Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί τέλος η PayPal; Και πληρωμές μπορείς να δεχθείς από το εξωτερικό και αγορές να κάνεις με το balance. Απλά αναστολή λειτουργίας με πιστωτικές έχει, μέχρι νεοτέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ τώρα κάνω την πτυχιακή μου. Μπορώ με PayPal να κάνω αγορές από το ebay? Γιατί έχω μπερδευτεί. Έχω από την εθνική μια Master card που την έχω σύνδεση με το PayPal(δεν έχω κάνει μεταφορά λεφτά στη PayPal απλά όταν κάνω αγορές αφαιρούνται από την κάρτα και όχι από τον λογαριασμό της PayPal που εκεί ποτέ δε φαίνεται πόσα λεφτά έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εγώ τώρα κάνω την πτυχιακή μου. Μπορώ με PayPal να κάνω αγορές από το ebay? Γιατί έχω μπερδευτεί. Έχω από την εθνική μια Master card που την έχω σύνδεση με το PayPal(δεν έχω κάνει μεταφορά λεφτά στη PayPal απλά όταν κάνω αγορές αφαιρούνται από την κάρτα και όχι από τον λογαριασμό της PayPal που εκεί ποτέ δε φαίνεται πόσα λεφτά έχω)

όχι δεν μπορείς όταν τραβάει από την πιστωτική, μόνο αν έχεις balance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τέλος η PayPal; Και πληρωμές μπορείς να δεχθείς από το εξωτερικό και αγορές να κάνεις με το balance. Απλά αναστολή λειτουργίας με πιστωτικές έχει, μέχρι νεοτέρας.

Μονο που το 90% ενδιαφέρετε για αγορες με ππ και κάρτες, αυτο ειναι το τελος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα σας,


 


Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις να κανει αναληψη στο εξωτερικο με ελληνικη χρεωστικη καρτα. Ο ΠΝΠ και οι τραπεζες λενε οτι γινεται κανονικα εως 60/ημερα ή 420/καθε παρασκευη σωρευτικα. Η απορια μου επισης ειναι η εξης: Θα παω για μεταπτυχιακο στην αγγλια και θα χρειαστω καποια χρηματα και τα 2000 μετρητα που μπορει να παρει πλεον καποις οπως καταλαβαινεται δεν φτανουν για τα πρωτα εξοδα. Θα μπορω ομως καθε παρασκευη να σηκωνω το ισοδυνατο των 420€ σε λιρες απο την ελληνικη χρεωστικη μου καρτα?


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα σας,

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις να κανει αναληψη στο εξωτερικο με ελληνικη χρεωστικη καρτα. Ο ΠΝΠ και οι τραπεζες λενε οτι γινεται κανονικα εως 60/ημερα ή 420/καθε παρασκευη σωρευτικα. Η απορια μου επισης ειναι η εξης: Θα παω για μεταπτυχιακο στην αγγλια και θα χρειαστω καποια χρηματα και τα 2000 μετρητα που μπορει να παρει πλεον καποις οπως καταλαβαινεται δεν φτανουν για τα πρωτα εξοδα. Θα μπορω ομως καθε παρασκευη να σηκωνω το ισοδυνατο των 420€ σε λιρες απο την ελληνικη χρεωστικη μου καρτα?

 

 

Ανάληψη στο εξωτερικό γίνεται κανονικά. Επίσης για φοιτητες επιτρέπονται και κάποια εμβάσματα, αρχικά ήταν 5.000/τρίμηνο. Λογικά με αυτα θα πληρωσεις δίδακτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ανάληψη στο εξωτερικό γίνεται κανονικά. Επίσης για φοιτητες επιτρέπονται και κάποια εμβάσματα, αρχικά ήταν 5.000/τρίμηνο. Λογικά με αυτα θα πληρωσεις δίδακτρα

 

 

Σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αγορά απο Amazon που δεν δέχεται paypal τί τρόποι υπάρχουν;

 

Οι τρόποι που έχουμε περιγραψει και σχετιζονται με τη δημιουργία μιας προπληρωμενης Mastercard/visa την οποία θα γεμίζεις είτε με bitcoin είτε Paysafecard (που θα σου στέλνουν απο χωρα ευρωζωνης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν μπορείς όταν τραβάει από την πιστωτική, μόνο αν έχεις balance.

Και balance πως μπορώ να κάνω; Μπορώ με κάποιον άλλον τρόπο να παραγγείλω; Είναι πραγματικά ανάγκη να πάρω πράγματα που δε τα βρίσκω Ελλάδα ή και να να τα βρω είναι χ5 τουλάχιστον η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς μέσο ebanking αλλά είναι και αυτό αποκλεισμένο. Γενικά λεφτά στο εξωτερικό δεν φεύγουν με τίποτα από εδώ, εκτός και αν βρεις συγγενή ή φίλο στο εξωτερικό να σε εξυπηρετήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...