Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεφερα πριν ενα 20λεπτο με την πρωτη να κανω αγορα απο ebay μεσω paypal. Ξανα προσπαθω να αγορασω κατι αλλο και τιποτα τωρα. Τι σκατα? Μια αγορα την ημερα? Εχω debit mastercard της εθνικης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεφερα πριν ενα 20λεπτο με την πρωτη να κανω αγορα απο ebay μεσω paypal. Ξανα προσπαθω να αγορασω κατι αλλο και τιποτα τωρα. Τι σκατα? Μια αγορα την ημερα? Εχω debit mastercard της εθνικης...

καλά σου κάνουν σε προστατεύουν..για μην πάθεις καταναλωτική mania!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

""Ο επιχειρηματικός κόσμος εκτιμά ότι με την ολοκλήρωση της ανακεφαλαιοποίησης των ελληνικών τραπεζών δε θα υφίσταται κανένας λόγος για παραμονή εν ισχύ των κεφαλαιακών περιορισμών», τονίζει ο πρόεδρος της ΚΕΕ και του ΕΒΕΑ Κωνσταντίνος Μίχαλος σε δήλωσή του για τις σημερινές αιτιάσεις του υπουργείου Οικονομικών για τη χαλάρωση των κεφαλαιακών περιορισμών.""

πηγή Link.png Site: Link

 

Αν ισχύει αυτό έχουμε να φάμε ψωμί ακόμα με τις πατέντες  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη σημερινή ειδησιογραφία:

 

· Για αγορές αγαθών και υπηρεσιών στο εξωτερικό επιτρέπεται η χρήση πιστωτικών και χρεωστικών καρτών. Οι αγορές από το εξωτερικό μέσω διαδικτύου κατά κανόνα επιτρέπονται, πλην ορισμένων εξαιρέσεων (π.χ. αγορά ειδών ρουχισμού, διαδικτυακό στοίχημα κ.α.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομοίως, πριν 1 λεπτό αγόρασα από ebay μέσω paypal με χρεωστική mastercard από Eurobank, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

 

Με πιστωτική και χρεωστική Eurobank, αγορές από ebay μέσω paypal με 1€ ή 6€ δεν γίνεται τίποτα. Κάθε μέρα προσπαθώ 2-3 φορές. Απορώ πως τα καταφέρατε εσείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουνα να παραγγειλω moneysafecard αλλα εστειλα πρωτα mail να δω ποσο καιρο θα μου πουν οτι θα κανει να ερθει και μου στειλανε αυτο :

Αξιότιμε/η Κε/Κα,

 

Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση οι αποστολές των MoneySafe καρτών αναμένονται να ξεκινήσουν στις 28-29/9.

Δυστυχώς η επιπλέον αυτή καθυστέρηση οφείλεται στο συνεργαζόμενο, εγκεκριμένο από τη MasterCard, εργοστάσιο παραγωγής καρτών στην Αγγλία.

 

Εάν έχετε πραγματοποιήσει την παραγγελία σας πριν από τις 16/8 σας ζητούμε συγνώμη που έχουμε υπερβεί τον αρχικά εκτιμώμενο χρόνο των 30 ημερών για την αποστολή της παραγγελίας σας.

 

Εξαιτίας της περαιτέρω καθυστέρησης έχετε τη δυνατότητα να ζητήσετε ακύρωση της παραγγελίας με email, αναγράφοντας  το κωδικό παραγγελίας και αναφέροντας το τραπεζικό λογαριασμό όπου θέλετε να πιστωθεί το ποσό του voucher που χρησιμοποιήσατε για την παραγγελία. 

Εχει παραγγειλει κανεις προσφατα να πει ποσο καιρο εκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουνα να παραγγειλω moneysafecard αλλα εστειλα πρωτα mail να δω ποσο καιρο θα μου πουν οτι θα κανει να ερθει και μου στειλανε αυτο :

Αξιότιμε/η Κε/Κα,

 

Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση οι αποστολές των MoneySafe καρτών αναμένονται να ξεκινήσουν στις 28-29/9.

Δυστυχώς η επιπλέον αυτή καθυστέρηση οφείλεται στο συνεργαζόμενο, εγκεκριμένο από τη MasterCard, εργοστάσιο παραγωγής καρτών στην Αγγλία.

 

Εάν έχετε πραγματοποιήσει την παραγγελία σας πριν από τις 16/8 σας ζητούμε συγνώμη που έχουμε υπερβεί τον αρχικά εκτιμώμενο χρόνο των 30 ημερών για την αποστολή της παραγγελίας σας.

 

Εξαιτίας της περαιτέρω καθυστέρησης έχετε τη δυνατότητα να ζητήσετε ακύρωση της παραγγελίας με email, αναγράφοντας  το κωδικό παραγγελίας και αναφέροντας το τραπεζικό λογαριασμό όπου θέλετε να πιστωθεί το ποσό του voucher που χρησιμοποιήσατε για την παραγγελία. 

Εχει παρει κανεις προσφατα να πει εντυπωσεις?

 

Εννοείς αν έχει χρησιμοποιήσει τη moneysafecard κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομουνα να παραγγειλω moneysafecard αλλα εστειλα πρωτα mail να δω ποσο καιρο θα μου πουν οτι θα κανει να ερθει και μου στειλανε αυτο :

Αξιότιμε/η Κε/Κα,

 

Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση οι αποστολές των MoneySafe καρτών αναμένονται να ξεκινήσουν στις 28-29/9.

Δυστυχώς η επιπλέον αυτή καθυστέρηση οφείλεται στο συνεργαζόμενο, εγκεκριμένο από τη MasterCard, εργοστάσιο παραγωγής καρτών στην Αγγλία.

 

Εάν έχετε πραγματοποιήσει την παραγγελία σας πριν από τις 16/8 σας ζητούμε συγνώμη που έχουμε υπερβεί τον αρχικά εκτιμώμενο χρόνο των 30 ημερών για την αποστολή της παραγγελίας σας.

 

Εξαιτίας της περαιτέρω καθυστέρησης έχετε τη δυνατότητα να ζητήσετε ακύρωση της παραγγελίας με email, αναγράφοντας  το κωδικό παραγγελίας και αναφέροντας το τραπεζικό λογαριασμό όπου θέλετε να πιστωθεί το ποσό του voucher που χρησιμοποιήσατε για την παραγγελία.
Εχει παραγγειλει κανεις προσφατα να πει ποσο καιρο εκανε?
εχω κανει παραγγελια απο 21 ιουλιου και ακομη περιμενω .Σε τσατ τα ιδια λεγαν και σε μενα .τωρα τα σχολια δικα σας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει το ολο θεμα οτι μπορεις να αγορασεις οτι θες εκτος απο ρουχα κτλ. δηλαδη αμα θελω να παρω ενα μπουφαν απο το ebay θα το ελεξουν πρωτα και καλα οτι αυτο που πηρα ειναι μπουφαν και δεν θα προχωρησει η παραγγελια?!?jesus...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει το ολο θεμα οτι μπορεις να αγορασεις οτι θες εκτος απο ρουχα κτλ. δηλαδη αμα θελω να παρω ενα μπουφαν απο το ebay θα το ελεξουν πρωτα και καλα οτι αυτο που πηρα ειναι μπουφαν και δεν θα προχωρησει η παραγγελια?!?jesus...

Εγώ σήμερα απο ebay παρείγγειλα πουλοβεράκι.

Soutt ....μη το πείτε στον Αλέξη :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...