Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τι κάρτα; ελληνική; ναι , συμβαίνει σε όλους :)

 

 

δεν μπορείς να βάλεις λεφτά μέσω κάρτας , έμβασμα πρέπει να στείλεις , δες καμιά 10αρια σελίδες πιο πίσω για πληροφορίες

 

 

Try later δηλαδη?

Aναλογα τις "ταβλες" τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκανες τιποτα εμενα ακομα τα χρηματα δεν εχουν μπει στη καρτα 

Έστειλα μήνυμα στο chat τους από τις 9 το πρωί, μου ζήτησαν να τους στείλω το αποδεικτικό της συναλλαγής από την τράπεζα με μέιλ και μόλις τώρα μου φόρτωσαν τα λεφτά :)

Επόμενο επεισόδειο τώρα, αν θα μου δεχτούν τη revolut στο Gearbest, κάποιος παραπάνω είχε πρόβλημα αν θυμάμαι καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μήνυμα στο chat τους από τις 9 το πρωί, μου ζήτησαν να τους στείλω το αποδεικτικό της συναλλαγής από την τράπεζα με μέιλ και μόλις τώρα μου φόρτωσαν τα λεφτά :)

Επόμενο επεισόδειο τώρα, αν θα μου δεχτούν τη revolut στο Gearbest, κάποιος παραπάνω είχε πρόβλημα αν θυμάμαι καλά..

 

έτσι όπως πάμε θα φάμε ban (σαν χώρα) και από το revolut (αν έχουν θέματα με καθυστέρηση από τις τράπεζες κλπ) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ε κοίτα αν φτιαχτεί και αυτό τότε απλά δεν θα χρειάζεσαι το revolut :)

 

 

Γενικα υπαρχουν ελπιδες και "επανελθει" ή μονο μεσω revolut? 

Επεξ/σία από vkig
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα ερώτηση (συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί ήδη) : Προσπαθώ να βάλω τη Revolut στο Paypal πηγαίνοντας στο add a card και δε τη δέχεται, γράφει "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." γιατί;;;;  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαθηκες απλά......

 

Αν είναι έντιμος μπορεί να το έχει στείλει

Αλλά ξέρει ότι δεν καλυπτεσαι απο την προστασία του eBay επειδή πέρασαν οι μέρες δεν θα στο στείλει.

Αφου μπορω να του κανω dispute απο το paypal.

Δινει διορια 6 μηνες πλεον.

Για αυτο και του εδωσα την επιλογη να στειλει αλλη μιας και το ποσο ειναι γελοιο,2 ευρω.

Εχω και τα μηνυματα που στειλαμε κιολας.

Το θεμα ειναι πως εξαφανιστηκε η συναλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα ερώτηση (συγχωρέστε με αν έχει απαντηθεί ήδη) : Προσπαθώ να βάλω τη Revolut στο Paypal πηγαίνοντας στο add a card και δε τη δέχεται, γράφει "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." γιατί;;;;   :(

 

 

Εχεις στείλει χρήματα στην κάρτα μέ έμβασμα; Αν όχι δε θα προστεθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιτέλους

 

Μου ήρθε η leupay!!!YEEESSSS!

Ξεκινάω αγορές στην Ευρώπη (Ebay/Amazon ) απο άυριο!

 

 

εάν επιτρέπετε πόσα χρήματα φόρτωσες στο λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο από paypal και πράγματι πρόσθεσαν το iban του λογαριασμού μου.

Πάω να κάνω μια μεταφορά, διαλέγω "our" για τα έξοδα και βγάζει ένα ποσό 1Ε για την eurobank και 18E για την άλλη τράπεζα.

Πολλά δεν είναι. τόσα πληρώσατε και εσείς; Φαντάζομαι και "sha" να διαλέξω, τα 18 θα αφαιρεθούν από το ποσό που στέλνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από λίγο με πήραν τηλέφωνο από paypal και πράγματι πρόσθεσαν το iban του λογαριασμού μου.

Πάω να κάνω μια μεταφορά, διαλέγω "our" για τα έξοδα και βγάζει ένα ποσό 1Ε για την eurobank και 18E για την άλλη τράπεζα.

Πολλά δεν είναι. τόσα πληρώσατε και εσείς; Φαντάζομαι και "sha" να διαλέξω, τα 18 θα αφαιρεθούν από το ποσό που στέλνω.

 

Να επιλέξεις sha Και θα αφαιρεθεί 1 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν επιτρέπετε πόσα χρήματα φόρτωσες στο λογαριασμό?

Δεν έχω φορτώσει ακόμα τώρα πριν λίγο την παρέλεβα απ το ταχυδρομειο. τώρα την ενεργοποίησα και περιμένω αυριο να ενεργοποιηθεί και επίσημα.Θα την φορτώσω 20€ γιατί θέλω να αγοράσω ένα παιχνίδι απο digital key store

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου τηλεφώνησε η Μαρία (από Ιρλανδία), ζήτησε συγνώμη για την καθυστέρηση, και, μετά από ένα σύντομο έλεγχο ταυτοποίησης (email), ελευθέρωσε το σύστημα (για 4 ώρες), πρόσθεσα το λογαριασμό τράπεζας και εμφανίστηκε επιτέλους το ΟΚ.

 

Μετά από τη διαδικασία, μου έδωσε και ένα reference number για το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...