Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κάποιος αν στο e-banking της eurobank φαίνεται κάπου το ιστορικό "μεταφορών"; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κάποιος αν στο e-banking της eurobank φαίνεται κάπου το ιστορικό "μεταφορών"; Ευχαριστώ.

Δεν ξερω για το συγκεκριμενο, αλλα σε 3 banking που εχω ναι φαινονται, και πιστευω οτι δεν υπαρχει τράπεζα που να μην εχει τις μεταφορές στο ιστορικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ σου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να κάνει verification; Εγώ μπήκα στο web banking και είδα ότι δεν έχει γίνει χρέωση.

 

Εμένα δυστυχώς μου έκανε χρέωση στην προπληρωμένη αλλά τελικά αργότερα κατάφερα να βάλω 20 ευρώ που είχαν μείνει μέσα στην κάρτα.

Αν δεν διορθωθεί μέχρι αύριο θα τους στείλω mail με τις κινήσεις και θα τους αναφέρω ότι τα λεφτά έφυγαν από την προπληρωμένη κάρτα χωρίς να χρεωθούν στον λογαριασμό της paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άκουσα οτι μπορείς να πάρεις απο ebay κανονικά πλέον και οτι τα έχουν ανοίξει, ισχυεί? Ετσι μου ειπε ενας φιλος πανω στην κουβεντα οτι "επιτελους μπορω να παρω κατι απο το ebay" αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια εκεινη τη στιγμή :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άκουσα οτι μπορείς να πάρεις απο ebay κανονικά πλέον και οτι τα έχουν ανοίξει, ισχυεί? Ετσι μου ειπε ενας φιλος πανω στην κουβεντα οτι "επιτελους μπορω να παρω κατι απο το ebay" αλλα δεν εδωσα πολυ σημασια εκεινη τη στιγμή :P

Εννοείται πως όχι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες να πληρωθώ ( :D ) από την Eurobank κ τους ρώτησα αν με την debit card που μου έχουν δώσει μπορώ να αγοράσω μέσω internet κ μου λένε πως δεν γίνεται κ είναι μόνο για να την χτυπάω στα μηχανήματα των καταστημάτων.

 

Επειδή διαβάζω εδώ μέσα αρκετοί χρησιμοποιήτε την debit για αγορές απο ιντερνέτ, τι ισχύει τελικά?

 

Και κάτι ακόμα. Εχω μια prepaid Πειραιώς. Αν την φορτώσω λεφτά, μετά μπορώ να τα βγάλω τα χρήματα πάλι πίσω? Θέλω να δοκιμάσω να κάνω αγορά απο Sports Direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα χθες να πληρωθώ ( :D ) από την Eurobank κ τους ρώτησα αν με την debit card που μου έχουν δώσει μπορώ να αγοράσω μέσω internet κ μου λένε πως δεν γίνεται κ είναι μόνο για να την χτυπάω στα μηχανήματα των καταστημάτων.

 

Επειδή διαβάζω εδώ μέσα αρκετοί χρησιμοποιήτε την debit για αγορές απο ιντερνέτ, τι ισχύει τελικά?

 

 

Ισχύει ότι πολλοί τραπεζικοί υπάλληλοι έχουν μεσάνυχτα. Ούτε στις περιπτώσεις εμβασμάτων ενημέρωναν σωστά τον κόσμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στο site της Πειραιως λένε οτι επιτρεπονται τα εμβασματα εξωτερικου μέχρι 500 ευρω ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ....μηπως τελικα ανοιξε μέχρι ενος ποσου... http://prntscr.com/8yhdre

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια στο site της Πειραιως λένε οτι επιτρεπονται τα εμβασματα εξωτερικου μέχρι 500 ευρω ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ....μηπως τελικα ανοιξε μέχρι ενος ποσου... http://prntscr.com/8yhdr

Κοντεύει 2,5 μήνες που δημοσιεύθηκε το ΦΕΚ για το άνοιγμα μέχρι 500 ευρώ μηνιαίως ανά φυσικό πρόσωπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο e-banking της πειραιως παντως έλεγε οτι δεν ισχυει τα 500 ευρώ μέχρι 31/10/2015...τωρα δεν ξερω απο τον 11 τι γίνετε..

Γιατί τότε τελείωσε το μηνιαίο προβλεπόμενο όριο της Πειραιώς για εμβάσματα εξωτερικού. Δεν είναι απεριόριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι σχετικα με το ebay.

Ειχα κανει αρχη σεπτεμβρη μια παραγγελια ,μια micro sd.

Μου ηρθε,ηταν μουφα και μου εστειλε αλλη.

Περιμενω ακομα την αλλη αλλα η παραγγελια εξαφανιστηκε απο το my purchases.

Που πηγε?

Ναι κοιταξα και ολο το ιστορικο παραγγελιων δε βρισκεται πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι σχετικα με το ebay.

Ειχα κανει αρχη σεπτεμβρη μια παραγγελια ,μια micro sd.

Μου ηρθε,ηταν μουφα και μου εστειλε αλλη.

Περιμενω ακομα την αλλη αλλα η παραγγελια εξαφανιστηκε απο το my purchases.

Που πηγε?

Ναι κοιταξα και ολο το ιστορικο παραγγελιων δε βρισκεται πουθενα.

Χαθηκες απλά......

 

Αν είναι έντιμος μπορεί να το έχει στείλει

Αλλά ξέρει ότι δεν καλυπτεσαι απο την προστασία του eBay επειδή πέρασαν οι μέρες δεν θα στο στείλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μου εστειλαν ε μειλ απο πειπαλ  το ποιο κατω και το εκανα τωρα μπορω να στειλω εμβασμα ?

 

 

  1. Log in to your account at https://www.paypal.com/.
  2. Click "Profile" at the top of the page.
  3. Click 'My Money'.
  4. Click 'Update' beside Bank account and then click 'Add'.
  5. Enter your first name exactly as it appears on your bank statement, (for Personal/Premier accounts only).
  6. Enter the name of the bank, the bank location, and select whether it is a checking or savings account.
  7. Enter the twenty seven digit International Bank Account Number (IBAN).
    • Your IBAN can be located on your checks or your bank account statement.
    • Check directly with the banks customer service if you have any questions.
    • Greek bank accounts have to be denominated in Euro only, because the currency is converted prior to being received by the bank.
    • A Greek bank account denominated in U.S. Dollars should not be added as that would result in a failed transfer.
  8. Click "Continue."
  9. Review your information and click "Add Bank Account." (Click "Edit" to make any changes.)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...