Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DAMN! Είχα κάνει αρκετές φορές το κόλπο με το request money από χρεωστική visa Πειραιώς στο paypal και είχε πετύχει όλες τις φορές.

 

Πριν λίγες μέρες μου έστειλαν νέα χρεωστική visa (γιατί η παλιά λήγει αυτό το μήνα) και την ενεργοποίησα κανονικά. Πάω να κάνω request money με την "νέα" και ενώ ο αριθμός κάρτας είναι ίδιος με τον παλιό (αλλάζει μόνο η ημερομηνία λήξης και το CSC), μου γράφει ότι δεν μπορεί να κάνει verify τα στοιχεία.

 

Έφαγα πόρτα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λεβεντες απο amazon ποιες καρτες εχουν περισσοτερο ποσοστο επιτυχιας; πιστωτικη - χρεωστικη η pre-paid; visa η mastercard; μη μου αναφερεται την revolut  :)

Βαζες οτι καρτες εχεις και δοκίμαζε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ονομα που εχεις δηλωσει στο revolut δηλαδη το δικο σου.

ναι εχω κανει 2 αγορες και ολες μια χαρα :)

Μπορείς σε παρακαλώ να μου εγηξήσεις πώς μπορω να παραγγείλω απο aliexpress?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Αύριο ταξιδεύω Βαρκελώνη και θα πληρωσω το ξενοδοχειο με πιστωτικη καρτα της εθνικης 330 ευρω λετε να εχω κανενα προβλημα και να μην μπορω να το πληρωσω επειδη εχουμε Capital Controls.

 

Εχει πληρωσει κανεις με πιστωτικη στο εξωτερικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DAMN! Είχα κάνει αρκετές φορές το κόλπο με το request money από χρεωστική visa Πειραιώς στο paypal και είχε πετύχει όλες τις φορές.

 

Πριν λίγες μέρες μου έστειλαν νέα χρεωστική visa (γιατί η παλιά λήγει αυτό το μήνα) και την ενεργοποίησα κανονικά. Πάω να κάνω request money με την "νέα" και ενώ ο αριθμός κάρτας είναι ίδιος με τον παλιό (αλλάζει μόνο η ημερομηνία λήξης και το CSC), μου γράφει ότι δεν μπορεί να κάνει verify τα στοιχεία.

 

Έφαγα πόρτα;

 

Κι εγώ έπαθα το ίδιο ακριβώς σήμερα. Μέχρι και πριν 2 εβδομάδες το είχα κάνει πάνω από 5 φορές και σήμερα δεν μου βάζει τα λεφτά στο paypal account. Το θέμα είναι ότι επικοινώνησα με την Τράπεζα Πειραιώς για να μάθω το υπόλοιπο της κάρτας μου και μου έχει γίνει κανονικά η χρέωση, αλλά τα λεφτά δεν μπήκαν ποτέ στο paypal account...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Αύριο ταξιδεύω Βαρκελώνη και θα πληρωσω το ξενοδοχειο με πιστωτικη καρτα της εθνικης 330 ευρω λετε να εχω κανενα προβλημα και να μην μπορω να το πληρωσω επειδη εχουμε Capital Controls.

 

Εχει πληρωσει κανεις με πιστωτικη στο εξωτερικο;

 

Κανονικά η συναλλαγη ανήκει στις επιτρεπόμενες. Ομως μίλα με εθνική να τους ενημερώσεις ότι πας εξωτερικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έπαθα το ίδιο ακριβώς σήμερα. Μέχρι και πριν 2 εβδομάδες το είχα κάνει πάνω από 5 φορές και σήμερα δεν μου βάζει τα λεφτά στο paypal account. Το θέμα είναι ότι επικοινώνησα με την Τράπεζα Πειραιώς για να μάθω το υπόλοιπο της κάρτας μου και μου έχει γίνει κανονικά η χρέωση, αλλά τα λεφτά δεν μπήκαν ποτέ στο paypal account...

 

Ενώ σου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει verification; Εγώ μπήκα στο web banking και είδα ότι δεν έχει γίνει χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεβεντες απο amazon ποιες καρτες εχουν περισσοτερο ποσοστο επιτυχιας; πιστωτικη - χρεωστικη η pre-paid; visa η mastercard; μη μου αναφερεται την revolut  :)

 

Alpha Bank American Express

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi,

 

έχω μία ερώτηση : εάν κάποιος πάρει 420 ευρώ την Κυριακή από το ατμ μετά πότε μπορεί να ξαναβγάλει λεφτά ;

 

Το επόμενο Σάββατο. Δηλαδή Παρασκευή προς Σάββατο δώδεκα η ώρα τα μεσάνυχτα.

Δεν εχω λογαριασμο εκει, μπορω να κανω κατι γι αυτο; δυσκολα ε;

 

Δεν επιτρέπετε η δημιουργία νέου λογαριασμού εν μέσω cc. Δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω λογαριασμο εκει, μπορω να κανω κατι γι αυτο; δυσκολα ε;

Μην το ψαχνεις αδικα η λυση ειναι revolut και ας μην σου αρέσει :-D

 

Αλλιως ξεχνας τις αγορες απο αμαζον, aliexpress κλπ

Δεν επιτρέπετε η δημιουργία νέου λογαριασμού εν μέσω cc. Δυστυχώς

Τωρα που το ανέφερες πλακα πλακα, ποτε σκεφτονται αραγε να ανοίξουν τουλαχιστον αυτην την παροχή, εχει καταντήσει αηδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...