Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή θέλω και εγώ να κάνω κάποιες αγορές μέσω ίντερνετ από το εξωτερικό, έχει δοκιμάσει κανείς να πάρει από το bookdepository.com???? Δέχεται και κάρτες εκτός από PayPal, αλλά φοβάμαι μην δεν μου το δεχτεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή θέλω και εγώ να κάνω κάποιες αγορές μέσω ίντερνετ από το εξωτερικό, έχει δοκιμάσει κανείς να πάρει από το bookdepository.com???? Δέχεται και κάρτες εκτός από PayPal, αλλά φοβάμαι μην δεν μου το δεχτεί!

 

Και αν δε σου τη δεχτει τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα με το paypal για να προσθεσω το ΙΒΑΝ και μου ζητησε ταυτοτητα και "your bank statement - it has to be issued within 12 months and contain your name, address and 4 last digits of your bank account."

 

πρεπει να απευθυνθω σε καταστημα για το bank statement ή μπορω και απο winbank?και πως το ζηταω?

 

Παιδια μια βοηθεια αν ειναι ευκολο :)

Κοιταξα στη winbank και βρηκα κατι για αντιγραφα λογαριασμων αλλα μου λεει οτι δεν εχουν εκδοθει!αρα πρεπει να παω σε καταστημα για να μου βγαλουν?αυτο ειναι το statement? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπορώ να πάρω τα βιβλία που θέλω, από εκεί. Οπότε θα πρέπει να τα παραγγείλω από γνωστό ελληνικό κατάστημα και να περιμένω +ένα μήνα, ώσπου να έρθουν!

Βασικά είναι θέμα χρόνου! Θέλω να ξέρω, αν κάποιος έχει πάρει από εκεί, για να υπολογίσω 2 εβδομάδες, ή όχι και να υπολογίσω 1,5 μήνα + αρκετά ευρώ παραπάνω (μιας και θέλω να τα στείλω εξωτερικό)......

 

Και αν δε σου τη δεχτει τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια αν ειναι ευκολο :)

Κοιταξα στη winbank και βρηκα κατι για αντιγραφα λογαριασμων αλλα μου λεει οτι δεν εχουν εκδοθει!αρα πρεπει να παω σε καταστημα για να μου βγαλουν?αυτο ειναι το statement? 

 

Καλησπέρα,

 

Μπες στην Winbank, αφού πρώτα επιλέξεις τα Αγγλικά.

Στην αριστερή στήλη χτυπάς το "My Portfolio"

Στη συνέχεια επιλέγεις "Account Management"  και μετά "Account Details"

Θα σου βγάλει στα Αγγλικά τα πλήρη στοιχεία του λογαριασμού σου στην "Πειραιώς".

Ένα Screenshot και είσαι έτοιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μπες στην Winbank, αφού πρώτα επιλέξεις τα Αγγλικά.

Στην αριστερή στήλη χτυπάς το "My Portfolio"

Στη συνέχεια επιλέγεις "Account Management"  και μετά "Account Details"

Θα σου βγάλει στα Αγγλικά τα πλήρη στοιχεία του λογαριασμού σου στην "Πειραιώς".

Ένα Screenshot και είσαι έτοιμος

 

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!Ελπιζω να λυθει το θεμα :)

 

BTW!

 

Τεταρτη εμβασμα προς Revolut παρασκευη βραδυ τα χρηματα εμφανιστηκαν και εγινε και μια δοκιμαστικη αγορα απο ebay και περασε(δοκιμασα με χρεωστικη πειραιως και εφαγε ακυρο)!

Ολα μια χαρα και περιμενω να ερθει και η καρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Μπες στην Winbank, αφού πρώτα επιλέξεις τα Αγγλικά.

Στην αριστερή στήλη χτυπάς το "My Portfolio"

Στη συνέχεια επιλέγεις "Account Management"  και μετά "Account Details"

Θα σου βγάλει στα Αγγλικά τα πλήρη στοιχεία του λογαριασμού σου στην "Πειραιώς".

Ένα Screenshot και είσαι έτοιμος

Καλησπερα!Το εχεις δοκιμασει αυτο που προτείνεις στον panagiotis.k?? γιατι το εχω κανει αλλα δεν το δεχτηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!Το εχεις δοκιμασει αυτο που προτείνεις στον panagiotis.k?? γιατι το εχω κανει αλλα δεν το δεχτηκαν

 

Ναι, φυσικά. Πριν από 3-4 μέρες. Γιατί να μην το δεχτούν; Είναι και στ' Αγγλικά και το καταλαβαίνουν. Θα μπορούσα να στείλω statement, γιατί ο λογαριασμός μου έιναι όψεως και μου έρχεται από την "Πειραιώς" κάθε 6 μήνες, όμως τι θα καταλάβαιναν από ένα statement που είναι στα Ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω και εγώ να κάνω κάποιες αγορές μέσω ίντερνετ από το εξωτερικό, έχει δοκιμάσει κανείς να πάρει από το bookdepository.com???? Δέχεται και κάρτες εκτός από PayPal, αλλά φοβάμαι μην δεν μου το δεχτεί!

Πριν μια ώρα έκανα παραγγελία και τη δέχτηκε κανονικά με alpha visa

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To site λέει ότι δε δέχεται κωδικούς Paysafe απο Ελλάδα. Μπορείς ομως να τους πληρωσεις με μεταφορά σε Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό

Τους πλήρωσα με προπληρωμένη και μετά ήρθε ενα Mail στα ρώσικα απο το Robokasa εγινε μετατροπή σε ρουβλια και ζήταγαν και άλλα στοιχεία μπήκα στο site αλλά μέχρι εκεί,δεν ξέρω τι έγινε τελικά δεν μου ήρθε κωδικός για το UL που ήθελα ελπίζω να ακυρώθκε η παραγελλία,πολύ μπέρδεμα ολα αυτά δεν εξηγούνε και τίποτα...

Εστειλα μύνημα στήν εξυπηρέτηση πελατών και περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, απορία μολις αγορασα απο banggood 2-3 πραγματάκια μεσω pay pal. Εκανα 2 παραγκελίες και χρησιμοποιησα και τις 2 καρτες που εχω συνδεσει στο pay pal (Alphabank enter visa και eurobank visa), μια για καθε παραγγελία.

Προσπαθώντας να αγοράσω απο gearbest με pay pal  δε δέχεται καμιά απο τις 2 κάρτες.

Ξερει κανενας τι παιζει; γιατι το banggood με αφηνει ενω το gearbest οχι; και παντα μιλάω για παραγγελίες 3-4 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...