Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς για οθόνες


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Η G5 34'' έχει 409 στο Πλαίσιο βλέπω, αξίζει; Στα χαρτιά τα έχει όλα (curved, hdr, freesync, 165Hz, 1000R), αλλά αξίζει σαν panel; Υπάρχουν τίποτα θέματα, κτλ;

https://www.reddit.com/r/ultrawidemasterrace/comments/myvgzz/my_review_on_samsung_odyssey_g5_34_lc34g55t/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Η G5 34'' έχει 409 στο Πλαίσιο βλέπω, αξίζει; Στα χαρτιά τα έχει όλα (curved, hdr, freesync, 165Hz, 1000R), αλλά αξίζει σαν panel; Υπάρχουν τίποτα θέματα, κτλ;

καλύτερα το LG27GL850 το έχουν κάτω από 400 αυτήν την περίοδο κούτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
37 λεπτά πριν, ICE-T είπε

καλύτερα το LG27GL850 το έχουν κάτω από 400 αυτήν την περίοδο κούτα.

Θέλω ultrawide. Στο LG χρυσοπληρώνεις το g-sync..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ! Ενδιαφέρομαι για μια οθόνη 27'' τουλάχιστον 144hz για gaming και work που περιλαμβάνει γράψιμο/διάβασμα word. Budget ιδανικά κάτω απο 350-400. Για τι ανάλυση να πάω και τί εταιρείες προτείνετε; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ηθελα προτασεις 2k οθονη κυρις για ταινιες (μαυρο) .Προτιμηση στις 27 ιντσες και οχι budget πανω απο 350 ευρω.

Ιδανικα θα επαιρνα μια 4k τηλεοραση αλλα δε θελω μεγαλες ιντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο σκέφτομαι για μελλοντική αγορά για gaming pc & ps5 αυτή την οθόνη Asus TUF Gaming VG289Q1A Gaming Monitor 28" 4K. Είδα στο YouTube οτι παίζει κανονικά στα 4κ στην κονσόλα στα 60 χερζ τα παιχνίδια που παίζω στον υπολογιστή είναι κυρίως Mmorpg και κάνα Witcher, assassin's creed τέτοιο στυλ. η αγορά σκέφτομαι να γίνει τα Χριστούγεννα ώστε να μπορώ να βρω κονσόλα και να περιμένω μπας και βγει καμία οικονομική σχετικά οθόνη με Hdmi 2.1.  έχει δουλέψει κάνεις αυτή την οθόνη η έχει κάποια ιδεα τη ψάρια πιάνει? ευχαριστώ  Υ.Γ. τηλεόραση εχω.

Επεξ/σία από DjAkis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια Dell 23άρα μπροστά μου και δίπλα με κλίση έχω άλλη μια HP 23άρα. Η κεντρική αρχίζει να μου φαίνεται μικρή πλέον όταν θέλω να έχω πολλά παράθυρα ανοιχτά (ήδη βάζω έξτρα παράθυρα στη 2η, αλλά θέλω και η κεντρική πλέον να έχει πολλά). Να διώξω την κεντρική 23άρα με 27άρα? Η απόσταση αυτη τη στιγμή είναι στους 40-45 πόντους.
Τι προτάσεις έχουμε για πολύωρη χρήση γραφείου (και βραδινές ώρες), και καθόλου gaming? Τιμές δεν έχω ιδεά, 300-350€?
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 12:04 ΠΜ, dem είπε

Λέτε για το bleed στις σκοτεινές σκηνές και το glow στις IPS (τώρα έχω μια IPS και μια VA)  

αλλά στις VA δείτε λίγο αυτό είναι συνιθισμένο?  στο τελείως ασπρο φαίνεται 

Σας φαίνεται λογικό αυτό στην μέση και πάνω ?

Σήμερα την παρέλαβα : /  

Τι κανουμε τώρα  ? 

 

IMG_20210518_234428.thumb.jpg.c8801ceb809e1084b2016fa6451cb3c6.jpg

 

IMG_20210518_234241.thumb.jpg.45f10e38babe777c34f8ed49fce1db15.jpg

IMG_20210518_234112.thumb.jpg.5866eafa15d59b6d8dbfae76868f5567.jpg

IMG_20210518_234212.thumb.jpg.151da45d3af5d2599c0cd4cbd7f1ef13.jpg

 

 

 

Ααατσα η giga ... RMA χωρίς κουβέντα. 

Την πήρε πίσω η  και μου έδωσε άλλη καινούρια που είναι κομπλέ. 

Περίμενα τα κλασικά ... Όλες έχουν dirt screen effect , bleed κτλ. 

Άνοιξα και το desktop μετά από κανα 3 μηνο εξαιτίας της. Καλά νόμιζα ότι θα είχα λίγο πιο free χρόνο με τη καινούρια δουλειά , αλλά απλά τώρα δεν έχω καθόλου . Έλεος 

Στις 4/6/2021 στις 5:45 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Η G5 34'' έχει 409 στο Πλαίσιο βλέπω, αξίζει; Στα χαρτιά τα έχει όλα (curved, hdr, freesync, 165Hz, 1000R), αλλά αξίζει σαν panel; Υπάρχουν τίποτα θέματα, κτλ;

Είσαι σίγουρος για τα 1000R ; Έχω μια 3800 ips και 1500 VA  , δεν νομίζω ότι θα ήθελα λιγότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, τα φώτα σας λίγο.

Θέλω προτάσεις για 4k οθόνη στις 32" για pc με rtx 3080.

Budget έως 500-600 ευρώ (αν υπάρχει και με λιγότερα και δε χρειάζεται να εξαντλήσω το budget καλύτερα!)

Ευχαριστώ πολύ!

Έχω δει τις παρακάτω μέχρι στιγμής:

https://www.skroutz.gr/comparelists/43?compare=20069275,15715274,24686508,18586216

Και μου αρέσει η BenQ, τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

https://www.skroutz.gr/s/29438918/Dell-S3422DWG-Curved-Monitor-34-QHD-144Hz.html

Γνώμη για αυτή; Παίζει να είναι καινούργια σχετικά, τώρα τελευταία την είδα..

Χλιαρά πράγματα

black smearing κλπ 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γενικά υπάρχει κάποιο budget ultrawide που να είναι εντάξει ή πρέπει να δώσεις 1000ρικο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους! Θα ηθελα συμβουλη για μια οθονη που εχω βρει αλλα και ειμαι ανοιχτος σε προτασεις και για αλλες οθονες.

 

  1. Ποίο είναι το budget  (χρήματα) που μπορούμε να διαθέσουμε: Τα χρηματα που σκοπευω να διαθεσω ειναι μεχρι 350 ευρω.
  2. Για τι χρήση προορίζεται ;: Θελω να ασχοληθω με digital ζωγραφικη και γενικως εικονογραφηση, αλλα επειδη στον ελευθερο μου χρονο παιζω video games θα ηθελα να εχει σχετικα καλες αποδωσεις και εκει. Οχι κατι τρομερο απλα να μπορω να περναω καλα αλλα να κανω και την δουλεια μου.
  3. Πόσες ίντσες ψάχνουμε ή μέχρι πόσες ίντσες ;: Μεχρι 27 ιντσες αλλα θα ηταν θεμιτο να εχει σχετικα μικρη βαση λογω περιορισμενου χωρου. 
  4. Από τι αποτελείται το υπόλοιπο σύστημα με κυρίως μέρος του την κάρτα γραφικών: Εχω συναψει ενα screenshot απο το Speccy οσον αναφορα τα specs του υπολογιστη μου.

    Η οθονη η οποια με ενδιαφερει ειναι η Asus ProArt PA278QV Monitor 27" QHD.
    Αλλα οπως ειπα και πιο πανω δεν θα εχω κανενα προβλημα για αλλες προτασεις.

    Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας, οποιαδηποτε ερωτηση θα ειμαι εδω για να την απαντησω.
    Προσθήκη στη Σύγκρισηmenu

     

Screenshot_3.png

Επεξ/σία από stakar1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...