Προς το περιεχόμενο

έχετε κάνει ποτέ σχέση από γνωριμία στο νετ;


stavi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας έχει προκύψει ποτε σχεση με άτομο που έχετε γνωρίσει στο νετ;

 

Αν και παλαιότερα αλλα ακομα και τωρα τα κράζουμε κάτι τέτοια, νομίζω πως πλέον δεν είναι και τόσο περίεργο. 

 

 

Προσωπικά θα με βόλευε πάρα πολύ γιατί όλη αυτή  η φάση "βγαίνω για να γνωρίσω κάποιον", μου φαίνεται πολύ βαρετό. 

 

Το ιδανικό είναι να προκύψει σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να το έχεις επιδιώξει αλλά το ίδιο όμορφα μπορεί να προκύψει και μεσω ίντερνετ.. απο κάποιο φόρουμ ή από facebook γνωστός γνωστου και τα σχετικά. 

 

Τέλος παντων αν είχατε κάποια όμορφη ή δυσάρεστη γνωριμία, πείτε μας κι εμας... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας έχει προκύψει ποτε σχεση με άτομο που έχετε γνωρίσει στο νετ;

 

Αν και παλαιότερα αλλα ακομα και τωρα τα κράζουμε κάτι τέτοια, νομίζω πως πλέον δεν είναι και τόσο περίεργο. 

 

 

Προσωπικά θα με βόλευε πάρα πολύ γιατί όλη αυτή  η φάση "βγαίνω για να γνωρίσω κάποιον", μου φαίνεται πολύ βαρετό.

 

Το ιδανικό είναι να προκύψει σε ανύποπτο χρόνο, χωρίς να το έχεις επιδιώξει αλλά το ίδιο όμορφα μπορεί να προκύψει και μεσω ίντερνετ.. απο κάποιο φόρουμ ή από facebook γνωστός γνωστου και τα σχετικά. 

 

Τέλος παντων αν είχατε κάποια όμορφη ή δυσάρεστη γνωριμία, πείτε μας κι εμας... 

τη ακριβώς σου είναι βαρετό δεν κατάλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα με βόλευε πάρα πολύ γιατί όλη αυτή  η φάση "βγαίνω για να γνωρίσω κάποιον", μου φαίνεται πολύ βαρετό. 

 

Aδειάζεις inbox τότε.

  • Like 28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα βαρετο το να γνωρισεις καποιον εξω δεν νομιζω οτι ειναι η σωστη λεξη αλλωστε ετσι ειναι καλυτερα γιατι θα δεις και τον αλλο απο κοντα απο την πρωτη στιγμη.Δεν νομιζω οτι ειναι βγαινω για να γνωρισω καποιον,απλα βγαινεις για καφεδακι,κλαμπακι να περασεις καλα πρωτα απολα και να γνωρισεις και  κοσμο.Και αν σου κατσει,εκατσε.Και μαζι και ψαξιμο στο σπιτι στο ιντερνετ.Τελοσπαντων εγω εφαρμοζα και τα δυο για να καταλαβεις πριν 10 χρονια και αυτη τη στιγμη ειμαι παντρεμενος.Την γυναικα μου την γνωρισα στο ΖΟΟ τοτε ,απλα τυχαιο μυνημα εστειλα σε μια κοπελα ενα καλησπερα φαντασου και ηταν και μελος μολις 2 ημερων.Ολα ειναι τυχερα πιστευω.Γνωριστηκαμε,ταιριαξαμε κτλ.Οτι και θα γινοταν ομως και εξω πιστευω αν τυχαινε.Για μενα το σωστο ειναι δουλευε και τα δυο και ιντερνετ και εξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ, κράξτε όσο θέλετε, αλλά ναι πρέπει να βγεις για να γνωρίσεις κόσμο, οπότε αν είσαι σε μια φάση που νοιωθεις μοναξιές, μπορεί να βγεις για να γνωρίσεις κόσμο. Αυτο το βρίσκω βαρετο.. γι'αυτό και δεν το κάνω, αλλά παράλληλα νοιώθω και άβολα που δεν το κάνω... 


θα με βόλευε να γνωρίσω κόσμο απο τον καναπέ μου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταβι απο τον καναπε κι οταν το δεις αν ειναι μαπα το καρπουζι;

 

Αλλη φαση να βγεις για εναν καφε να μιλησεις, να περιμενεις την πρωτη κινηση.

 

Τωρα αν γνωριστεις μεσω ιντερνετ γινει τι γινει και μετα αν συναντηθειτε το παιζεται παρθενοι και οι δυο, ειναι απλα για γελια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε stavi τη μοναξιά, δεν λέει τίποτα.

Άσε που δεν συμφέρει, γιατροί, χάπια, ποτά, αστα.

Ρίσκαρε και λίγο, κάνε ενα βήμα και αν δεις πως σε χαλάει γυρνά σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά θα με βόλευε πάρα πολύ γιατί όλη αυτή  η φάση "βγαίνω για να γνωρίσω κάποιον", μου φαίνεται πολύ βαρετό. 

 

 

Κανε speed dating και θα δεις οτι μονο βαρετο δεν ειναι…..  ισα, ισα….. μπορει να κλαψεις και απο τα γελια…..  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσω ιντερνετ θα πείτε κάποια πράγματα και θα δεις σε πρωτη φάση αν ταιριάζετε στα βασικα

 

μετα θα συναντηθείτε

 

Και στην τελική, ποιος θα αμφισβητήσει ότι όσο και να βγαινουμε παλι δε γνωρίζουμε


Κανε speed dating και θα δεις οτι μονο βαρετο δεν ειναι…..  ισα, ισα….. μπορει να κλαψεις και απο τα γελια…..  :-D

το έχεις κάνει;

 

εννοείς τι; αυτό που βλέπουμε στις ταινίες; 5 λεπτάκια και αλλάζεις καρέκλα;


Κόψε stavi τη μοναξιά, δεν λέει τίποτα.
Άσε που δεν συμφέρει, γιατροί, χάπια, ποτά, αστα.
Ρίσκαρε και λίγο, κάνε ενα βήμα και αν δεις πως σε χαλάει γυρνά σπίτι.

 

το θέμα είναι ότι βγαίνουν όλοι μετα τις 12 μη σου πω και 1-2 το βράδυ.. 

 

το πρωι δεν κανεις γνωριμίες στον καφέ


κι εγώ κοιμάμαι εκείνη την ώρα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσω ιντερνετ θα πείτε κάποια πράγματα και θα δεις σε πρωτη φάση αν ταιριάζετε στα βασικα

 

μετα θα συναντηθείτε

 

Και στην τελική, ποιος θα αμφισβητήσει ότι όσο και να βγαινουμε παλι δε γνωρίζουμε

το έχεις κάνει;

 

εννοείς τι; αυτό που βλέπουμε στις ταινίες; 5 λεπτάκια και αλλάζεις καρέκλα;

 

 

Υeap and Yeap…...

 

Απιστευτο γελιο εχει…. Αν μπορεσεις καντο, εστω για το experience…… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θα με βόλευε να γνωρίσω κόσμο απο τον καναπέ μου

Καντο .Καμμια διαφορα δεν εχει απο την γνωριμια σε ενα καφε .Πολλες φορες σπαει και τον παγο πιο ευκολα.Μονα εμποδια αυτα τα περιεργα πρεπει που συνηθως εχουν ως σκοπο την αποδοχη απο τον περιβοητο κοινωνικο περιγυρο, που ουκ ολιγες φορες ειναι κατι μπαγλαμαδες που ακολουθουν τα ιδια πρεπει σαν προβατα.

Ετσι ειναι ''περιεργο'' να φλερταρεις μεσω νετ αλλα ειναι ''φυσιολογικο'' να καθεσαι σαν σαρδελα σε ενα κλαμπ χαζευοντας με την φιλη σου τα κινητα σας , ευελπιστωντας οτι καποιος θα κανει την πρωτη κινηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...