Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχή παιδιά, μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, το paypal μου έκανε limited τον αρχαίο (verified) λογαριασμό μου.

Μου ζητάνε εξηγήσεις για ύποπτη δραστηριότητα και εκ νέου επιβεβαίωση στοιχείων...attachicon.gifLimited_Account_Access_Details_-_PayPal.jpg

 

Αυτο φοβομουν και εγω μην γινει με μενα.Τι να πω?Ενημερωσε μας για την καταληξη.Καλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ 

 

και στον φιλο που ανακαλυψε την "τρυπα / κολπο" και σε ολους εμας που παρακολουθουμε το thread απο την αρχη ή απο καπου στην πορεια, γιατι εγω δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι ειναι κρυφο, παρανομο ή απροσεξια των CC κτλ και διοτι ολοι το ιδιο πραγμα θελουμε, το ιδιο προβλημα εχουμε (με τα 10ρακια μας ή με τα 500αρακια μας).

αλλωστε πολλοι απο εμας αγορασαμε πολλες φορες και απο πολλα sites με πιστωτικη καρτα απευθειας....

δεν υπαρχει κανενας λογος να καταφερομαστε ο ενας εναντιον του αλλου για οποινδηποτε λογο ή διαχωρισμο.

το paypal κανει και θα κανει τη δουλεια του και εμεις την δικια μας.....

Επεξ/σία από dedalos91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να βαλει στη πρωτη σελιδα αναλυτικα ποιες επιλογες εχουμε για να κανουμε αγορες απο το εξωτερικο; Με ενδιαφερει απο amazon και iherb.com

 

Στο Iherb δεν περνά καμία Ελληνικά κάρτα. Οπότε πρέπει να πας σε λύση κάρτας εξωτερικού. Στο amazon κάποιες περνάνε κάποιες όχι και όχι πάντα. Αν δεν τα καταφέρνεις τότε πάς στην κάρτα εξωτερικού και για εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω confirm μια κάρτα μου στο paypal και συνεχώς μου βγάζει το εξής μήνυμα: The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience. Έχει  μέρες που το προσπαθώ και τίποτα. Καμιά βοήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να κάνω confirm μια κάρτα μου στο paypal και συνεχώς μου βγάζει το εξής μήνυμα: The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable. Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience. Έχει  μέρες που το προσπαθώ και τίποτα. Καμιά βοήθεια;

 

Για αυτό το πρόβλημα φταίνε οι περιορισμοί στην κίνηση κεφαλαίων (capital controls)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου τον re4male!!! Αν διαβάσετε τον οδηγό στην σελίδα 182  θα είστε οκ. 

Με την ίδια κάρτα που έχω στο PP έκανα την μεταφορά & με την πρώτη προσπάθεια τα κατάφερα. Με την debit Visa της Τράπεζας ΠΕΙΡΑΙΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους .

Τυχαια ψαχνωντας επεσα πανω στο θεμα,θελω να κανω μια αγορα μεσω internet το ποσο της αγορας ειναι 80ε χρησιμοποιω prepai mastercard απο την τραπεζα Πειραιως και μου βγαζει συνεχως σφαλμα Η πιστωτική κάρτα απορρίφθηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε άλλη..Φταινε τα CC γιατι απο την τραπεζα που ρωτησα μου ειπανε να οτι δεν θα εχω προβλημα δοκιμασα και αγορα κατω απο 60 και παλι δεν την δεχτηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους .

Τυχαια ψαχνωντας επεσα πανω στο θεμα,θελω να κανω μια αγορα μεσω internet το ποσο της αγορας ειναι 80ε χρησιμοποιω prepai mastercard απο την τραπεζα Πειραιως και μου βγαζει συνεχως σφαλμα Η πιστωτική κάρτα απορρίφθηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε άλλη..Φταινε τα CC γιατι απο την τραπεζα που ρωτησα μου ειπανε να οτι δεν θα εχω προβλημα δοκιμασα και αγορα κατω απο 60 και παλι δεν την δεχτηκε.

 

Το site που προσπαθείς να αγοράσεις ποιο είναι; Είναι εξωτερικού ή εσωτερικού;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι εχουν γραψει οι προηγουμενοι,οποτε μπορει να επαναλαβω τα ιδια,αλλα θα πω τι εκανα εγω.εκανα αυτο που ειπε ο Re4male αλλα τιποτα γιατι ηθελε και δευτερη χρεωστικη καρτα.τουλαχιστον σε πειραιως.οποτε εκανα μια virtual mastercard στην πειραιως και την φορτωσα 30 ευρω απο την χρεωστικη μου της πειραιως + 2,00 ευρω γαμησιατικα.η οποια δεν μπορεσε να κανει αγορες στο steam.οποτε εκανα το κολπο του Re4male μετα και μετεφερα 20,00 στο balance της paypal.(18,73 για την ακριβεια.κι αλλα γαμησιατικα). τελος εκανα την αγορα μου στο steam μεσω paypal.

 

Κατάφερες να περάσεις το ποσό της virtual mastercard στο pp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαμε στο κλαρι

http://luben.tv/web/www/61154

Κακώς έγινε για μένα. Ναι μάλιστα πες το σε φίλους σου, ναι να το συζητάμε εδώ αλλά όχι και να το βγαλεις στο κλαρί φάτσα κάρτα... Μυαλό κουκουτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site που προσπαθείς να αγοράσεις ποιο είναι; Είναι εξωτερικού ή εσωτερικού;

Το site είναι το tassimo.gr αλλά τα προϊόντα τα στέλνουν από Ολλανδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς έγινε για μένα. Ναι μάλιστα πες το σε φίλους σου, ναι να το συζητάμε εδώ αλλά όχι και να το βγαλεις στο κλαρί φάτσα κάρτα... Μυαλό κουκουτσι

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω την σκεψη μερικων.

Ναι καλα ολα αυτα τα θεωρητικα περι αυτοσυγκράτησης, συνεσης και τετοια (μαζι σας ειμαι) αλλα ρε παιδες ας ειμαστε ρεαλιστες δεν μιλατε με τον κολλητο σας εμπιστευτικα που τον ξερετε χρονια.Στο ιντερνετ ειμαστε, σε μεγαλο φορουμ, τα νεα εξαπλωνονται ταχυτατα....και καποιοι μιλανε για αυτοσυγκράτηση και συνεση μιας τεραστιας μαζας ανθρωπων που δεν τους γνωριζουμε προσωπικα? Τι περιμενατε δηλαδη οτι δεν θα διαδοθει το συστημα με το request ή νομιζατε οτι paypal εχουμε εμεις και αλλα 5 ατομα στην Ελλαδα....μην τρελαθουμε κιολας.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site είναι το tassimo.gr αλλά τα προϊόντα τα στέλνουν από Ολλανδία.

 

Αρα πιθανότατα χρησιμοποιούν πάροχο εξωτερικού για να διεκπεραιώνουν τις πληρωμες τους γιαυτο και η κάρτα σου δε γίνεται αποδεκτή. Φταίνε λοιπόν τα cc. Προτείνω να δοκιμάσεις και με άλλη κάρτα, αν έχεις. Αλλιώς δοκίμασε αύριο πάλι. Αν και τότε δεν τα καταφέρνεις το site είναι μπλοκαρισμένο για αγορες για τον παραπάνω λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδες με το under review βγαλαμε καμια ακρη?Μολις καταφερα να περασω 200 γιουρια μετα απο αστα να πανε ποσες αποτυχημενες (τελικα εντελως λοττο ειναι η φαση) αλλα βλεπω μαρκαριστηκαν σαν pending (under review)....

Και σε μένα το ίδιο ακριβώς λέει για κάποιο λόγο.. Την μεταφορά την έκανες μέσω κάρτας κατευθείαν ή με δεύτερη paypal?

 

Πέρασαν 17 ώρες που βρίσκεται under review η μεταφορά και ακόμα τίποτα... Πρώτη φορά μου βγάζει αυτό το πράγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...