Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια βοηθεια!Εκανε φιλος μου λογαριασμο στο revolut τα χρηματα μπηκαν μετα απο 2 μερες!Τωρα θελουμε να τα στειλουμε στον δικο μου λογαριασμο στο pay pal.Πως γινεται αυτο τι πρεπει να κανουμε??

 

βρε παιδιά γιατί το κάνετε πιο δύσκολο από ότι είναι

1. κάνε και εσύ έναν account στο revolut

2. μέσα από την ειδική φόρμα του revolut του φίλου σου, θα σου στείλει τα χρήματα στο revolut account σου βάζοντας τον αριθμό τηλεφώνου/ email που έχεις δηλώσει

3. χρησιμοποιείς την κάρτα του revolut στο paypal που σου παρέχετε με την εγγραφή στην υπηρεσία.

 

η ισοτιμία είναι από το xe.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρεβολτ συμφέρει για μεγάλα ποσά η και μικρά?Γιατί στο ππ για 2,20 ευρώ που θα βάλω στο μπαλανς από την κάρτα μου θέλει περίπου 40+ λεπτά κάτι προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα για ενημερωση, το Σαββατο αγορασα απο amazon.de απευθειας με χρεωση VISA της Πειραιως ενα ΚΙΤ μοντελο πλοιου 300 ευρω. Σημερα μου ηρθε το mail οτι το πακετο εχει σταλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος;

 

Μπορείς να την δεις μέσο του Revolut. Δεν μπορεί να σου πει κανένας γιατί κάθε δευτερόλεπτο η ισοτιμία αλλάζει.

Μπορείς να το δεις εκεί που λέει Exchange και εκεί η ανανεώσει είναι ανά δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που δεν ήξερα ήταν τι να βάλω στον δικαιούχο και έβαλα Revolut LTD.

 

Επίσης η απορία μου σχετικά με το αν μπορώ να στείλω ξανά τα χρήματα στον λογαριασμό μου αν το θελήσω και με τι χρέωση και σε πόσο χρόνο, παραμένει.

Εγω νομιζα οτι εγω ειμαι ο δικαιουχος και εβαλα τον αριθμο μου (referenve) . Για να δουμε θα εχω προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το revolut, ξερετε τι ισοτιμια χρησιμοποιει; Σιγουρα απο εκει θα βγαζει τα περισσοτερα εσοδα.

Έχει πολύ καλή, κοντα σε αυτή του xe αν όχι ίδια

 

Αυτό το revolut τελικά από κάθε άποψη είναι τέλειο, σχεδόν απίστευτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά επειδή έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε paypal (από πριν  τα cc)

 

όταν κάνεις μεταφορά από ΕΤΕ (στο αιτιολογία έβαλα GOODS) δεν σου στελνει κάποιο μαιλ???

 

πόσες μέρες κάνει να γίνει η μεταφορά; 2εργάσιμες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια εγω ηθελα να ρωτησω πως γινετε προχθες να εκανα κανονικα αγορα απο το ebay μέσο paypal με prepaid πειραιως και χθες και σημερα να μην μπορω μ τιποτα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ οποίος έκανε εμβασμα από Alpha bank προς revolut στο πεδίο " ή μεταφορά αφορά" τι βάζουμε;γιατί έχει πολλές επιλογές

και επίσης θέλω να βάλω μόνο 5 € δοκιμαστικά θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, ενδιαφέρονουσα ερώτηση. Υπάρχει κάποιο κόστος;

 

Εκεί θα γίνει υποψιάζομαι το παιχνίδι....  Είναι πολύ νέα υπηρεσία, δεν έχει κλείσει ακόμα χρόνο και μένει να δούμε.

Εγώ θα περίμενα πριν ανοίξω λογαριασμό εκεί.. Δεν έχει σαν υπηρεσία ακόμα τα εχέγγυα της αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά δεν θα βάλεις και μια περιουσία. Προς το παρόν ότι χαζοαγορές έχω κάνει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...