Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi IR Night Vision


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρτε ενα δεύτερο κινητό ανοίξτε το google translate App και τραβώντας φωτογραφία προχωρήστε βήμα βημα ...

Μπορείς να βάλεις και μια μεταφρασμένη έκδοση.

Καπου εδώ εχει λινκ, εγώ δεν την εχω βαλει, περιμένω καποια στιγμή να γίνει η μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 305
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα αυτή την έκδοση http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Xiaoyi-Ants-Night-Vision-720P-Smart-Wireless-Webcam-Security-IP-Camera-p-983655.html

 

Και έβαλα την έκδοση της εφαρμογής που έχει μεταφραστεί στα Ελληνικα , έχω όμως μια απορία τα ir leds είναι αναμένα συνέχεια ή υπάρχει κάποια επιλογή για λήψη στο σκοταδι?

Επεξ/σία από hexdec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικια μου ηρθε σημερα....

 

εχοντας σεταρει πανω απο 10 ip cameras μπορω να πω οτι αυτη ειναι οτι χειρότερο... εχει μιση+ ωρα και δεν εχω καταφερει τιποτα με τις κινεζιές τους... (κολλάει στο bind στο κινητό - περιττό επισης να πω οτι η αγγλικη εφαρμογή δεν ειναι διαθέσιμη στην ελλαδα)

Μιαμιση ωρα και τιποτα... για τα σκουπιδια ειναι να χεσω τους κινεζους τους...

 

εντιτ: στις 2+ ωρες απηυδησα και της περασα manual firmware και επαιξε κανονικα... τι να πω... απογοητευμενος παντως, παραλιγο να μαθω κινεζικα τοση ωρα που μιλούσε η ρουφιανα κινεζικα εδω μεσα

Αν έχεις το app στα αγγλικά σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχεις σετάρει. 

 

Όπως είχα γράψει και παλιότερα αν γυρίσεις τη γλώσσα του κινητού στα αγγλικά ξεκινάει η εφαρμογή στα αγγλικά. Στις τελευταίες εκδόσεις βέβαια δεν χρειάζεται ξεκινάει στα αγγλικά από default

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η δικια μου ηρθε σημερα....

 

εχοντας σεταρει πανω απο 10 ip cameras μπορω να πω οτι αυτη ειναι οτι χειρότερο... εχει μιση+ ωρα και δεν εχω καταφερει τιποτα με τις κινεζιές τους... (κολλάει στο bind στο κινητό - περιττό επισης να πω οτι η αγγλικη εφαρμογή δεν ειναι διαθέσιμη στην ελλαδα)

Μιαμιση ωρα και τιποτα... για τα σκουπιδια ειναι να χεσω τους κινεζους τους...

 

εντιτ: στις 2+ ωρες απηυδησα και της περασα manual firmware και επαιξε κανονικα... τι να πω... απογοητευμενος παντως, παραλιγο να μαθω κινεζικα τοση ωρα που μιλούσε η ρουφιανα κινεζικα εδω μεσα

 

δε ξέρω γιατί ταλεπορηθηκες τόσο πολύ, βεβαία δεν έχω πείρα από άλλες κάμερες έμενα στήθηκε μέσα σε μισή ώρα. 

εαν εισαι απογοητευμενος με τη διαδικασια πασο  , αν είσαι απογοητευμενος με τη ποιότητα και τη χρήση και δεν την θες αν ενδιαφερεσε στην αγοράζω καθώς θέλω να παραγγείλω μια δεύτερη αυτή τη περίοδο 

 

προσωπικά για τη χρήση που τη έχω είμαι υπέρ ευχαριστημενος 

 

ps : σαν χρηση σε app δοκιμασε το smart home απο το κινητο http://en.miui.com/thread-101576-17-1.html

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις το app στα αγγλικά σε λιγότερο από ένα λεπτό την έχεις σετάρει. 

 

Όπως είχα γράψει και παλιότερα αν γυρίσεις τη γλώσσα του κινητού στα αγγλικά ξεκινάει η εφαρμογή στα αγγλικά. Στις τελευταίες εκδόσεις βέβαια δεν χρειάζεται ξεκινάει στα αγγλικά από default

 

κι ομως ηταν στα αγγλικά, η καμερα ομως αντιστεκόταν-εκανε τα δικά της...

για να ακριβολογουμε, το app για ios ειναι μισο αγγλικα μισό κινεζικα...

 

σαν ποιοτητα η κάμερα πάντως σκίζει, την παρηγγειλα ξεκαθαρα για πλακα αλλα παίζει να βγαλω εκτός την βασικη ptz wanscam που εχω για παρτυ της. Θέλουν ακομα ΠΟΛΥ δουλεια ομως με το app...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως ηταν στα αγγλικά, η καμερα ομως αντιστεκόταν-εκανε τα δικά της...

για να ακριβολογουμε, το app για ios ειναι μισο αγγλικα μισό κινεζικα...

 

 

Έτσι ειναι και στο android.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι ομως ηταν στα αγγλικά, η καμερα ομως αντιστεκόταν-εκανε τα δικά της...

για να ακριβολογουμε, το app για ios ειναι μισο αγγλικα μισό κινεζικα...

 

σαν ποιοτητα η κάμερα πάντως σκίζει, την παρηγγειλα ξεκαθαρα για πλακα αλλα παίζει να βγαλω εκτός την βασικη ptz wanscam που εχω για παρτυ της. Θέλουν ακομα ΠΟΛΥ δουλεια ομως με το app...

Δώσε μας έναν οδηγό για εμάς που έχουμε Ios, κατέβασα την εφαρμογή YI HOME από αμερικάνικο appstore (στο ελληνικό δεν υπήρχε) και ζητάει σύνδεση μέσω faceboook. Παράλληλα η κάμερα λέει κάτι κινέζικα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μερικές ερωτησούλες για όποιον ξέρει:

- μια 32άρα κάρτα πόση ώρα περίπου μπορεί να γράψει;

- με το motion detection μπορεί η κάμερα να αρχίσει να γράφει αυτόματα ή απλά στέλνει ειδοποίηση;

- υπάρχει περίπτωση να μπορεί να παίρνει ρεύμα Πόση ώρα μπορεί να πάτει ρεύμα από κάποια μπαταρία; Πχ από ένα Xaomi powerbank 16000mah;

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από arxaggelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας έναν οδηγό για εμάς που έχουμε Ios, κατέβασα την εφαρμογή YI HOME από αμερικάνικο appstore (στο ελληνικό δεν υπήρχε) και ζητάει σύνδεση μέσω faceboook. Παράλληλα η κάμερα λέει κάτι κινέζικα...

 

Τι οδηγό; Με το ζορι έβγαλα άκρη. Εγω δε κατάφερα καν να κατεβάσω την αγγλική έκδοση γιατι ειμαι στο ελληνικό store και δε μπορούσα να αλλαξω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι οδηγό; Με το ζορι έβγαλα άκρη. Εγω δε κατάφερα καν να κατεβάσω την αγγλική έκδοση γιατι ειμαι στο ελληνικό store και δε μπορούσα να αλλαξω...

Γιαυτο υπαρχουν τα forum για βοηθάμε και να βρίσκουμε λύσεις. Είπες οτι έκανες τη κάμερα να δουλέψει αλλα ξόδεψες πολυ χρόνο, γιατι δε μας λες πως το έκανες να μη χάνουμε και εμείς την ωρα μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο υπαρχουν τα forum για βοηθάμε και να βρίσκουμε λύσεις. Είπες οτι έκανες τη κάμερα να δουλέψει αλλα ξόδεψες πολυ χρόνο, γιατι δε μας λες πως το έκανες να μη χάνουμε και εμείς την ωρα μας;

Γιατι πολυ απλα το έκανα στην τύχη... Δεν εχω καταλάβει πως το έκανα αφού ολα ηταν στα κινεζικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...