Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν απλά το αναφέρω, δεν το εχω δοκιμάσει. Το αναφέρω μήπως το δοκιμάσει κάποιος και μπορεί να μας πει.

1. Άνοιγμα λογαριασμού σε στοιχηματική.

2. κατάθεση μέσο τραπέζης στην στοιχηματική €50.

3. Παίξιμο ενός παιχνιδιού (σίγουρο με χαμηλή απόδοση) τυπικά.

4. Ανάληψη του ποσού που θα έχετε βγάλει στην Neteller.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν το εχω δοκιμάσει. Το αναφέρω σαν επιλογή ΑΝ το δοκιμάσει κάποιος και μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερώτηση ρε παιδιά, γιατί τα Ελληνικά στοιχηματικά sites απορρίπτουν την κάρτα; Δεν υποτίθεται ότι είναι Ελλάδα;

έχουν ολες ελληνικο ΑΦΜ εφόσον απεκτησαν αδεια, αλλα η εδρα τους οπως μάλλον και η τράπεζα που συνεργαζονται ειναι σε κατι Μαλτες Γιβραλταρ Ηνωμενο Βασιλειο κτλ

 

Για δοκιμαστε στον οπαπ αν ανεβαζει χρηματα...

 

Λογικά αν ισχυει οτι λεω και συνεχίσει το Capital control και παγιωθει, οι εταιριες θα αποσυρθουν απο την αγορα και θα μεινει ο ΟΠΑΠ (του κυκλου τα γυρισματα...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν απλά το αναφέρω, δεν το εχω δοκιμάσει. Το αναφέρω μήπως το δοκιμάσει κάποιος και μπορεί να μας πει.

1. Άνοιγμα λογαριασμού σε στοιχηματική.

2. κατάθεση μέσο τραπέζης στην στοιχηματική €50.

3. Παίξιμο ενός παιχνιδιού (σίγουρο με χαμηλή απόδοση) τυπικά.

4. Ανάληψη του ποσού που θα έχετε βγάλει στην Neteller.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν το εχω δοκιμάσει. Το αναφέρω σαν επιλογή ΑΝ το δοκιμάσει κάποιος και μας πει.

 

Σε ποια συγκεκριμένη εταιρία αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stoiximan


Πρέπει να στείλεις κάποια έγγραφα για να γίνεις Verified. Εγώ τα έστειλα και έγινα αλλά δεν εχω το απαραίτητο ποσό στην τράπεζα για να κάνω κατάθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stoiximan

Πρέπει να στείλεις κάποια έγγραφα για να γίνεις Verified. Εγώ τα έστειλα και έγινα αλλά δεν εχω το απαραίτητο ποσό στην τράπεζα για να κάνω κατάθεση.

 

Δέχεται καταθέσεις σε Ελληνικές τράπεζες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Groupon Ελλαδος ειναι εταιρια στο εξωτερικο; Προσπαθω να κανω αγορα αλλα δεν περνει την καρτα, στην υποστηριξη με κοροιδευουν κανονικα λεγοντας μου οτι υπαρχει ενα προβληματακι, αλλα να προσπαθησω αργοτερα καθως αγορες γινονται.
Μπορεσε να κανει κανεις αγορες με πιστωτικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Groupon Ελλαδος ειναι εταιρια στο εξωτερικο; Προσπαθω να κανω αγορα αλλα δεν περνει την καρτα, στην υποστηριξη με κοροιδευουν κανονικα λεγοντας μου οτι υπαρχει ενα προβληματακι, αλλα να προσπαθησω αργοτερα καθως αγορες γινονται.

Μπορεσε να κανει κανεις αγορες με πιστωτικη;

Έχω και εγώ με την πιστωτική μου σε μια άλλη υπηρεσία Ελληνική πρόβλημα και βγάζει σφάλμα. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό. (Mastercard)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Groupon Ελλαδος ειναι εταιρια στο εξωτερικο; Προσπαθω να κανω αγορα αλλα δεν περνει την καρτα, στην υποστηριξη με κοροιδευουν κανονικα λεγοντας μου οτι υπαρχει ενα προβληματακι, αλλα να προσπαθησω αργοτερα καθως αγορες γινονται.

Μπορεσε να κανει κανεις αγορες με πιστωτικη;

 

 

Μάλλον τα χρήματα πάνε εξωτερικό γιαυτο και δε μπορεί να χρεωθεί η καρτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα οτι τα cc θα κρατισουν μεχρι τον οκτωβριο...ισχυει?

 

Θα κρατήσουν πολύ περισσότερο γενικά. Σιγά σιγά κάποιοι περιορισμοί θα αίρονται. Αλλά μεταφορές μεγάλων ποσών στο εξωτερικό για ιδιώτες θα αργήσουν, όπως και αναλήψεις μεγάλων ποσών από ιδιώτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα οτι τα cc θα κρατισουν μεχρι τον οκτωβριο...ισχυει?

 

Κανένας δεν γνωρίζει πότε θα αρθούν τα CC, γιατί, απλούστατα, κανένας δεν γνωρίζει πως θα είναι το τραπεζικό σύστημα σε Χ μήνες ή χρόνια.

 

Πρέπει πρώτα να αποκατασταθεί η εμπιστοσύνη του κόσμου στο τραπεζικό σύστημα, για να επιστρέψουν στις τράπεζες τα (τεράστια) ποσά που σηκώθηκαν τους τελευταίους μήνες, να υπογράψει η χώρα τη συμφωνία/μνημόνιο, (πέστε το όπως θέλετε), για να μπει σε σταθερότητα η χώρα και μετά να αρθούν τελείως τα CC.

 

Ενδιάμεσα, μπορεί να γίνονται μικρές διορθώσεις, όπως η προχθεσινή, αλλά όχι επαναφορά στην κατάσταση που ήταν η χώρα πριν το κλείσιμο των τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κρατήσουν πολύ περισσότερο γενικά. Σιγά σιγά κάποιοι περιορισμοί θα αίρονται. Αλλά μεταφορές μεγάλων ποσών στο εξωτερικό για ιδιώτες θα αργήσουν, όπως και αναλήψεις μεγάλων ποσών από ιδιώτες.

δηλαδη ισως να κανει και χρονια? για της μεταφορεσ στο εξωτερικο εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ισως να κανει και χρονια? για της μεταφορεσ στο εξωτερικο εννοω

Προσωπικά δεν πιστεύω χρονια, αλλά μήνες σίγουρα γιατί εκτός από τους δικούς μας έμπορους έχουν συμφέροντα και οι εισαγωγές... οπότε ίσως το τραπεζικό μας σύστημα να ενισχυθεί από τους έξω λίγο συντομότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα οτι τα cc θα κρατισουν μεχρι τον οκτωβριο...ισχυει?

Ακομα και τον υπουργο οικονομικων να ρωταγες θα σου ελεγε οτι δεν γνωριζει ποσο πραγματικα θα κρατησει,ασε που μετα θα μπει και πιθανοτητα εκλογων κλπ κλπ αρα ναι ας πουμε εκ του ασφαλους οτι λογικα θα κρατησει για μηνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...