ειναι τίποτα απολύτως το καινούργιο/πρωτότυπο κτλπ, κοινως, αμα καποιος περιμένει κατi το διαφορετικο απο απο collect-athon σε ανοιχτο κόσμο ανακαλύπτοντας νεα μερη του χάρτη σκαρφαλώνοντας τα tallnecks αντι για τους πύργους/σκοπιές/μπαλόνια oπως στα Assasin's Creed/Far Cry/Mad Max/Shadow of Mordor με τη μονη διαφορά τα υπερ-γυαλισμένα γραφικά μάλλον θα απογοητευτεί, τωρα, αμα γουστάρει καποιος τετοιου ειδους gameplay με γεια του και χαρά του.Δε χρειάζεται ομως - τετοιου ειδους παιχνίδια - να τα "παίξεις πρώτα" για να καταλάβεις για το τι θα ειναι πάνω-κάτω, ειναι σα να σου λέω "ο επόμενος τιτλος της Platinum" - o οποιος ξέρεις τι θα περιλαμβάνει, ή, να σου πει καποιος για 2D fighting game το οποιο δεν εμπεριέχει το "street" και το "fighter" στο τίτλο του...Κάποια ειδη παιχνιδιού είναι...αυτό που είναι φίλε.

 

Καταλαβαίνω βεβαια οτι μιλάμε για ΑΑΑ αποκλειστικότητα και η υπερέκθεση/διαφήμιση  εχει παει σύννεφο αλλα...ας θυμηθουμε κατι The Order, No man's Sky, Halo 5 μεταξύ άλλων και...ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Για το Horizon μιλάμε εδω μέσα το οποιο ειναι της guerilla, εκανα αναφορά σε αυτη και το ειδος του παιχνιδιου, εγω fan δεν είμαι και αυτη ειναι η άποψή μου, δε χρειάζεται ουτε να συμφωνούμε ολοι και ουτε να λέμε μονο τα καλά.

 

Φιλικά, την κανω τώρα μη κανει και 3η παράθεση ο fulgore με διάστημα 6.5 ωρών απο τη προηγούμενη. :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καυστικός όπως πάντα:P.

 

Δεν σε παρεξηγώ dude γιατί έχω καταλάβει πως σκέφτεσαι. Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί τα εχεις βάλει με την Guerilla που ναι μεν αλήθεια λες για τα games της, αλλά αυτό που δίνει σε κάποιους θα αρέσει. Πάντα μικρό καλάθι, και βλέπουμε.

 

Γνώμη μου είναι πως άπαξ και ξέρεις τι παίρνεις δεν απογοητεύεσαι. Για το The Order τα λέγαμε κάποιοι τότε, κάποιοι περίμεναν κάτι άλλο, και τελικώς τον "ηπιαν"..

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τίτλους όπως το Horizon. Εγώ πάνω κάτω περιμένω πως θα είναι, δεν με χαλάει, πιστεύω πως θα περάσω καλά μαζί του and that's it.

 

Δεν περιμένω δηλαδή κανένα masterpiece, για να εξηγούμαι. Αν βγει βέβαια διαμάντι imo, θα είμαι από αυτούς που θα την παραδεχτούν την Guerilla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καυστικός όπως πάντα :P.

 

Δεν σε παρεξηγώ dude γιατί έχω καταλάβει πως σκέφτεσαι. Απλώς δεν καταλαβαίνω γιατί τα εχεις βάλει με την Guerilla που ναι μεν αλήθεια λες για τα games της, αλλά αυτό που δίνει σε κάποιους θα αρέσει. Πάντα μικρό καλάθι, και βλέπουμε.

 

Γνώμη μου είναι πως άπαξ και ξέρεις τι παίρνεις δεν απογοητεύεσαι. Για το The Order τα λέγαμε κάποιοι τότε, κάποιοι περίμεναν κάτι άλλο, και τελικώς τον "ηπιαν"..

 

Το ίδιο συμβαίνει και με τίτλους όπως το Horizon. Εγώ πάνω κάτω περιμένω πως θα είναι, δεν με χαλάει, πιστεύω πως θα περάσω καλά μαζί του and that's it.

 

Δεν περιμένω δηλαδή κανένα masterpiece, για να εξηγούμαι. Αν βγει βέβαια διαμάντι imo, θα είμαι από αυτούς που θα την παραδεχτούν την Guerilla.

 

Tα "βάζω" με την guerilla Αλέξη γιατι...το γράφεις και εσύ στη 1η σου παράγραφο :D

 

Με ολα τα άλλα που γράφεις δε διαφωνώ καθόλου, πραγματικά, και που εισαι, για μια ενοικίαση που το έριξα, το The order μου άρεσε και πολύ κιολας γι'αυτο που ηταν :-D

 

Κακό δε νομίζω να βγει, απλά πολύ, πολύ χλιαρό και αυτό - οπως ακριβώς και τα killzone !

 

Aυτά κύριε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα "βάζω" με την guerilla Αλέξη γιατι...το γράφεις και εσύ στη 1η σου παράγραφο :D

Τα games της Guerilla σε τεχνικο τομεα/art direction/gameplay ειναι του 9 με 10/10 κατ'εμε.

Aν θυμαμαι ενα fps που μου εκανε εντυπωση στα γραφικα και gameplay στο ps3, αυτο ειναι το killzone 2. 

 

Εκει που χανουν τραγικα ειναι η γραφη και οι χαρακτηρες που δημιουργουν και εκει θα εβαζα στα παιχνιδια τους ενα 4/10 και πολυ ειναι. Και εδω δεν εχουμε να κανουμε με...fps αλλα με κατι σαν RPG απο οτι φαινεται, οπου οι απαιτησεις σε αυτον τον τομεα ειναι τεραστιες.

 

Αν εχουν βελτιωσει το δευτερο κομματι, τοτε ειμαι αισιοδοξος.

 

Η Aloy παντως δειχνει να ειναι προς το παρον με διαφορα ο ανωτερος χαρακτηρας που εχει δημιουργησει το στουντιο. Οποτε κατι μπορει να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, το Killzone 2, όπως ανεφερε και ο Fulgore πιο πάνω, το θεωρώ και εγώ καλό game, δεν το λες μέτριο ούτε χλιαρό imo. Να μου πεις το Shadow Fall, Οκ, δεν μπορώ να διαφωνήσω σε αυτο.

 

Οι τίτλοι που ανεφερες red όντως είναι μικρά διαμαντάκια, όπως το Gravity Rush. Και εγώ το λάτρεψα το συγκεκριμένο, ήταν μια καλη κίνηση της Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ημουν συγκεκριμενος σε αυτο που εγραψα. Γραφτηκαν συγκεκριμενες λεξεις και μιας και ειχαν ριξει καποιες ωρες στο Online διαφωνω καθετα. Οκ τις ανεφερα εγω αλλα κουβεντες οπως''μετρια και χλιαρα'' τα killzone περαν του πρωτου δεν καταλαβαινω που κολλανε,εκτως αν μιλαμε αποκλειστικα στο single player κομματι που εκει αλλαζει το πραγμα αλλα και παλι πρεπει να αναφερεται.

 

Δεν θα πιασω τα περι metacritic για τα προηγουμενα killzone,αλλα οπως ειπα συγκεκριμενα το 3 και κυριως το 2 ηταν πολυ καλα παιχνιδια,κυριως στο multiplayer κομματι τους.

 

Το Shadowfall  ναι ειχε μετριο αντικειμενικα story/campaign,αλλα και αυτο ειχε αξιολογο multiplayer.

 

Τελος οπως αναφερθηκε πιο πανω,ειπαμε να βγει πρωτα το παιχνιδι να δουμε τι λεει και μετα ας γινει η οποια κουβεντα για την εταιρεια και τα παιχνιδια της. 


Προφανως και καποιος μπορει να μην του αρεσει ο ταδε ααα αποκλειστικος τιτλος κανεις δεν ειπε το αντιθετο.

Δεν γινεται ομως να βγαινει hate για τιτλο που δεν εχει κυκλοφορησει καν στην αγορα.

 

Οσο για τα περι 7/10 παιχνιδιων προσωπικα δεν εριξα hate επειδη δεν πηραν ψιλοτερα.

Απλα σε παιχνιδια με χαμηλοτερες βαθμολογιες ειδικα του 5 και του 6 ειμαι αντιθετος με την αρχικη τιμη κυκλοφοριας τους καλη ωρα για το TheOrder. Και εγω απο ενοικιαση το επαιξα και τερματησα και μου αρεσε. Αν ομως το ειχα αγορασει 50 ή 60ευρω προφανως και θα ειχα ξενερωσει.

Το ιδιο και το I am Setsuna πχ(μιας και προσωπικα μαρεσουν πολυ τα Jrpg) οκ παιχνιδι αλλα τα 40ευρω που ζηταει ειναι πολλα για αυτα που προσφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πολύ μεγάλη περιέργεια από το πού ακριβώς προκύπτουν όλα αυτά τα συμπεράσματα για ένα παιχνίδι που έχει ελάχιστο υλικό σε youtube.

 

Red1 δε σε ξέρω αλλά μ'αρέσει ο τρόπος που γράφεις και η λογική συνέχεια που ακολουθείς αλλά στη προκειμένη περίπτωση, εκτός και αν ξέρεις κάτι που εγώ προσωπικά τουλάχιστον δε το ξέρω, αυθαιρετείς.

Δεκτά τα παραδείγματα του παρελθόντος αλλά η όλη κουβέντα για 5άρια, 6άρια, 9άρια και 10άρια είναι το λιγότερο άχρηστη για κάτι που δε κυκλοφόρησε.

Επίσης, δε συμφωνώ με το τσουβάλιασμα και τη κατηγοριοποίηση σε collect-athlon. Με αυτή τη λογική και το Half-life είναι απλά ένα FPS και το Witcher 3 ένα παιχνίδι με λίγο gameplay και πολύ μπιριμπίρι και το Uncharted ένα κλασσικό Tomb Raider- Clone. 

 

Προσωπικά επειδή δεν έχω δει κάτι σοβαρό σε σχέση με το παιχνίδι ναι μεν θα περιμένω καναδυό μέρες πριν το πάρω γιατί να πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα τι παιχνίδι είναι αλλά από την άλλη δε μπορώ να πω ότι δεν είμαι ψιλοhypeαρισμένος στην ελπίδα ότι ίσως είναι ο επόμενος κόσμος που μπορώ να χαθώ για 50αριά ώρες μετα το Witcher 3 και το FFXV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω το rage του red.

 

Εγώ δεν λέω ότι θα είναι κακό παιχνίδι.

 

Αλλά μα το Θεό δεν καταλαβαίνω αυτό το απίστευτο Hype που έχει δημιουργηθεί γύρο από τον συγκεκριμένο τίτλο!!!

 

Πραγματικά τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζεται σαν το επόμενο διαμάντι της SOny και εγώ αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω εκτός αν μιλάμε για τυφλά Fanboys.

 

Υπάρχει μπόλικο υλικό στο Youtube το οποίο είναι συνεχώς το ίδιο!!

 

Η κοπελιτσα να κυνηγάει mech προϊστορικά τέρατα με τους ίδιους τρόπους.

 

Το παιχνίδι από αυτά που έχω δει εγώ είναι άριστο από άποψη γραφικών και Concept.

 

Αλλά μυρίζει από χιλιόμετρα ότι θα είναι ένα επαναλαμβανόμενο παιχνίδι μέτριο όπως όλα τα παιχνίδια της Guerrilla games ένα προς ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...