Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι προ capital controls κανένα θέμα. Εμένα η απορία μου είναι αν θα ανοίγονται τώρα όλα τα πακέτα μιας και είναι λίγα...

Σκέφτομαι να πάρω ένα κινητό και φοβάμαι μη μου έρθει καμια καμπάνα

 Εγω τους εστειλα μυνημα να το κανουν σαν gift η εστω να βαλουν αποδειξη με μικροτερο ποσο μεσα.Περιμενω απαντηση ,για να δουμε θα ασχοληθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΓΙα τα παιδιά που σκεφτονται αν θα ανοιγονται τα πακέτα στο τελωνείο τώρα που είναι λίγα.Να ενημερώσω ότι έχω παραλάβει 2 κινητά από vickmall(προχθές) και 3-4 δέματα τις τελευταίες μέρες από aliexpress.Οι αγορές έγιναν με κυπριακή κάρτα.

 

Επειδή τώρα θέλω να κάνω κάποιες ακόμα αγορές απο vickmall και δεν έχω διαθέσιμο ποσό στην κυπριακή κάρτα σκέφτομαι να κάνω το κόλπο με το balance.Θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Σε πόση ώρα εμφανίζονται τα λεφτά στο balance?

Άμα τα περάσει στο balance μετά για να γίνει η αγορά με το balance θα πρέπει να έχω να κάνει την αγορά με την ισοτιμία του paypal?

Σε περίπτωση που δεν καταφέρω να κάνω αγορά πως επιστρέφω το ποσο στην τράπεζα?Πρέπει να έχω δηλωμένο λογαριασμό ή γίνεται με την κάρτα που έχω περασμένη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙα τα παιδιά που σκεφτονται αν θα ανοιγονται τα πακέτα στο τελωνείο τώρα που είναι λίγα.Να ενημερώσω ότι έχω παραλάβει 2 κινητά από vickmall(προχθές) και 3-4 δέματα τις τελευταίες μέρες από aliexpress.Οι αγορές έγιναν με κυπριακή κάρτα.

Θέλησες να ενημερώσεις αλλά ξέχασες τι θές να πεις  :-D  Λογικά δεν ανοίχτηκαν τα δέματα σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με paypal εβγαλα ακρη και μου εστειλα λεφτα.να ρωτησω για paysafe υπαρχει κανα κολπο?γιατι ενας φιλος πηρε απο εξωτερικο 2 paysafe και δεν περνανε.

 

Που δοκίμασε τις paysafe και δεν περνάνε; Από ποια χωρα τις πήρε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια....εγω θελω να σας ενημερωσω οτι χθες εκανα παραγγελια απο sportsdirect με paypal αλλα χωρις paypal balance απ ευθειας μου κρατησε τα λεφτα απ την καρτα οπως πριν cc...και σημερα εκανα μια μικροαγορα στο ebay σε aud κιολας χωρις paypal balance κ εγινε κανονικα...η καρτα ειναι η amex enter της alpha bank αν κ νομιζω οτι δεν παιζει ρολο... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδια! Θέλω λίγο τα φώτα σας !!! Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal . επειτα απο αρκετες ατυχες προσπαθειες , μπηκα σε ενα σαιτ οπου υπηρχε ο τροπος με το recouest money απο αλλο email . το εκανα οπως ελεγε . απο το αλλο email προσπαθησα να στειλω το ποσο ( συγκεκριμενα 150 ε ) η αγορα ηταν 144 ελπιζω με τα εξοδα και τη προμηθια να το καλυπτα. δυστηχως οτι καρτα και να εβαλα , visa , mastercard debit, και τραπεζες αλφα , πειρεος , εθνικη, eurobank, καμια δεν δεχτηκε. πες τε μου σας παρακαλω γιατι συμβενη αυτο ? πρεπει να ειναι χρεωστικη και να εχω μεσα χρηματα ? μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αλλο τροπο για να κανω τις αγορες μου ? το site που θελω να κανω τις αγορες μου ειναι αυτο http://www.digitaltoyshop.co.uk/. σας ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδια! Θέλω λίγο τα φώτα σας !!! Προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω paypal . επειτα απο αρκετες ατυχες προσπαθειες , μπηκα σε ενα σαιτ οπου υπηρχε ο τροπος με το recouest money απο αλλο email . το εκανα οπως ελεγε . απο το αλλο email προσπαθησα να στειλω το ποσο ( συγκεκριμενα 150 ε ) η αγορα ηταν 144 ελπιζω με τα εξοδα και τη προμηθια να το καλυπτα. δυστηχως οτι καρτα και να εβαλα , visa , mastercard debit, και τραπεζες αλφα , πειρεος , εθνικη, eurobank, καμια δεν δεχτηκε. πες τε μου σας παρακαλω γιατι συμβενη αυτο ? πρεπει να ειναι χρεωστικη και να εχω μεσα χρηματα ? μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αλλο τροπο για να κανω τις αγορες μου ? το site που θελω να κανω τις αγορες μου ειναι αυτο http://www.digitaltoyshop.co.uk/. σας ευχαριστω :)

Με οποιαδηποτε καρτα μπορεις να το κανεις.Αρκει να εχει τα χρηματα , αλλα η φαση ειναι λιγο τζοκερ μια περναει μια δεν περναει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια....εγω θελω να σας ενημερωσω οτι χθες εκανα παραγγελια απο sportsdirect με paypal αλλα χωρις paypal balance απ ευθειας μου κρατησε τα λεφτα απ την καρτα οπως πριν cc...και σημερα εκανα μια μικροαγορα στο ebay σε aud κιολας χωρις paypal balance κ εγινε κανονικα...η καρτα ειναι η amex enter της alpha bank αν κ νομιζω οτι δεν παιζει ρολο... 

kι εγώ με ίδια κάρτα paypal σε vicmall κινητό.μόλις τώρα αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια....εγω θελω να σας ενημερωσω οτι χθες εκανα παραγγελια απο sportsdirect με paypal αλλα χωρις paypal balance απ ευθειας μου κρατησε τα λεφτα απ την καρτα οπως πριν cc...και σημερα εκανα μια μικροαγορα στο ebay σε aud κιολας χωρις paypal balance κ εγινε κανονικα...η καρτα ειναι η amex enter της alpha bank αν κ νομιζω οτι δεν παιζει ρολο... 

Κι εγώ έκανα με τον ίδιο τρόπο χθες παραγγελία από το sportsdirect και μου το δείχνει ακόμα pending. Πότε ολοκληρώθηκε η αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οποιαδηποτε καρτα μπορεις να το κανεις.Αρκει να εχει τα χρηματα , αλλα η φαση ειναι λιγο τζοκερ μια περναει μια δεν περναει.

Σε ευχαριστω για την βοηθεια με λιγα λόγια πρεπει να βαλω μεσα χρηματα . σε ποια απ ολες όμως ?ποια να εμπιστευτω? εχω visa pireos alfa bonus, eurobank debit mastercard, εθνικη mastercard, go mastercard !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που δοκίμασε τις paysafe και δεν περνάνε; Από ποια χωρα τις πήρε;

απο βουλγαρια τις πηρε και τις δοκιμασε στο steam και στο site της paysafe και ενω εχουν υπολοιπο δεν μπορει να τις βαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...