Προς το περιεχόμενο

Horizon: Zero Dawn [PS4]


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παντος επειδη ειμαι  αντικειμενικος και μαρεσει να τα λεω οπως ειναι  και οχι φανμποισμους. σαν να βλεπω οτι την περυσια δυναμη του pro  την κανουν κρεμασταρια να κρεμανε τα μπουφαν τους. βλεπω μια διαφορα οκ.. μια πιο καθαρη εικονα την εχει...αλλα αυτο ειναι?

4,2 τεραφλοπς και ο cpu  απο 1,6 χρονισμενος 2,1 αν δεν κανω λαθος. και αυτη ειναι η διαφορα? Χ2,3 φορες πιο δυνατη gpu και κοιτας σαν γλαρος να δεις μια  διαφορα? μας δουλευουν νομιζω. περιμενα να δω ενα καινουργιο παιχνιδι απο βαρβατη εταιρια οπως αυτην και οχι παλια με πατς. αλλα βλεπω οτι και σαυτο δεν υπαρχουν διαφορες που να δικαιολογουν τα 4,2 τεραφλοπς.  και αν δουλευει πιεσμενο το προ για να βγαλει αυτο το εκπληκτικο αποτελεσμα που εχει αυτο το παιχνιδι πως μπορει και το ακολουθει το base  μοντελο με την μιση δυναμη? αρα εδω ειναι που ξεκιναω και πιστευω οτι την διπλασια δυναμη απλα δεν την χρησιμοποιουν γιατι δεν μπορουν να στησουν το παιχνιδι για 2 διαφορετικες κονσολες. δεν τους συμφερει και δεν το κανουν.. καλητερα να βγαλουν ολα τα games 1080P  60 frames να τελειωνουμε.  κατοχος pro  ειμαι, μη με παρετε στραβα

 

το σιγουρο ειναι οτι σε μια 4κ tv  50 ιντσων μπροστα σου σιγουρα η εικονα θα ειναι πιο καθαρη..αλλα μεχρι εκει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3h1airXSOB8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το περίμενα είναι αλήθεια, μπράβο λοιπόν στην Guerrilla κάποια στιγμή θα το τιμήσω.

 

Καιρός να ξεσκονίσουμε και το Ps4.

 

Η εξέρεση στον κανόνα λέγεται αυτό φίλος

Eιχε 2 καλα παιχνιδια(killzone2-3) και 2 μετρια(killzone1-shadowfall).

 Δεν θα ηταν εξαιρεση στον κανονα, 50-50 πιθανοτητες ειχε να ειναι καλο το horizon.

 

Αυτο λεγαμε, αλλα εσεις με το ζορι οτι θα ειναι αθλιο. :P

 

Εμένα βαρετό και generic μου φαίνεται tbh, μη δινεται σημασια στα "sponsored" reviews του metacritic, το zelda θα τα πατήσει όλα κάτω..  B)  B)  B)

E ειναι και ''sony'' το game :P :P κλασικα.

 Kαι απο κατω φυσικα λαικ ο papeipa. Ε sony λεμε. :D

 

Περα απο τη καζουρα, αναρωτιεμαι πως γινεται καποιος να μη βρισκει ενδιαφερον το horizon απο αυτα που εχει δει. Η πρωτη εντυπωση ρε παιδι μου. Ασχετα απο το οτι μπορει να εβγαινε μαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε 2 καλα παιχνιδια(killzone2-3) και 2 μετρια(killzone1-shadowfall).

 Δεν θα ηταν εξαιρεση στον κανονα, 50-50 πιθανοτητες ειχε να ειναι καλο το horizon.

 

Αυτο λεγαμε, αλλα εσεις με το ζορι οτι θα ειναι αθλιο. :P

 

E ειναι και ''sony'' το game :P :P κλασικα.

 Kαι απο κατω φυσικα λαικ ο papeipa. Ε sony λεμε. :D

 

Περα απο τη καζουρα, αναρωτιεμαι πως γινεται καποιος να μη βρισκει ενδιαφερον το horizon απο αυτα που εχει δει. Η πρωτη εντυπωση ρε παιδι μου. Ασχετα απο το οτι μπορει να εβγαινε μαπα.

 

 

Δεν υπάρχει άνθρωπος να μην το βρίσκει ενδιαφέρων αλλιώς δεν θα μπαινόβγαιναν σε τόπικ που αφορά καθαρά το παιχνίδι και ούτε θα τσέκαραν τα πουλημένα reviews του metacritic... Αλλά είπαμε...SONY.

Τέλος πάντων, εμένα δεν με νοιάζουν τόσο η βαθμολογίες. Έχω παίξει παιχνίδια με 80+ metascore (δεν θα αναφέρω τίτλους γιατί θα πέσουν να με φάνε..) τα οποία ήταν άρτια σε όλα τους αλλά για μένα δεν είχαν "ψυχή" όπως είπε προηγουμένως ο vste. Μόνο αυτό φοβάμαι και για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Η ιστορία του και αυτό το λίγο που είδα με έχουν κερδίσει και επειδή δεν σκοπεύω να το παίξω σύντομα θα αποφεύγω πλέον reviews και οτιδήποτε άλλο εγκυμονεί spoilers. Ακόμα και το μεγαλύτερο μέρος από το video του DF που πόσταρα το είδα minimized και απλά άκουγα την κριτική τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχε 2 καλα παιχνιδια(killzone2-3) και 2 μετρια(killzone1-shadowfall).

 Δεν θα ηταν εξαιρεση στον κανονα, 50-50 πιθανοτητες ειχε να ειναι καλο το horizon.

 

Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που επαιξε το Liberation(που για καποιο λογο δεν αναφερθηκε πουθενα)και να μην το βρηκε πολυ καλο

http://www.metacritic.com/game/psp/killzone-liberation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος επειδη ειμαι  αντικειμενικος και μαρεσει να τα λεω οπως ειναι  και οχι φανμποισμους. σαν να βλεπω οτι την περυσια δυναμη του pro  την κανουν κρεμασταρια να κρεμανε τα μπουφαν τους. βλεπω μια διαφορα οκ.. μια πιο καθαρη εικονα την εχει...αλλα αυτο ειναι?

4,2 τεραφλοπς και ο cpu  απο 1,6 χρονισμενος 2,1 αν δεν κανω λαθος. και αυτη ειναι η διαφορα? Χ2,3 φορες πιο δυνατη gpu και κοιτας σαν γλαρος να δεις μια  διαφορα? μας δουλευουν νομιζω. περιμενα να δω ενα καινουργιο παιχνιδι απο βαρβατη εταιρια οπως αυτην και οχι παλια με πατς. αλλα βλεπω οτι και σαυτο δεν υπαρχουν διαφορες που να δικαιολογουν τα 4,2 τεραφλοπς.  και αν δουλευει πιεσμενο το προ για να βγαλει αυτο το εκπληκτικο αποτελεσμα που εχει αυτο το παιχνιδι πως μπορει και το ακολουθει το base  μοντελο με την μιση δυναμη? αρα εδω ειναι που ξεκιναω και πιστευω οτι την διπλασια δυναμη απλα δεν την χρησιμοποιουν γιατι δεν μπορουν να στησουν το παιχνιδι για 2 διαφορετικες κονσολες. δεν τους συμφερει και δεν το κανουν.. καλητερα να βγαλουν ολα τα games 1080P  60 frames να τελειωνουμε.  κατοχος pro  ειμαι, μη με παρετε στραβα

 

το σιγουρο ειναι οτι σε μια 4κ tv  50 ιντσων μπροστα σου σιγουρα η εικονα θα ειναι πιο καθαρη..αλλα μεχρι εκει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3h1airXSOB8

απο βιντεο του youtube καταλαβες οτι δεν εχει διαφορες? και εισαι κ κατοχος pro? πουλα το καλυτερα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια δεν υπαρχει ανθρωπος στη γη να μην τον ενδιαφέρει εχετε δικιο, ο μονος λογος που μπηκα ηταν ο ντόρος γυρω απο το όνομα του για να δω τι παιζει. Ειδα αρκετα για να καταλαβω οτι ειναι ενα generic open world game με πολυ ομορφα γραφικά. Δεν με ενδιαφέρει αυτη τη στιγμή ισως να το επαιζα αν δεν ειχα κατι αλλο, αλλα οκ δεν το πιστεύετε ΔΕΝ υπαρχει ανθρωπος στη γη λεμε..

 

ΣΟΝΥ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει παιχνίδια με 80+ metascore

Καλα και 65αρια-70αρια εχω ευχαριστηθει χεχε. Απλα ενταξει καταλαβαινεις γιατι πηραν τοσο χαμηλο σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια δεν υπαρχει ανθρωπος στη γη να μην τον ενδιαφέρει εχετε δικιο, ο μονος λογος που μπηκα ηταν ο ντόρος γυρω απο το όνομα του για να δω τι παιζει. Ειδα αρκετα για να καταλαβω οτι ειναι ενα generic open world game με πολυ ομορφα γραφικά. Δεν με ενδιαφέρει αυτη τη στιγμή ισως να το επαιζα αν δεν ειχα κατι αλλο, αλλα οκ δεν το πιστεύετε ΔΕΝ υπαρχει ανθρωπος στη γη λεμε..

 

ΣΟΝΥ..

Αν δεν ενδιαφερει καποιον το εν λογω παιχνιδι δεν μπαινει στο αντιστοιχο θεμα του(γιατι πολυ απλα δεν τον ενδιαφερει το παιχνιδι αρα ουτε αυτα που γραφοντα και θα γραφτουν για αυτο).Δεν νομιζω να λεω κατι παραλογο.

 

Και για να το πω και πιο απλα με αλλο παραδειγμα. Εχω φιλο που πηρε πριν λιγους μηνες ps4.Το Bloodborne δεν προκειται να το αγγιξει ουτε για πλακα(οπως και το Nioh ή τα souls παιχνιδια)γιατι πολυ απλα δεν του αρεσει η δυσκολια τους. Δεν θα μπει ομως να κραξει τα παιχνιδια επειδη δεν του αρεσουν προσωπικα,ουτε εγω θα προσπαθησω με το ζορι να του ζαλισω το κεφαλι να τα παιξει(και με κινδυνο να φυγει καμια κονσολα απο το παραθυρο εξω :P).

Δεν ειπα οτι μπηκες και εκραξες το παιχνιδι αλιμονο.

Απλα προσπαθω να βγαλω ακρη απο τα τελευταια σχολια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσυ που γράφεις κυριολεκτικά σε ολα τα θεματα ολα σε ενδιαφέρουν ετσι?? Θα ακούσουμε πχ για 9999999 φορα για τις τιμες των DLC τα season pass /rant σε καθε τοπικ απλα και μονο γιατι σε ενδιαφέρουν πολυ τα παιχνιδια και θελεις να τα παιξεις ολα..

 

Δεν εχεις μπει σε θεμα να πεις οτι το χ παιχνιδι δεν φαινεται τοσο καλο οσο λενε η να σε χαλαει κατι ας πουμε..?

 

ΣΟΝΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια δεν υπαρχει ανθρωπος στη γη να μην τον ενδιαφέρει εχετε δικιο, ο μονος λογος που μπηκα ηταν ο ντόρος γυρω απο το όνομα του για να δω τι παιζει. Ειδα αρκετα για να καταλαβω οτι ειναι ενα generic open world game με πολυ ομορφα γραφικά. Δεν με ενδιαφέρει αυτη τη στιγμή ισως να το επαιζα αν δεν ειχα κατι αλλο, αλλα οκ δεν το πιστεύετε ΔΕΝ υπαρχει ανθρωπος στη γη λεμε..

 

ΣΟΝΥ..

Οχι ρε συ απλα ειναι πολυ προβλεψιμη η αντιδραση σου. Ισως το κανεις χωρις να το καταλαβαινεις στο εχω ξαναπει.

Δεν εισαι μονο εσυ. Ειναι 3-4 παιδια που ριχνουν κατω 2 ποντους και μονο για το Sony λογοτυπο. Πραγματικα μπορει να ειναι τοσο biased που να μην το καταλαβουν και οι ιδιοι. Ριζομενη εμπαθεια. :P

Και μονο η αντιδραση και το ξενερωμα-νευρα για τις καλες κριτικες αρκει.

 

Αν εβλεπα τετοιο παιχνιδι ως pc exclusive η xbox exclusive θα ειχα παθει πλακιτσα παντως(και εσυ :P:P:P). Ασχετα ξαναλεω αν εβγαινε μαπα η καλο. Απο την πρωτη εντυπωση.

 

 

Generic ειναι κατι συνηθισμενο που εχεις ξαναδει, δεν μου φαινεται πουθενα ''μια απο τα ιδια'' το συγκεκρινο. (Μαλλον τo αναποδο). Θα περναγε απαρατηρητο αν ηταν.

Γιατι δεν ειναι generic το witcher και ειναι αυτο δλδ? Ρωτα τον εαυτο σου και παρε την απαντηση.

 

SONY     (πλακιτσα :P)

 

 

 

Δεν μπορει να ειμαι ο μονος που επαιξε το Liberation(που για καποιο λογο δεν αναφερθηκε πουθενα)και να μην το βρηκε πολυ καλο

http://www.metacritic.com/game/psp/killzone-liberation

Το ειχα ξεχασει αυτο.

 

Οποτε επιβεβαιωθηκε ο κανονας χεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το witcher ειναι γνωστο οχι νεο IP οποτε το γνωριζω για το horizon δεν ηξερα τιποτα, στο nioh ας πουμε γιατι εγραφα και γραφω ακομα με ενθουσιασμο? Αυτο δεν ειναι ΣΟΝΥ exclusive?? Ειστε καπως προκατελειμενοι με οποιον γραφει παντως κατι αρνητικό ακομα και αν ειναι κατοχος ps4 και εχει παιξει αρκετα παιχνιδια εκει.

 

Επισης δεν εχω καν xbox πως θα ειχα παθει πλακιτσα?? :P Αν εβγαινε στο pc ισχυει η αρχικη μου εκτιμηση, θα το τσιμπαγα σε κανα sale αν δεν ειχα κατι αλλο να παιξω οπως ακριβως θα κανω και στο ps4. 

 

Απλα μου φανηκε ενα αδιάφορο open world με καλα γραφικα και τιποτα αλλο, that's all.

 

Καλα βγαλε καμια φωτογραφια εσυ ο απο πανω non-gamer και ασε τα "bait"

 

 

ΣΟΝΥ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εσυ που γράφεις κυριολεκτικά σε ολα τα θεματα ολα σε ενδιαφέρουν ετσι?? 

Με ενδιαφερουν ναι. Αλλα περισσοτερο,αλλα λιγοτερο. Εχει μια διαφορα το με ενδιαφερει γενικα ενα παιχνιδι(ασχετως του ποτε θα το αγορασω)με το μου ειναι εξ αρχης αδιαφορο οπως εγραψες παραπανω.

Γιαυτο το λογο και εχω ξεκοψει απο ποδοσφαιρακια,moba παιχνιδια,mmorpg,multiplayer fps(εκτως του Overwatch που και σε αυτο πλεον κυριως σε καθε event αν παιξω).

Θα ακούσουμε πχ για 9999999 φορα για τις τιμες των DLC τα season pass /rant σε καθε τοπικ απλα και μονο γιατι σε ενδιαφέρουν πολυ τα παιχνιδια και θελεις να τα παιξεις ολα..

 

Δεν εχεις μπει σε θεμα να πεις οτι το χ παιχνιδι δεν φαινεται τοσο καλο οσο λενε η να σε χαλαει κατι ας πουμε..?

 

ΣΟΝΥ.

Αν δεν σου αρεσουν αυτα που γραφω υπαρχει το κουμπακι του ignore να μην τα βλεπεις.

Οσο για το δευτερο που γραφεις ναι προφανως και εχω μπει σε θεμα να πω τι εχω δει και με χαλαει απο καποιο παιχνιδι με βαση τα twitch streams οταν βγηκε το παιχνιδι. Απαγορευεται και αυτο μηπως?

 

Η μηπως φταιω και εγω που στο Insomnia δεν υπαρχει μεγαλη συμμετοχη στο θεμα των κονσολων ?

 

Αντι να λετε παλι καλα που υπαρχουν τιποτα παιχνιδια οπως τα exclusive της Sony και πηγαινει η κουβεντα εκει που πρεπει και οχι στο ποσο καλυτερο ειναι το ps4 pro σε σχεση με το απλο Ps4(οπως ψιλο καταντησε το κεντρικο θεμα του ps4),εχουμε και παραπονα κιολας. Μπραβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο βιντεο του youtube καταλαβες οτι δεν εχει διαφορες? και εισαι κ κατοχος pro? πουλα το καλυτερα!

 

αν νομιζεις οτι αυτο που βλεπεις σε καλυπτει για την τοση διαφημιση που ειχε πεσει στο παιχνιδι σαν σημα κατατεθεν του προ τοτε παο πασο.το βλεπαμε στο προ και μας ειχαν πεσει τα σαγονια απο το αποτελσμα.αλλα βλεπω τωρα οτι και στο απλο το αποτελεσμα ειναι σχεδον ιδιο.σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογει την διαφορα που εχουν τα 2 hardware  μεταξυ τους. εγω περιμενα να δω διαφορες της ταξεως του medium  με ultra. δεν το πουλαω και δεν το εχω μετανιωσει που το πηρα σε καμια περιπτωση. αλλα δεν εχω και παροπιδες και να μη λεω τα πραγματα οπως τα βλεπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...