Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις έκανα επιτυχώς μεταφορά με ebanking της Eurobank 200 ευρώ στο λογαριασμό μου στο Paypal. Τον λογαριασμό της τράπεζας τον είχα συνδέσει με το paypal, προ capital controls. Ξέρει κάποιος αν μπορείς και από άλλους λογαριασμούς σου (μη συνδεδεμένους με το paypal) να το κάνεις αυτό ; Ώστε να μπορείς να βάλεις πάνω από 500 ευρώ το μήνα στο Paypal.

 

Τι έξοδα σου χρέωσε η Eurobank ? εμένα μου βγάζει να πληρώσω 19 ευρώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Εβγαλα και εγώ κάρτα revolut. Οι ερωτήσεις που έχω είναι:

 

1) είχα διαβάσει ότι εκαναν σύνδεση της κάρτας revolut με paypal account. Μπήκα στο PayPal πηγα να προσθέσω την κάρτα revolut αλλά μου εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή ή προσθήκη. Μετά Μίλησα με το support της revolut και με ενημέρωσαν ότι δεν συνεργάζονται με PayPal. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλα με τις αναρτήσεις που διάβασα εδώ?

 

2) μετά σκέφτηκα να προσθέσω στο balance χρηματα μέσω της revolut... Πάλι από το support της revolut μου είπαν ότι δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο.

 

Εσείς πως το κάνατε? Θα με ενδιέφερε να κάνω αγορές μέσω PayPal και όχι μέσω revolut γιατί με PayPal υπάρχει δυνατότητα να ζητήσεις τα χρήματα σου εάν δεν παραλάβεις αυτό που αγορασες.

 

Εάν μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά οδηγίες....

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καλημερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα την καρτα Revolut.Φοβερη συσκευασια...το θεμα ειναι πως κανουμε το εμβασμα..

Από την εφαρμογή του Revolut πας Top up μετά Top up via transfer, όπου έχει όλα τα στοιχεία που χρειάζεσαι και τα οποία θα χρησιμοποιήσεις στο έμβασμα που θα κάνεις από το e bankingk της τράπεζάς σου.Στην αιτιολογία του εμβάσματος να μην ξεχάσεις να αναφέρεις το referance, τον αριθμό δηλ.που αντιστοιχεί σε σένα ώστε να ξέρει το revelut και να σε πιστώσει.

... είχα διαβάσει ότι εκαναν σύνδεση της κάρτας revolut με paypal account. Μπήκα στο PayPal πηγα να προσθέσω την κάρτα revolut αλλά μου εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή ή προσθήκη. Μετά Μίλησα με το support της revolut και με ενημέρωσαν ότι δεν συνεργάζονται με PayPal. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλα με τις αναρτήσεις που διάβασα εδώ?

 

Η κάρτα του revolut μπορεί να συνδεθεί με το paypal αφού πρώτα την ενισχύσεις με χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?μπορω να χτρησιμοποιησω την revolut καρτα για αγορα απο alliexpress?

Εγω την χρήσηποίησα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Την έγραψα και στο alipay για να μην γράφω τα στοιχεία κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ θα την φορτωσω την revolut με χρήματα και μετά θα πάω να την προσθέσω στο PayPal?

 

Λίγο χαζό μου ακούγεται στον τροπο που το εφτιαξαν και επίσης δεν μου ανέφεραν κάτι τέτοιο στο support της revolut. Μου είπαν για την ακρίβεια ότι δεν συνεργάζονται με PayPal προς το παρόν!!!

 

Γίνεται μετά την φόρτωση της revolut να μου επιστρέψουν τα χρήματα?

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά,

 

Εβγαλα και εγώ κάρτα revolut. Οι ερωτήσεις που έχω είναι:

 

1) είχα διαβάσει ότι εκαναν σύνδεση της κάρτας revolut με paypal account. Μπήκα στο PayPal πηγα να προσθέσω την κάρτα revolut αλλά μου εμφάνιζε μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή ή προσθήκη. Μετά Μίλησα με το support της revolut και με ενημέρωσαν ότι δεν συνεργάζονται με PayPal. Μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλα με τις αναρτήσεις που διάβασα εδώ?

 

2) μετά σκέφτηκα να προσθέσω στο balance χρηματα μέσω της revolut... Πάλι από το support της revolut μου είπαν ότι δεν είναι εφικτό κάτι τέτοιο.

 

Εσείς πως το κάνατε? Θα με ενδιέφερε να κάνω αγορές μέσω PayPal και όχι μέσω revolut γιατί με PayPal υπάρχει δυνατότητα να ζητήσεις τα χρήματα σου εάν δεν παραλάβεις αυτό που αγορασες.

 

Εάν μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά οδηγίες....

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καλημερες

Πρεπει να φορτωσεις την καρτα με εμβασμα φιλε για να εχει λεφτα, για να μπορεσει το paypal να τραβηξει την χρεωση την γνωστη για να προσθεσεις την καρτα.

Με το που προστεθει, η χρεωση θα σκασει αμεσως στο κινητο σου μαζι με τον κωδικο που θελει το paypal για το confirm της καρτας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...