Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο βουλγαρια τις πηρε και τις δοκιμασε στο steam και στο site της paysafe και ενω εχουν υπολοιπο δεν μπορει να τις βαλει.

ας δοκιμασει να κανει αγορα απο steam μεσω καποιου proxy η vpn μηπως και τα καταφερει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ έκανα με τον ίδιο τρόπο χθες παραγγελία από το sportsdirect και μου το δείχνει ακόμα pending. Πότε ολοκληρώθηκε η αγορά;

Παιδιά όταν μάθετε παρακαλώ ενημερώστε γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ για sportsdirect.

Τους έστειλα και mail αλλά δεν ξέρω αν θα ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και γω μια αγορα απο gearbest 233 ευρω και μου εβγαλε μετα την πληρωμη νυνημα οτι υπαρχει πιθανοτητα να περασει τελονειο επειδει ειναι πανω απο 200 δολαρια.Το βγαζει σε ολους αυτο ,ποσο πιθανο ειναι να περασει τελονειο.Με free shiping θα το στειλουν οχι DHL.

 

99% θα περάσει τελωνείο. Εκτος του ΦΠΑ και ίσως δασμών που θα πληρώσεις θα χρειστεις το λιγότερο ένα 3ωρο χαρτούρα και από γραφείο σε γραφείο και θα πρέπει να δηλώσεις και την εισαγωγή στο TAXIS. Δεν έχει ένα μηνα που το έκανα για δέμα των 46€. Τα δεματα είναι πολύ λίγα πλέον και σχεδόν όλα ελέγχονται και επίσης στο τελωνείο γνωρίζουν πολύ καλα τι παίζει με τις αναγραφόμενες τιμές στα δεματα. Όταν και αν πας να έχεις μαζι σου και την απόδειξη πληρωμής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας δοκιμασει να κανει αγορα απο steam μεσω καποιου proxy η vpn μηπως και τα καταφερει!

εννοεις να αγορασει region free games απο αλλα site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο βουλγαρια τις πηρε και τις δοκιμασε στο steam και στο site της paysafe και ενω εχουν υπολοιπο δεν μπορει να τις βαλει.

 

Εννοείς στο mypaysafecard ή εκεί που απλά βλέπεις το υπόλοιπο της κάρτας; .... Εχω χρησιμοποιήσει 2 από το εξωτερικό και δουλευουν κανονικά. Εννοείται όχι στο mypaysafecard γιατι θα τις ακυρωνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πληρωμή 10 δολαρίων για μία άδεια εφαρμογής έτρωγα άκυρα απανωτά εδώ και βδομάδες, σήμερα έκανα μια τελευταία απόπειρα και το paypal δέχτηκε την πληρωμή, χωρίς να έχω λεφτά στο balance, κατευθείαν από την κάρτα (χρεωστική πειραιώς)!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% θα περάσει τελωνείο. Εκτος του ΦΠΑ και ίσως δασμών που θα πληρώσεις θα χρειστεις το λιγότερο ένα 3ωρο χαρτούρα και από γραφείο σε γραφείο και θα πρέπει να δηλώσεις και την εισαγωγή στο TAXIS. Δεν έχει ένα μηνα που το έκανα για δέμα των 46€. Τα δεματα είναι πολύ λίγα πλέον και σχεδόν όλα ελέγχονται και επίσης στο τελωνείο γνωρίζουν πολύ καλα τι παίζει με τις αναγραφόμενες τιμές στα δεματα. Όταν και αν πας να έχεις μαζι σου και την απόδειξη πληρωμής!!

Με ποια μεταφορική ήρθε το δέμα σου;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαζεται το φεκ για διακιωμα 500 ευρω τον μηνα και απο τις τραπεζες.

 

www.capital.gr/story/3061277

 

Αντε γιατι αρχισαν να συμπεριφερονται σαν μαυραγοριτες. Μελος στις αγγελιες πουλαει 5 καινουργια redmi note 2 prime 250 ευρω το τεμαχιο την ωρα που παιζει στα 160- 165 ευρω στο gearbest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πληρωμή 10 δολαρίων για μία άδεια εφαρμογής έτρωγα άκυρα απανωτά εδώ και βδομάδες, σήμερα έκανα μια τελευταία απόπειρα και το paypal δέχτηκε την πληρωμή, χωρίς να έχω λεφτά στο balance, κατευθείαν από την κάρτα (χρεωστική πειραιώς)!!!

Επιβεβαιώνω για χρεωστικη Πειραιώς! Μόλις ανανέωσαν συνδρομή σε VPN provider  χωρίς να έχω  balance  στο PayPal. Από τον Αύγουστο που είχε λήξει η συνδρομή έτρωγα  άκυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαζεται το φεκ για διακιωμα 500 ευρω τον μηνα και απο τις τραπεζες.

 

www.capital.gr/story/3061277

 

Αντε γιατι αρχισαν να συμπεριφερονται σαν μαυραγοριτες. Μελος στις αγγελιες πουλαει 5 καινουργια redmi note 2 prime 250 ευρω το τεμαχιο την ωρα που παιζει στα 160- 165 ευρω στο gearbest.

 

 

Εάν αναφέρεσαι στο

"Δίνεται επίσης η δυνατότητα μεταφοράς κεφαλαίων μέχρι 500 ευρώ ανά μήνα και ανά πελάτη στο εξωτερικό χωρίς παραστατικά μέσω των τραπεζών και των εταιρειών μεταφοράς κεφαλαίων". 

 

είναι σίγουρο ότι δεν αφορά στις αγορές από το εξωτερικό, όπως τις εννοούμε εδώ, αλλά χαλάρωση στη μεταφορά κεφαλαίων 500€/μήνα που ήδη ισχύει και εφαρμόζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο δεν λέει κάτι παραπάνω από το προηγούμενο, μάλλον λιγότερα.

 

Το θέμα είναι ότι όλα τα μέτρα χαλάρωσης που αναγγέλονται αφορούν, κυρίως, στις Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις, που έχουν βαλτώσει και κλείνουν η μια μετά την άλλη, και όχι στο θέμα που απασχολεί όσους θέλουν να κάνουν ατομικές αγορές από το εξωτερικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

 

Αγορά απο Amazon.com (Παπούτσια κ τσάντα). Η Alpha Bonus Visa χρεώθηκε κανονικά, το στάτους στο Αμαζον λέει

Preparing for Shipment.

 

Είμαι τυχερός ή φαίνεται πως λασκάρουν όλα τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους!

 

Αγορά απο Amazon.com (Παπούτσια κ τσάντα). Η Alpha Bonus Visa χρεώθηκε κανονικά, το στάτους στο Αμαζον λέει

Preparing for Shipment.

 

Είμαι τυχερός ή φαίνεται πως λασκάρουν όλα τώρα; 

 

Στο Amazon είναι καιρό τώρα χαλαρότερα τα πράγματα. Με το paypal να δούμε. Αν και από ότι βλέπω και ακούω κάτι κινείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο δεν λέει κάτι παραπάνω από το προηγούμενο, μάλλον λιγότερα.

 

Το θέμα είναι ότι όλα τα μέτρα χαλάρωσης που αναγγέλονται αφορούν, κυρίως, στις Μικρομεσαίες Επιχειρήσεις, που έχουν βαλτώσει και κλείνουν η μια μετά την άλλη, και όχι στο θέμα που απασχολεί όσους θέλουν να κάνουν ατομικές αγορές από το εξωτερικό.

Ειναι ηλιου φαινοτερο οτι μεταφορα στο εξωτερικο αποτελει και το φορτωμα του λογαριασμου στο paypal. Μεχρι στιγμης επιτρεπονταν μονο απο ιδρυματα πληρωμων (wu κλπ) και το καινουργιο ειναι οτι αναφερει και τις τραπεζες το οποιο μας λυνει τα χερια.

 

 

 

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να εξηγουνται τα αυτονοητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...