Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ακομα τρωω ακυρο. Πηγα να κανω αγορά ενος καλωδίου απο ebay των 7,50 ευρώ και ενώ εχω κανει confirm κανονικα τη κάρτα παιρνω πόρτα τη στιγμή της αγοράς. Καρτα της eurobank. Αν στείλω balance σε φίλο και μου τα επιστρέψει στο balance λέτε να τα καταφέρω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ κανονικά με paypal κ ολοκληρώθηκε η συναλλαγή.

Τι γίνεται? Βεβαια το ποσό ήταν μηδαμινό, 1.20€

απλά ήθελα να δω αν το πάρει. Είχα ξαναπροσπαθήσει κ δεν γινόταν.

Κ σήμερα το πήρε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το paypal δουλεύει μόνο με συγκεκριμένες κάρτες για την ώρα. Έχω συνδέσει Mastercard Εθνικής και American Express της Alpha και μόνο η δεύτερη έχει δουλέψει μέχρι τώρα σε 3 συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες!

 

Δοκίμασα μια αγορά από minideal.net (Κίνα) και με άφησε να την κάνω κανονικά! Πριν μερικές μέρες μου έβγαζε αμέσως error από την αρχή!

Δυστυχώς δεν έχω αρκετό balance για την αγορά... :huh: Ελπίζω να είμαι τυχερός αύριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Master της euro εμενα παντως ακομα ακυρο μου δινει.

Μου βγαζει denied.

Ελπιζω τις επομενες μερες να παρει μπροστα...

Φαινεται οτι οντως εχει αρχισει να κουνιεται κατι αλλα το κανουν σταδιακα και οχι μια και εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αγορά $12 τώρα από ebay.com με πιστωτική από Πειραιώς που έχω συνδεδεμένη 

και την πήρε κανονικά. Είχα στο balance 0,45 ευρώ αλλά δεν τα πείραξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανενας να συνδεσει (καινουργιος λογαργιασμος pp) VISA Debid Card Eurobank με το paypal H να τραβηξει με το κολπο απο VISA Debid Card Eurobank ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αγορά $12 τώρα από ebay.com με πιστωτική από Πειραιώς που έχω συνδεδεμένη 

και την πήρε κανονικά. Είχα στο balance 0,45 ευρώ αλλά δεν τα πείραξε.

Δεν τα πείραξε γιατί αγόρασες σε δολάρια, δηλαδη σε διαφορετικο νόμισμα απο το balance
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λειτουργουσε το pp topup, ποσο αμεσα μπαινουν τα χρηματα στο balance?

Αν μιλάς για το paypal-topup.gr, έκανε 10 - 60 λεπτά περίπου σε εμένα όταν η μεταφορά γινόταν μέσω λογαριασμού Eurobank. Εξαρτάται, βεβαίως, και από την ώρα που δώσεις την εντολή, αν το έκανες μετά τις 6:00 μμ θα σου έμπαιναν στο balance την επόμενη εργάσιμη ημέρα. Αν είχες τράπεζα διαφορετική της Eurobank θα χρειαζόταν (θεωρητικά πάντα) να περιμένεις 1 - 2 εργάσιμες μέρες μέχρι να εμφανιστούν τα χρήματα και θα σε χρέωνε η τράπεζα προμήθεια €1 από τον λογαριασμό σου.

 

Εχει δοκιμασει κανενας να συνδεσει (καινουργιος λογαργιασμος pp) VISA Debid Card Eurobank με το paypal H να τραβηξει με το κολπο απο VISA Debid Card Eurobank ??

Δεν έχω δοκιμάσει να συνδέσω τη Debit MasterCard της Eurobank στο PayPal (απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει Debit VISA). Μπόρεσα ωστόσο να φορτώσω το balance από αυτή τη κάρτα χρησιμοποιώντας το κόλπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχω δοκιμάσει να συνδέσω τη Debit MasterCard της Eurobank στο PayPal (απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει Debit VISA). Μπόρεσα ωστόσο να φορτώσω το balance από αυτή τη κάρτα χρησιμοποιώντας το κόλπο.

χμ....αυτη που εχω εχει ληξει (παλιος ανενεργος λογαριασμος απο το 2011!! ) αλλα ειναι VISA ELECTRON DEBIT CARD για αναληψη απο λογαριασμο.

Μαλλον θα το εχουν αλλαξει...θα το δω στην τραπεζα τι θα μου δωσουν....μου ειπαν οτι μπορει να ενεργοποιηθει ξανα...θα δουμε...

 

Ερωτηση.Επειδη θελω να ανοιξω εναν λογαργιασμο pp γνωριζει κανενας εαν μπορω να συνδεσω την συγκεκριμενη γιατι εαν δεν κανω λαθος για να φτιαξω καινουργιο λογαριασμο pp θα πρεπει να συνδεσω οπως και να εχει καρτα (ΣΩΣΤΑ??) και να κανω το verification το 4ψηφιο και μετα να κανω το κολπο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ....αυτη που εχω εχει ληξει (παλιος ανενεργος λογαριασμος απο το 2011!! ) αλλα ειναι VISA ELECTRON DEBIT CARD για αναληψη απο λογαριασμο.

Μαλλον θα το εχουν αλλαξει...θα το δω στην τραπεζα τι θα μου δωσουν....μου ειπαν οτι μπορει να ενεργοποιηθει ξανα...θα δουμε...

 

Ερωτηση.Επειδη θελω να ανοιξω εναν λογαργιασμο pp γνωριζει κανενας εαν μπορω να συνδεσω την συγκεκριμενη γιατι εαν δεν κανω λαθος για να φτιαξω καινουργιο λογαριασμο pp θα πρεπει να συνδεσω οπως και να εχει καρτα (ΣΩΣΤΑ??) και να κανω το verification το 4ψηφιο και μετα να κανω το κολπο ε?

Ναι σωστά. Με την καινούργια κάρτα που θα σου δώσουν αφού έχει λήξει η παλιά βεβαίως θα μπορείς. Όμως τώρα μπορεί να μην περαστεί γιατί εξαρτάται και από την τύχη γιατί κάποιες κάρτες της ίδιας τράπεζας περνάνε ενώ άλλες όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα μπηκαν στο paypal balance. Το θεμα ειναι πως τα χρησιμοποιω; Προσπαθω να κανω αγορες και δε μου εχει επιλογη να επιλεξω το paypal balance, αλλα μονο την χρεωστικη, την οποια και απορριπτει. Εξαλλου δεν εχει λεφτα μεσα πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...