Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά οθόνης. To μηχάνημα που έστησα στις προηγούμενες μέρες προορίζεται πολύ περισσότερο για software development σκοπούς (και περιστασιακό, μή απαιτητικό photoshop) και πολύ λιγότερο γενικά για gaming. Δεν έχω προχωρήσει καί σε αγορά κάρτας γραφικών, μου έχει μείνει προς το παρόν μια R7 260 1Gb από το προηγούμενο μηχάνημα. Ίσως να γίνει και επένδυση σε γραφικά λίγο αργότερα (για τίποτα WoW, κανένα Witcher ή GTA), αλλά δεν αποτελεί προτεραιότητα αυτή τη στιγμή. Γενικά δεν έχω τρομερές απαιτήσεις στο gaming κομμάτι, δε χρειάζεται καν να παίζω στην πλήρη ανάλυση της οθόνης.

 

Προσανατολιζόμουν σε μια Dell U2515h, οπότε μπορούμε να πούμε ότι το budget μου κυμαίνεται από 250 έως 350 ευρώ χοντρικά. Με προβληματίζει η σχέση ανάλυσης/ιντσών να πω την αλήθεια, αλλά μου αρέσει το ότι θα χωράνε περισσότερα πράγματα ταυτόχρονα πάνω. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος μήπως να μου πει έστω μια άποψη πάνω σε αυτό; Καμμιά άλλη πρόταση ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά οθόνης. To μηχάνημα που έστησα στις προηγούμενες μέρες προορίζεται πολύ περισσότερο για software development σκοπούς (και περιστασιακό, μή απαιτητικό photoshop) και πολύ λιγότερο γενικά για gaming. Δεν έχω προχωρήσει καί σε αγορά κάρτας γραφικών, μου έχει μείνει προς το παρόν μια R7 260 1Gb από το προηγούμενο μηχάνημα. Ίσως να γίνει και επένδυση σε γραφικά λίγο αργότερα (για τίποτα WoW, κανένα Witcher ή GTA), αλλά δεν αποτελεί προτεραιότητα αυτή τη στιγμή. Γενικά δεν έχω τρομερές απαιτήσεις στο gaming κομμάτι, δε χρειάζεται καν να παίζω στην πλήρη ανάλυση της οθόνης.

 

Προσανατολιζόμουν σε μια Dell U2515h, οπότε μπορούμε να πούμε ότι το budget μου κυμαίνεται από 250 έως 350 ευρώ χοντρικά. Με προβληματίζει η σχέση ανάλυσης/ιντσών να πω την αλήθεια, αλλά μου αρέσει το ότι θα χωράνε περισσότερα πράγματα ταυτόχρονα πάνω. Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος μήπως να μου πει έστω μια άποψη πάνω σε αυτό; Καμμιά άλλη πρόταση ίσως;

Τσέκαρε και τις Dell S2415h με glossy coating και την Eizo EV2336W με grain-free semi-glossy coating. Τα ελαφρύτερα coatings δίνουν καθαρότερη εικόνα και πιο ζωντανά χρώματα.

 

Αν θες 1200p, δες την Asus που πόσταρα σε προηγούμενο post μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε η U2415. Σε μια μέρα.

 

Ευτυχώς που πήγα σε αναλογία 16:10. Οτιδήποτε λιγότερο σε ύψος δεν θα με ικανοποιούσε τελικά.

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και άψογη λειτουργία μέχρι τώρα. Η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την αρχαία 19άρα μου. Το WoT απέκτησε ξαφνικά άλλη διάσταση. Έχω όμως ακόμα 2μιση εβδομάδες για το τέλος της εξεταστικής γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοδούλευτη karatzes.Αν επιτρέπεται,από εξωτερικό την πήρες;

Λιγο χλωμο μιας και εχουν κοπει οι αγορες απο εξωτερικο μεσω καρτων ή paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα λέω να παραγγειλω τη dell u2412m.

έχω διαβάσει θετικά σχόλια οπότε πρέπει να αξίζει.

 

Βλέπω δεν έχει hdmi. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο adapter?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Petros13 μέχρι πόσα δίνεις και για τι χρήση κυρίως τη προορίζεις; Σε 16:10 1200p κοιτάς μόνο;

 

Εργασία, gaming και ταινίες.

 

Κανένα όμως κάτι extreme.

μέχρι 280.

τόσο βρήκα και την 2412m που για να πω την αλήθεια την παρήγγειλα αλλά αν είναι μηπως την ακυρώσω

http://www.e-shop.gr/othoni-dell-ultrasharp-u2412m-24-full-hd-black-p-PER.161880

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lg και Samsung(pls λεγεται το ips για τις Samsung)και κυριως Tv monitor :)

Με ηχεία το γνωρίζω ότι σχεδόν όλες είναι και τηλεόραση μαζί.

Κάπου είχα διαβάσει παλιότερα ότι οι τηλεοράσεις δεν ενδείκνυνται για μόνιτορ (το γιατί δεν το θυμάμαι).

Ισχύει; Αν ναι, ποιο το βασικό μειονέκτημα τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...