Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι αξιοπιστο; Με παει σε μια σελιδα πληρωμης στα ρωσικα.

Σε κανονική σελίδα στα Ελληνικά πάει εμένα αλλά δεν ξέρω αν δέχονται Ελληνικές κάρτες Paysafe το έχουν σαν τρόπο πληρωμής αλλά δεν είδα πληροφορίες για αυτό γνωρίζει κανείς ?

Επίσης δεν βλέπω να έχουν τηλ επικοινωνίας η Live παρα μόνο μέσω Email και αυτό είναι σπαστικό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο amazon.co.uk δεν εχει paypal, αρα ο μοναδικος τροπος είναι με revolut???  ή υπαρχει περιπτωση να γινεται δεκτη και χρεωστικη ή προπληρωμενη, μιας και ειχα διαβασει καπου οτι το amazon εχει ελληνικο ΑΦΜ στις αγορες απο Ελλαδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon.co.uk δεν εχει paypal, αρα ο μοναδικος τροπος είναι με revolut???  ή υπαρχει περιπτωση να γινεται δεκτη και χρεωστικη ή προπληρωμενη, μιας και ειχα διαβασει καπου οτι το amazon εχει ελληνικο ΑΦΜ στις αγορες απο Ελλαδα...

Εχω κανει πληρωμή μέσα στα cc με Visa/Delta/Electron της πειραιως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω απο digitadiko, ενω εχει σταλει e-mail οτι η παραγγελια ολοκληρωθηκε. Τα λεφτα τραβηχτηκαν απο τον λογαριασμο επιτοπου.. Δεν απαντουν στα e-mail..

 

Μετα την αγορα απο digitadiko, ειδα οτι το Uploaded εχει bankwire, δλδ επιλογη για τραπεζικη καταθεση.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα αγορά απο το amazon.fr με απευθείας κάρτα πιστωτική, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι θα έχω τελωνείο; γιατί έβαλα γρήγορη αποστολή και το ποσό κοντεύει τα 500 ευρώ, τι λέτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον να εχεις κανει εγράφη απο το 2013 με 1164 ποστ και να μην ξερεις οτι εντος εε δεν υπάρχει τελωνείο, κατι βεβαια που έπρεπε να ξερεις και σαν πολιτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυνατον να εχεις κανει εγράφη απο το 2013 με 1164 ποστ και να μην ξερεις οτι εντος εε δεν υπάρχει τελωνείο, κατι βεβαια που έπρεπε να ξερεις και σαν πολιτης.

Χαχαχα καλά τα λες, επειδή δεν έχω εμπειρία απο το Amazon λέω μήπως μεσολαβεί κάποιος πωλητής που έχει έδρα εκτός Ευρώπη ,πώς πέρασε η παραγγελία ; μάλλον δεν έχει υπερβεί η τράπεζα το ποσό που της επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενω απο digitadiko, ενω εχει σταλει e-mail οτι η παραγγελια ολοκληρωθηκε. Τα λεφτα τραβηχτηκαν απο τον λογαριασμο επιτοπου.. Δεν απαντουν στα e-mail..

 

Μετα την αγορα απο digitadiko, ειδα οτι το Uploaded εχει bankwire, δλδ επιλογη για τραπεζικη καταθεση.. :(

Και γω για Uploaded Θέλω γιατί δεν δέχεται την προπληρωμένη eurobank και ήθελα να πληρώσω με Paysafe όπως λέει οτι υποστηρίζει το Site όμως δεν ξέρω αν δέχεται paysafe κωδικούς απο Ελλάδα και ακόμα δεν έχουν απαντήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω για Uploaded Θέλω γιατί δεν δέχεται την προπληρωμένη eurobank και ήθελα να πληρώσω με Paysafe όπως λέει οτι υποστηρίζει το Site όμως δεν ξέρω αν δέχεται paysafe κωδικούς απο Ελλάδα και ακόμα δεν έχουν απαντήσει...

 

To site λέει ότι δε δέχεται κωδικούς Paysafe απο Ελλάδα. Μπορείς ομως να τους πληρωσεις με μεταφορά σε Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα με το paypal για να προσθεσω το ΙΒΑΝ και μου ζητησε ταυτοτητα και "your bank statement - it has to be issued within 12 months and contain your name, address and 4 last digits of your bank account."

 

πρεπει να απευθυνθω σε καταστημα για το bank statement ή μπορω και απο winbank?και πως το ζηταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μπορούμε να αγοράσουμε από παντού με τις κατάλληλες πατέντες εκτός του aliexpress??

Είπαμε και παραπάνω για aliexpress με https://revolut.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...