Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένας συνοπτικός οδηγός για το Revolut λοιπόν:

 

  1. Εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό.
  2. Έφτιαξα λογαριασμό δίνοντας τα στοιχεία μου (φωτογραφία δεν έβαλα).
  3. Δεν έκανα επιβεβαίωση των στοιχείων με ταυτότητα ή διαβατήριο γιατί μου δίνει όριο 1500 ευρώ που μου αρκούν.
  4. Επέλεξα top up.
  5. Επέλεξα απ το βελάκι top up via transfer και εμφανίστηκαν τα στοιχεία της τράπεζας
  6. Πήγα στο ebanking της εθνικής και έκανα έμβασμα με βάση τα στοιχεία του προηγούμενου βήματος. Στην αιτιολογία έβαλα τον 8ψήφιο κωδικό μου για να δουν από ποιον λογαριασμό προέρχεται το έμβασμα.
  7. Τώρα περιμένω να φορτωθούν τα χρήματα που απ όσο είδα από προηγούμενους θέλει 2 ημέρες.
  • Κόστος εμβάσματος 1 ευρώ μέσω ebanking (στην τράπεζα 8 ευρώ)
  • Άλλες χρεώσεις για τον 1ο χρόνο χρήσης δεν υπάρχουν

 

 

εισαι ωραιος ,δυο τρεις αποριες ,

1ον το οριο 1500 ειναι φανταζομαι τον χρονο σωστα; δε θελω και εγω να στειλω ταυτοτητες κλπ κλπ ,

 2ον  ο 8ψηφιος κωδικος εμφανιζεται στο βημα 5 που λες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νομίζω πως ισχύει η request money όπως επίσης πλέον ισχύει και η

 

 

Νομίζω πως ισχύει η request money όπως επίσης πλέον ισχύει και η δυνατότητα φόρτωσης του balance με έμβασμα.

Η revolut όμως σου δίνει την δυνατότητα να πληρώνεις και χωρίς paypal αν χρειαστεί. Είναι σαν μια κανονική χρεωστική κάρτα που μπορεί να χρησιμοιηθεί και σκέτη και να συνδεθεί με το paypal.

 

ε καλά δεν έχει και κάποια δυσκολία, σε καθοδηγεί η εφαρμογή και είναι πολύ εύκολο.

 

Ένας συνοπτικός οδηγός για το Revolut λοιπόν:

 

  1. Εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό.
  2. Έφτιαξα λογαριασμό δίνοντας τα στοιχεία μου (φωτογραφία δεν έβαλα).
  3. Δεν έκανα επιβεβαίωση των στοιχείων με ταυτότητα ή διαβατήριο γιατί μου δίνει όριο 1500 ευρώ που μου αρκούν.
  4. Επέλεξα top up.
  5. Επέλεξα απ το βελάκι top up via transfer και εμφανίστηκαν τα στοιχεία της τράπεζας
  6. Πήγα στο ebanking της εθνικής και έκανα έμβασμα με βάση τα στοιχεία του προηγούμενου βήματος. Στην αιτιολογία έβαλα τον 8ψήφιο κωδικό μου για να δουν από ποιον λογαριασμό προέρχεται το έμβασμα.
  7. Τώρα περιμένω να φορτωθούν τα χρήματα που απ όσο είδα από προηγούμενους θέλει 2 ημέρες.
  • Κόστος εμβάσματος 1 ευρώ μέσω ebanking (στην τράπεζα 8 ευρώ)
  • Άλλες χρεώσεις για τον 1ο χρόνο χρήσης δεν υπάρχουν

 

 η δυνατότητα φόρτωσης του balance με έμβασμα, πως μπορει να γινει? επειδη δεν εχω ebanking πρεπει να παω σε καποιο τραπεζικο καταστημα που εχω λογαριασμο? και κατι τελευταιο, τα χρηματα μ αυτον τον τροπο θα φορτωθουν στο balance σωστα? μπορω να τα χρησιμοποιησω αμεσα η πρεπει να περιμενω καποιες μερες? ευχαριστω!

.

Η revolut όμως σου δίνει την δυνατότητα να πληρώνεις και χωρίς paypal αν χρειαστεί. Είναι σαν μια κανονική χρεωστική κάρτα που μπορεί να χρησιμοιηθεί και σκέτη και να συνδεθεί με το paypal.

 

ε καλά δεν έχει και κάποια δυσκολία, σε καθοδηγεί η εφαρμογή και είναι πολύ εύκολο.

 

Ένας συνοπτικός οδηγός για το Revolut λοιπόν:

 

  1. Εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό.
  2. Έφτιαξα λογαριασμό δίνοντας τα στοιχεία μου (φωτογραφία δεν έβαλα).
  3. Δεν έκανα επιβεβαίωση των στοιχείων με ταυτότητα ή διαβατήριο γιατί μου δίνει όριο 1500 ευρώ που μου αρκούν.
  4. Επέλεξα top up.
  5. Επέλεξα απ το βελάκι top up via transfer και εμφανίστηκαν τα στοιχεία της τράπεζας
  6. Πήγα στο ebanking της εθνικής και έκανα έμβασμα με βάση τα στοιχεία του προηγούμενου βήματος. Στην αιτιολογία έβαλα τον 8ψήφιο κωδικό μου για να δουν από ποιον λογαριασμό προέρχεται το έμβασμα.
  7. Τώρα περιμένω να φορτωθούν τα χρήματα που απ όσο είδα από προηγούμενους θέλει 2 ημέρες.
  • Κόστος εμβάσματος 1 ευρώ μέσω ebanking (στην τράπεζα 8 ευρώ)
  • Άλλες χρεώσεις για τον 1ο χρόνο χρήσης δεν υπάρχουν

 

 

 

Νομίζω πως ισχύει η request money όπως επίσης πλέον ισχύει και η δυνατότητα φόρτωσης του balance με έμβασμα.

Η revolut όμως σου δίνει την δυνατότητα να πληρώνεις και χωρίς paypal αν χρειαστεί. Είναι σαν μια κανονική χρεωστική κάρτα που μπορεί να χρησιμοιηθεί και σκέτη και να συνδεθεί με το paypal.

 

ε καλά δεν έχει και κάποια δυσκολία, σε καθοδηγεί η εφαρμογή και είναι πολύ εύκολο.

 

Ένας συνοπτικός οδηγός για το Revolut λοιπόν:

 

  1. Εγκατέστησα την εφαρμογή στο κινητό.
  2. Έφτιαξα λογαριασμό δίνοντας τα στοιχεία μου (φωτογραφία δεν έβαλα).
  3. Δεν έκανα επιβεβαίωση των στοιχείων με ταυτότητα ή διαβατήριο γιατί μου δίνει όριο 1500 ευρώ που μου αρκούν.
  4. Επέλεξα top up.
  5. Επέλεξα απ το βελάκι top up via transfer και εμφανίστηκαν τα στοιχεία της τράπεζας
  6. Πήγα στο ebanking της εθνικής και έκανα έμβασμα με βάση τα στοιχεία του προηγούμενου βήματος. Στην αιτιολογία έβαλα τον 8ψήφιο κωδικό μου για να δουν από ποιον λογαριασμό προέρχεται το έμβασμα.
  7. Τώρα περιμένω να φορτωθούν τα χρήματα που απ όσο είδα από προηγούμενους θέλει 2 ημέρες.
  • Κόστος εμβάσματος 1 ευρώ μέσω ebanking (στην τράπεζα 8 ευρώ)
  • Άλλες χρεώσεις για τον 1ο χρόνο χρήσης δεν υπάρχουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι ωραιος ,δυο τρεις αποριες ,

1ον το οριο 1500 ειναι φανταζομαι τον χρονο σωστα; δε θελω και εγω να στειλω ταυτοτητες κλπ κλπ ,

 2ον  ο 8ψηφιος κωδικος εμφανιζεται στο βημα 5 που λες ;

 

  1. Ναι, για τον πρώτο χρόνο, που εξάλλου μέχρι τότε σου δίνει υπηρεσίες χωρίς χρέωση.
  2. Ναι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος φιλε, ευχαριστω

 

Το μόνο που δεν ήξερα ήταν τι να βάλω στον δικαιούχο και έβαλα Revolut LTD.

 

Επίσης η απορία μου σχετικά με το αν μπορώ να στείλω ξανά τα χρήματα στον λογαριασμό μου αν το θελήσω και με τι χρέωση και σε πόσο χρόνο, παραμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που δεν ήξερα ήταν τι να βάλω στον δικαιούχο και έβαλα Revolut LTD.

 

Επίσης η απορία μου σχετικά με το αν μπορώ να στείλω ξανά τα χρήματα στον λογαριασμό μου αν το θελήσω και με τι χρέωση και σε πόσο χρόνο, παραμένει.

Revolut LTD βαζουμε συνεχεια; αυτο ειναι το σωστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δυνατότητα φόρτωσης του balance με έμβασμα, πως μπορει να γινει? επειδη δεν εχω ebanking πρεπει να παω σε καποιο τραπεζικο καταστημα που εχω λογαριασμο? και κατι τελευταιο, τα χρηματα μ αυτον τον τροπο θα φορτωθουν στο balance σωστα? μπορω να τα χρησιμοποιησω αμεσα η πρεπει να περιμενω καποιες μερες? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prepaid στην Eurobank. Εχω βαλει μεσα 40 ευρω μιας φιλης λιγο πριν μπουν τα capital control κ τοσο καιρο δεν με αφηνει να κανω αγορα. Παω να ζητησω να μου τα βγαλει απο την καρτα κ μου λεει οσο εχουμε cc δεν μπορεις να τα βγαλεις. Ξαναπηγα κ μου ειπε το ιδιο πραγμα +"αφου μπορειτε να κανετε αγορα γιατι να τα βγαλετε"? @@ μπορω. Ουτε απο asos ουτε καν απο ελληνικο site. Γιατι ρε παιδια δεν με αφηνει να βγαλω 40 ευρω? :angry:

Ξανα, μηπως απαντησει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω χάσει επεισόδια..πώς μπορώ να κάνω αγορές απο steam,league of legends απο την στιγμή που δεν υπάρχει paysafe.Επιπλέον αν θέλω να πάρω απο εξωτερικό κάτι,με τι κάρτα σαν φοιτητής μπορώ να το κάνω?Είχα πάει πρίν κανά δύο μήνες και δεν με άφησε η τράπεζα να βγάλω χρεωστική λόγω των capital controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ξερει καποιος γιατι απο μερικα κινεζομαγαζια μπορω να αγωρασω κανονικα με paypal με καρτα ενω σε αλλα δε γινεται;

όπωε ειπα και πριν εχω κανει 3 αγορες απο banggood χθες και σημερα καθως και 2 απο wish και οι 4 παραγγελίες πληρώθηκαν αμεσως  μεσω paypall με visa eurobank kai alpha enter visa.

Σπο gearbest δε μου δεχεται καμια καρτα απο τις 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες ξερει καποιος γιατι απο μερικα κινεζομαγαζια μπορω να αγωρασω κανονικα με paypal με καρτα ενω σε αλλα δε γινεται;

όπωε ειπα και πριν εχω κανει 3 αγορες απο banggood χθες και σημερα καθως και 2 απο wish και οι 4 παραγγελίες πληρώθηκαν αμεσως  μεσω paypall με visa eurobank kai alpha enter visa.

Σπο gearbest δε μου δεχεται καμια καρτα απο τις 2

εχει αναφερθει πολλες φορες πως ειναι θεμα τυχης , για πολλους και διαφορους λογους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια!Εκανε φιλος μου λογαριασμο στο revolut τα χρηματα μπηκαν μετα απο 2 μερες!Τωρα θελουμε να τα στειλουμε στον δικο μου λογαριασμο στο pay pal.Πως γινεται αυτο τι πρεπει να κανουμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...