Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi IR Night Vision


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχήν καλησπέρα 

σήμερα παρέλαβα τη κάμερα  

τη παράγγειλα απο το gearbest με ολλανδικο ταχυδρομιο στις 24 αυγουστου  και σημερα 1 σεπτεμβριου   ηρθε στα χερια μου

αρχικά να πω οτι όντος για τα λευτα της είναι εξαιρετική 

 

χωρις ιδιαίτερο ψαξιμο στο internet έχω

98% αγγλικο app (τελευταια έκδοση)

συνδέθηκα με telnet κανονικά.. //το Pass για το τελνετ τη πρωτη φορα ειναι 1234qwer //

το έκανα και παιζει με το rtsp χωρίς να ζηταει pass απο το vlc 

εχει κανονική ωρα και οχι κινας...!

 

μακράν απο τις καλυτερες αγορες που χω κανει απο κινα θα παραγγειλω αλλες 2

 

ισως αν βρω χρονο να γραψω πως γινονται ολα αυτα αλλα θεωρω οτι με λίγο ψάξιμο στο google όπως εκανα και εγω θα τα βρείτε αν βιάζεστε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες έριξα και εγώ μια παραγγελία από GearBest. Με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω μπήκα στο τρυπάκι να την πάρω !!!!!!!!! Αμα βολέψει , ίσως αυξήσω τον αριθμό...

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εχει κουμπι αν θελεις να ξεκιναει καταγραφη οτα εντοπιζει κινηση,

 

 

 

Σου δινει επιλογη να σε ειδοποιει οταν εντοπιζει κινηση και μπορεις να βαλεις χρονοδιαγραμμα πχ 12 00-00 00

 

 

Επισης αν θες σβηνεις το μπλε λεντ να μην φαίνεται

εχω και εγω το κινέζικο app αλλά δεν τα εχω βρει αυτα τα 3 που αναφέρεις, μπορείς να υποδείξεις που τα βρίσκω? Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλικό APP

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=Mzk5MDc4fGFmYjA0ODY3fDE0NDEzMDQyMTZ8NDQ3NzEzODMyfDE0MDQ3MA%3D%3D

 

 

ΑΛΛΆΖΟΝΤΑΝ ΤΟ LOCAL TIME

 

συνδεόμαστε με Telnet 

 

και εκτελούμε 

 

cd /home mv ntpdate ntpdate.orig
touch ntpdate
chmod 755 ntpdate
date -s "2015-09-03 21:00"

 

restart  τη κάμερα και κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν με το κινέζικο app να λειτουργεί κανονικά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μου έρθει η ειδοποίηση ότι ανιχνεύθηκε κίνηση.

Πρέπει να έχει sd η κάμερα και να τρέχει το app στο background ?

SOS

SOS

SOS

 

Μεταφραστικε το μεγαλυτερο μερος στα αγγλικά.

Κανετε αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή στην 2.6.24 .

Πάρτε ενα δεύτερο κινητό ανοίξτε το google translate App και τραβώντας φωτογραφία προχωρήστε βήμα βημα μεχρι να γίνει η αναβάθμιση.

Μετα θα έχει αγγλικά.

Η εφαρμογή μαμαει!

 

Λοιπόν εκτός απο τα αγγλικά που υποστηρίζονται πλέον στο μεγαλύτερο μέρος της εφαρμογής τώρα στο about - update πρόσθεσαν και ένα καινούργιο tab .

Αρα τώρα αναβαθμίζονται τα plugins το app και το firmware της κάμερας αυτόματα η όχι.

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλικό APP

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=Mzk5MDc4fGFmYjA0ODY3fDE0NDEzMDQyMTZ8NDQ3NzEzODMyfDE0MDQ3MA%3D%3D

 

 

ΑΛΛΆΖΟΝΤΑΝ ΤΟ LOCAL TIME

 

συνδεόμαστε με Telnet 

 

και εκτελούμε 

 

cd /home mv ntpdate ntpdate.origtouch ntpdatechmod 755 ntpdatedate -s "2015-09-03 21:00"

 

restart  τη κάμερα και κομπλέ

 

Ορίζεις την ώρα καρφωτά και στην κρατάει μετά από reset;

Στην 1.8.5i έκδοση firmware είσαι;

 

Ευχαριστω

Χθες έριξα και εγώ μια παραγγελία από GearBest. Με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω μπήκα στο τρυπάκι να την πάρω !!!!!!!!! Αμα βολέψει , ίσως αυξήσω τον αριθμό...

Έχω τρεις. Μακράν το καλύτερο value for money που έχω δει σε κάμερα τέτοιου τύπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταφραστικε το μεγαλυτερο μερος στα αγγλικά.

Κανετε αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή στην 2.6.24 .

Πάρτε ενα δεύτερο κινητό ανοίξτε το google translate App και τραβώντας φωτογραφία προχωρήστε βήμα βημα μεχρι να γίνει η αναβάθμιση.

Μετα θα έχει αγγλικά.

Η εφαρμογή μαμαει!

 

Λοιπόν εκτός απο τα αγγλικά που υποστηρίζονται πλέον στο μεγαλύτερο μέρος της εφαρμογής τώρα στο about - update πρόσθεσαν και ένα καινούργιο tab .

Αρα τώρα αναβαθμίζονται τα plugins το app και το firmware της κάμερας αυτόματα η όχι.

έμενα γιατί λεει ότι δεν εχε update? και εχει version 1.8.5.1????? 

που βρήκες το app μπορείς να δώσεις λινκ σε παρακαλώ?

 

Ορίζεις την ώρα καρφωτά και στην κρατάει μετά από reset;

Στην 1.8.5i έκδοση firmware είσαι;

 

Ευχαριστω

 

Έχω τρεις. Μακράν το καλύτερο value for money που έχω δει σε κάμερα τέτοιου τύπου.

 ειμαι στην έκδοση 1.8.5.1j άλλα δε παίζει ρόλο η εκδωση 

αν με το reset ενωεις επανεκκίνηση της κάμερας ναι τη κρατάει δες τo print screen Που μόλις τράβηξα  

post-39418-0-62151500-1441474975_thumb.png

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το app είναι το original και κατεβαίνει σκαναρωντας το χαρτι με τις οδηγίες που περιέχονται με την κάμερα.

Σου κατεβάζει μπορεί παλαιότερη έκδοση και μετά κανεις update στην καινούργια η μπορεί να έχουν αλλάξει το app και να μπαίνει η τελευταία.

Κάντε το κόλπο με το Google translate αν τα βρείτε σκούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδέθηκα με telnet κανονικά.. //το Pass για το τελνετ τη πρωτη φορα ειναι 1234qwer //

δεν συνδέετε με telnet απο pc η κινητο ενω ping δεχετε

Τσεκαρα στο tomato να δω αν εχω ap isolation μηπως.. αλλα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μπορέσει καποιος να ποσταρει ενα screenshot για καταλαβω την γωνία θεασης θα το εκτιμουσα

Eχει 3 ποστ πιο πάνω

 

btw την καμερούλα την παρέλαβα και γω. Φοβερή κατασκευή, ωραίο το app το οποίο συνεχώς αναβαθμίζεται και ικανοποιητική εικόνα. 

 

Αν υπάρχει τρόπος να ανεβάσουμε το bitrate στο video θα ήταν κορυφή όπως όλα τα προϊόντα της xiaomi

 

suffocater θα σου ανεβάσω και εγώ ενα screenshot το απόγευμα αν και μπορείς να δεις πολλά στο youtube

Επεξ/σία από vdeseris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει 3 ποστ πιο πάνω

Ο χαζούλης διάβαζα το φορουμ με τις εικονες απενεργοποιημενες και δεν το προσεξα,thx

Επεξ/σία από suffocater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά αν ανεβασουμε το bitrate θα ειναι άριστα

Υπάρχει τρόπος? Είδα ιδιότητες αρχείου 5ΜΒ για ένα λεπτό video με 635 bitrate. Πολύ χαμηλό για 720p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, υπάρχει ενα forum ρωσικό και εχουν φτιάξει ενα zip που το βάζεις στη sd card κανεις επανεκκίνηση τη κάμερα και σου φτιάχνει rtsp χωρις pass telnet ftp και web access. Δυστυχώς όμως ειμαι εκτος για καμια βδομάδα και δεν θυμάμαι περισσότερες λεπτομέρειες οταν γυρισω θα ποσταρω τα λινκ. Οι τυποι εχουν ποστ 105 σελίδες τη τελευταία φορά που το χα checkarei και δινουν λύσεις σε πολλα θεματα.ισως αναφέρουν τιποτα και για το bitrate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...